+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Dijital Yayın Paketleri ve Kullandıkları Şifreleme Sistemleri

BİLİM , TEKNİK , TEKNOLOJİ Kategorisinde ve Uydu Sistemleri ve Alıcıları Forumunda Bulunan Dijital Yayın Paketleri ve Kullandıkları Şifreleme Sistemleri Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Cyfrowy Polsat: Polonya ülkesine aittir. Popüler digital patformlar arasında yer almaktadır. Şifreleme sistemi olarak Nagravision 2 sistemini kullanmaktadır. 2005 yılı

 1. #1
  - Çevrimiçi
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Üye Numarası
  59583
  Cinsiyet
  Kadın
  Nerden
  süpermeydan
  Mesaj
  17.602
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  10
  Beğenilmiş
  22
  Rep Gücü
  137440

  stat Dijital Yayın Paketleri ve Kullandıkları Şifreleme Sistemleri

  Cyfrowy Polsat: Polonya ülkesine aittir. Popüler digital patformlar arasında yer almaktadır. Şifreleme sistemi olarak Nagravision 2 sistemini kullanmaktadır. 2005 yılı sonlarında gittiği şifreleme sistemindeki değişiklik ile platform ekranlarını karartmıştır. Nagravision 2 Sisteminin büyük ölçüde public edilmesi ile bu platformun açılması an meselesidir.

  Cyfra+: Polonya ülkesine aittir. Seca 2 şifreleme sisteminin public edilmesi ile popüler platformlar arasına girmiştir. Şifreleme sistemi olarak Seca 2 (Mediguard) sistemini kullanmaktadır. 2005 Mart ayı başı itibarı ile illegal izlenmeye son veren Cyfra+ digital platformu public edilemediği için Ocak 2006 itibarı ile şu an hiçbir emu, modül ve receiver ile illegal olarak izlenememektedir.

  TPS De France & AB Sat: Fransa ülkesine aittir. Popüler dijital platformlar arasında yer almaktadır. Şifreleme Sistemi olarak Seca 2-Viaccess 2.3-Viaccess 2.4-Viacces 2.5 birlikte kullanmaktadır. Çoğu EMU veya modüller ile illegal olarak izlenmektedir. Ünlü film kanalları Multivisionlar bu platform içerisindedir. Pakette kaliteli kanallar mevcuttur. Gelen haberlere göre TPS De France Şifreleme Sisteminde değişikliğe gidecek ve illegal izlenmeye son verecektir. Fakat bu sistem değişikliğinin ne zaman olacağı bilinmemektedir.

  Sky Italia: İtalya ülkesine aittir. Çoğu frekansı Super Beam hüzmesinde olduğu için Türkiye'den bu digital platformu izlemek 2 m ve üzeri uydu antenleri ile mümkün olmaktadır. Şifreleme sistemi olarak NDS'i (Videoguard) kullanmaktadır.

  Nova: Yunanistan ülkesine aittir. Şifreleme sistemi olarak Irdeto 2 sistemini kullanmaktadır. İllegal olarak izlenememektedir.

  PEHLA: Hindistan ve Güneydoğu Asya yayın ve dil içeriğine sahip buket Irdeto 2 Şifreleme sistemini kullanmaktadır. İllegal olarak izlenememektedir.

  SRG Swiss: Yayın merkezi İsviçre olan platform çeşitli yayın dilleri ile yayın yapmaktadır. İllegal olarak izlenebilmektedir.

  Bulsatcom:
  Bulgaristan ülkesine aittir. Şifreleme sistemi olarak Irdeto 2 sistemini kullanmatadır. İllegal olarak izlenememektedir. Türkiye'den bu uydu 90 cm uydu antenleri ile rahatlıkla alınabilir. Türkiyeden legal (YASAL) abone olmak mümkündür.

  NTV Plus: Rusya ülkesine aittir. Şifreleme sistemi olarak Viaccess 2.5 sistemini kullanmaktadır. Sistemi büyük oranda açılmıtşır. Lakin Viacces 2.5'li sistemlerde kullanılan 08 Servis keyi bilinmediğinden sağlıklı bir çalışma yürütülememektedir. İllegal olarak izlenememektedir. Türkiyeden 120 cm uydu antenleri ile rahatlıkla alınabilir.

  Sky Digital:
  İngiltere ülkesine aittir. Şifreleme sistemi olarak NDS (Videoguard) sistemini kullanmaktadır. İllegal olarak izlenememektedir. Avrupanın en köklü en büyük dijital platformudur. Bazı yayınları Türkiye'den alınabilmektedir.

  Orbit Network Arap ülkeleri ortak digital platformudur. Merkezi Katar'dır. Şifreleme sistemi olarak Seca 2 (Mediaguard) sistemini kullanmaktadır. İllegal olarak izlenememektedir. Pakette kaliteli kanallar bulunmaktadır.

