Yamaha bu sene 10 yıllık süpersport başarısını kutluyor. İlk kez 1998 yılında piyasaya çıkan YZF-R1, süpersport performans kurallarını yeniden yazmakla kalmadı, onları çok ileriye götürdü ve kendi kurallarını yazdı. O zamandan beridir YZF-R1 ve YZF-R6 sürekli gelişti, daima önde olmak için en güncel pist teknolojilerinden faydalanıldı. Yamaha performansının özünü temsil eden şu anki R1 ve R6, sadece rakamlarla değil, motor ve şasinin verdiği mükemmel tepkilerle sürüşü bir coşku haline getirmek üzerine yoğunlaşmış.


Yamaha YZF-R1 - Sanat Eseri Yarış Teknolojisi
YZF-R1 süpersport dünyasında bir efsane, 1 litre süpersport sınıfında artık bir ikon haline gelmiş, güç ve güzelliği artık bir anıt haline getirmiş WSBK şampiyonudur. R1'in performansı sizi ateşlemekle kalmaz, kullanıcı dostu karakteriyle gerçekten göz doldurur. Yamaha'nın ileri yarış teknolojisi size güvenli ve kontrollu bir sürüş sunarken, limitlerinizi zorlamaya hazır karakteri her sürüşün bir öncekinden daha heyecanlı olmasını sağlar. Özetle Yamaha YZF-R1 süperbike performansının ruhunu temsil eder.

Yamaha YZF-R6 - Limitlerde Gezin
Yamaha R6, sürüş heyecanına ve limitlere ulaşmak için yarış teknolojiisnden üretilen bir modeldir. R6 sürücü-makine ilişkisini ileriye götürür ve bu sayede yeteneklerinizi ortaya çıkarmanız için güven verir. R6 ile pist amaçlı geliştirilmiş olan ileri teknoloji ürünü elektronik sistemler elinizin altında : Mükemmel hızlanma için YCC-T( Yamaha çip kontrollu gaz kolu) , daha fazla güç ve tork için değişkne kontroolu hava girişi sağlayan YCC-I (Yamaha çip kontrollu hava girişi). Bütün bunları, bıçak keskinliğinde bir sürüş için yarış teknolojisi ürünü bir şasi tamamlar.

Yamaha YZF-R125 - Deha'dan İlham Almış
Şimdi Yamaha YZF-R125'i kapıp yola düşmenin, maksimum eğlenceyi yaklamanın tam zamanı. Çünkü hayat zaten maksimum eğlenceyi hedefleyen bir spor değil mi? Bu radikal tasarımlı, yüksek devirli, yakıt enjeksiyonlu 125'lik, R1 ve R6'yı geliştiren mühendisler tarafından MotoGP teknolojisiyle üretildi. YZF-R125 size muhteşem R serisi tasarımın yanında keyifli ve sportif bir performans sunuyor.