TEOG Tercih Güvenlik Kayıt No Nedir Nasıl Öğrenilir ,TEOG Tercih Başvurusu e Okul 2015 Nasıl Yapılır,Liselere Tercih Başvuru Adresi

2015 TEOG tercihleri başladı. Öğrenciler başvurularını 16 Temmuz'a kadar yapabileceklerdir. TEOG başvuru ekranında gördüğünüz “Güvenlik Kayıt No” da istenen numara her öğrencinin 2014 SBS/ TEOG Başvuru Belgesinde Yazmaktadır. TEOG başvuru belgelerini kaybeden öğrenciler bu numarayı okudukları ve mezun oldukları okullarından alabilirler. Okul müdürlüğü dışında bu numarayı almanın başka yolu yoktur. Güvenlik No: Başvuru sırasında verilen ve başvuru formunun üzerinde yer alan numaradır. Numaranın bulunduğu form kaybedildiyse okul idaresine şahsen başvurarak temin edilebilir. Telefonla güvenlik numarası öğrenilemez.

teog.jpg

Öğrenciler 25 okul tercih edebilecek ve bu tercihlerini herhangi bir ortaokul müdürlüğüne onaylatmak zorunda olacak. Tercih değişikliği başvuruları da yine aynı okula yapılacak. Tercih işlemi, okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra tamamlanmış olacak. Bunun ardından 14 Ağustos 2015'te yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak.

TEOG tercih Başvuru Sayfası İçin Tıklayınız