Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Doktorun hastasını ilginç muayenesi;

Sağlık ve Hastalıklar Kategorisi Ruh Sağlığı (Psikoloji) Forumunda Doktorun hastasını ilginç muayenesi; Konusununun içerigi kısaca ->> Kendini Mehdi sanan hastalar; Ahmet ise 22 yaşında bir üniversite öğrencisiydi. O da Selim gibi mehdi olduğuna iman etmişti. Kendisine, ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450

  Doktorun hastasını ilginç muayenesi;

  Kendini Mehdi sanan hastalar;

  Ahmet ise 22 yaşında bir üniversite öğrencisiydi. O da Selim gibi mehdi olduğuna iman etmişti. Kendisine, “Ahmet” dedim. “Dinî kaynaklara göre ahir zamanda ortaya çıkacak mehdinin adı Muhammed olacak. Ama senin adın Ahmet.”

  “Ne fark eder” diye cevap verdi. “Ahmet de Muhammed de aynı kökten gelen kelime ve ikisi de Peygamberimizin ismi değil mi?”

  “Ama aynı kaynaklarda mehdinin 40 yaşlarında olacağı bildiriliyor. Sen ise 22 yaşındasın” deyince; “Siz beni 40 yaş olgunluğunda görmüyor musunuz?” şeklinde karşılık verdi.

  Bu sefer mehdinin babasının adının Abdullah olması gerektiğini, ancak kendi babasının adının Suat olduğunu söyleyecek oldum. “Ne yani Abdullah, Allah’ın kulu demek. Benim babam Allah’ın kulu değil mi?”

  Birkaç gün sonra baktım bizim Ahmet serviste hemşirelerle oturmuş tavla karşılaşması yapıyor. Takılmadan edemedim. “Ahmetciğim oldu mu şimdi. Hanımlarla tavla oynamak mehdiye yakışır mı?”

  Ahmet’in cevabını unutamıyorum. “Bakın doktor bey. Mehdi içtihad sahibidir. Yaptığımın İslâma aykırı olmadığı da benim içtihadımdır.”

  Görüldüğü gibi mehdilik inancı içinde olanı ikna etmek mümkün değildir. Rabbim bizi ve toplumu sahte mehdi ve mesihlerin şerrinden korusun.

  Prof. Dr. Sefa Saygılı

  haberin tamamı için; Kendini Mehdi sanan hastalar - Prof. Dr. Sefa Saygılı | SON TV
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  inanın okurken sevgili genç mehdi ahmet'in doktora verdiği cevaplarına hayran kaldım. sevgili profesör tüm deneyimi tecrübesi ve edindiği bilgi ile 3-4 soru sormuş karşılığında sevgili ahmetten güzel cevaplar almış. en sonunda profesör bayanlarla tavla oynayan küçük mehdi ahmete "Ahmetciğim oldu mu şimdi. Hanımlarla tavla oynamak mehdiye yakışır mı?" diyerek son hamleyi indirmiştir.

  aferim ahmet'e. içtihad sahibi mehdi 22 yaşına rağmen islamın önce vicdanla alakalı bir mesele olduğunu sevgili profesöre öğretmiştir.

  son cümlesinde ise sevgili profesör Allah'a sığınmıştır sahte mehdilerin şerrinden... ya cerrahlarda ameliyata girmek yerine ameliyat masasındaki hastaları için oturdukları yerden dua etselerdi? akıl muhakeme bu işin neresinde? sorsaydın ya yavrucum Ahmet mademki mehdisin ilmin nedir açıklarmısın?

  sevgili ahmet bayanlarla oynadığı tavla ile günaha sokmuş profesörü anlaşılan.
  Konu tansxx tarafından (29-04-2014 Saat 04:29 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

Benzer Konular

 1. Askerlik Muayenesi İçin Gerekli Evraklar
  dogangunes Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 23-08-2017, 08:11 PM
 2. Motorsiklet muayenesi
  dogangunes Tarafından Motorsiklet Forum Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 03-02-2012, 06:05 AM
 3. araç muayenesi ZOR!
  mopsy Tarafından Oto Haber, Kampanya Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-01-2010, 09:38 AM
 4. Turk doktorun muthiş bulusu
  SMN Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-07-2007, 10:47 PM
 5. alkol muayenesi
  girdapsedef Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-01-2007, 12:59 AM
Yukarı Çık