  Digital+: İspanya ülkesine aittir. Hispasat uydusu üzerinden de yayın yapmaktadır. Şifreleme sistemi olarak Astra üzerindeki yayınlar için Seca 2 sistemini, Hispasat üzerindeki yayınlar için Nagravision 2 sistemini kullanmaktadır. Eylül 2005 itibarı ile Hispasat Uydusu üzerindeki yayınları public edilmiş ve çoğu modül ve receiverda izlenebilmektedir.

  Premiere: Almanya ülkesine aittir.Şifreleme sistemi olarak Betacrypt ve Nagravision 2 sistemlerini birlikte kullanmaktadır. Almanya Bundes Liga Maçları bu platform üzerinden verilmektedir. Yayınlarının bazılarını illegal olarak izleyebilmek mümkündür.

  UPC Direct:
  Macaristan ülkesine ait bir digital platformdur. Şifreleme sistemi olarak Cryptoworks, Seca 2 (Mediaguard), Viaccess 2.3 sistemlerini kullanmaktadır. Bazı yayınlarını illegal olarak izlemek mümkündür.

  Canal Satellite: Fransa ülkesine ait bir digital platformdur. Şifreleme sistemi olarak Seca 1-2 (Mediaguard) Viaccess 2.3 Viaccess 2.4 Viaccess 2.5 sistemlerini kullanmaktadır. Bazı yayınlarını illegal olarak izlemek mümkündür.

  Canal Digital Satellite: Hollanda ülkesine ait bir digital platformdur. Şifreleme sistemi olarak Irdeto 1-2, Seca 1-2 (Mediaguard), Cryptoworks sistemlerini kullanmaktadır. Bazı yayınlarını illegal olarak izlemek mümkündür.

  Viasat: İskandinav ülkelerine ait bir digital platformdur. Merkezi olarak İsveç tabanlıdır. 2004 yılında gittiği şifrelem sistemindeki değişiklik ile büyük oranda NDS (Videoguard) sistemine geçmiştir. Şifreleme sistemi olarak Conax, Viaccess 2.3, Viaccess 2.5 ve NDS (Videoguard) sistemlerini kullanmaktadır. Bazı yayınlarını Türkiye üzerinden almak 180 cm ve üzeri uydu antenleri ile mümkün olmaktadır. Bazı yayınları illegal olarak izlenebilmektedir.

  Canal Digital: İskandinav ülkeleri ortak digital platformudur. Şifreleme sistemi olarak Conax şifreleme sistemini kullanmaktadır. Türkiye üzerinden bazı yayınlarını alabilmek için 180 cm ve üzeri uydu antenine ihtiyaç vardır. İllegal olarak izlenememektedir.

  Digi TV: Romanya ülkesine ait bir digital platformdur. Şifreleme sistemi olarak Nagravision 2 sistemini kullanmakatdır. İllegal olarak izlenememektedir.

  Yes: İsrail ülkesine ait bir digital platformdur. Şifreleme sistemi olarak NDS (Videogurad) sistemini kullanmaktadır. İllegal olarak izlenememektedir.

  ADD: Mısır ülkesine ait bir digital paltformdur. Şifreleme sistemi olarak Irdeto 2 sistemini kullanmaktadır. Yayın dili olarak Arapça ağırlıklıdır. İllegal olarak izlenememektedir.

  Showtime Network: Mısır ülkesine ait bir digital paltformdur. Şifreleme sistemi olarak Irdeto 2 sistemini kullanmaktadır. Patenti ABD'dedir. Yayın dili olarak Arapça ağırlıklıdır. Türkiye'den abonelik mümkündür. Bazı modüller ile illegal olarak izlenebilmektedir.

  TV Cabo: Portekiz ülkesine ait bir digital platformudur. Avrupada ve Türkiye'de popüler platformlar arasındadır. Şifreleme sistemi olarak Nagravision 1 ve Nagravision 2 sistemini kullanmaktadır. Platform yayınları çoğu EMU veya modül ile rahatlıkla izlenebilmektedir.

  kaynak

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye süvari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Üye Numarası
  89764
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  eskişehir
  Yaş
  59
  Mesaj
  197
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  1180

  Cevap: Dijital Yayın Paketleri ve Kullandıkları Şifreleme Sistemleri

  Güzel Paylaşım Teşekkürler...

Benzer Konular

 1. Araç Markaları ve Kullandıkları Otomatik Vites tipleri
  YukseLL Tarafından Oto teknik servis Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-10-2014, 07:51 PM
 2. USB dosyaları şifreleme programı..
  YukseLL Tarafından Araçlar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-12-2012, 04:07 PM
 3. Şifreleme Programları
  YukseLL Tarafından Araçlar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 17-01-2012, 05:01 PM
 4. Ünlülerin Kullandıkları arabalar
  YukseLL Tarafından Oto Haber, Kampanya Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-10-2010, 10:47 AM
 5. donanımsal şifreleme
  canerapaydin Tarafından Donanım Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 22-07-2008, 03:19 AM
Yukarı Çık