Yaşam koçu amaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemede size yardımcı olan, sizi teşvik eden, odaklanmanızı sağlayan, bazen de sizi zorlayan kişidir.


"Vizyonun ancak yüreğinin derinliğine baktığında netlik kazanır.

Dışarıya bakan hayale dalar,İçeriye bakan uyanır."

Carl Jung

Yaşam koçluğu iki kişinin (sizin ve koçunuzun) birlikte geleceğinizi kurgulamasıdır. Sizin başarınız koçunuzun başarısıdır.

Kariyerinizi, ilişkilerinizi, sağlığınızı, özgüveninizi geliştirmek için ne tür amaçlar belirlemeniz gerekiyor?

Hayatınızın dizginlerini kendi elinize almak ve amacınız doğrultusunda hızlı adım atmak için gereken motivasyonu ve geniş bakış açısını nasıl kazanabilirsiniz?

Yaşam koçu amaçlarınızı ve önceliklerinizi belirlemede size yardımcı olan, sizi teşvik eden, odaklanmanızı sağlayan, bazen de sizi zorlayan kişidir.

Değerlerinizi tespit etmek, koçluğun temelidir. Yaşam koçunuz sizin başarılı olmanızı ister. Ama bunu başaracak olan sizsiniz.

Fizik yasası enerjinin ne yaratılabildiğini ne de yok edilebildiğini söyler. Enerji sadece form değiştirir. Yaşam koçluğu, enerjinizi daha etkili biçimde kullanmanız konusunda size yol gösterir. Gerçek şu ki, istediğiniz şey sizin tarafınızdan gerçekleştirilmeyi bekliyor. Onu yakalamak için enerjinizin odaklanması gerekiyor.

Bireysel danışmanlık halen var olan sorunlarınızı ÇÖZMENİZ, içsel çelişkilerinizin yarattığı stresten kurtulmanız, geçmişin hatalarını tekrarlamamanız için size bakış açısı kazandırırken, yaşam koçluğu gelecekteki başarılarınıza odaklanmanızı sağlar.

Yaşam koçu amacınızı gerçekleştirmek için uygun koşulları oluşturmanıza yardımcı olur. (Kayak yapmayı öğrenmek istiyorsanız Ağustos'ta Uludağ'a gitmek hiç de uygun bir koşul değildir.) Uygun koşulları yaratmak için kendinizi geliştirmeniz ve bazı becerileri kazanmanız gerekebilir.

YAŞAM KOÇLUĞUNDAN YARARLANMANIZ İÇİN 4 ANAHTAR SORU

1. Yaşam koçunuzun size yardım edebilmesi için kendinizi amacınıza adamaya ne kadar hazırsınız?

Eğer kendinizi amacınızı gerçekleştirmek için adamaya hazır değilseniz hazır olduğunuz zamanı beklemenizi öneririz.

2. Kendinizle ilgili yeni bakış açılarını görmeye ve duymaya ne kadar hazırsınız?

Yaşam koçu size aynada kendinizi olduğunuz gibi gösteren kişidir. Gerçek tutkularınızı, arzularınızı, yeteneklerinizi, değerlerinizi, önceliklerinizi, kendi önünüze kendinizin koyduğu engelleri görmeye hazır mısınız?

3. Kendinizi bir yatırım kaynağı olarak görmeye ne kadar hazırsınız?

SİZ sahip olduğunuz en önemli varlıksınız ve sahip olduğunuz en önemli yatırım kaynağısınız. Yaşam koçluğunun desteğinden yararlanmak kendinize yapacağınız en iyi yatırımlardan biridir. Çünkü gelişecek ve kendinizin en iyi versiyonu olacak olan sizsiniz. Birey olarak SİZ, evinizden, arabanızdan, bankadaki hesabınızdan, bonolarınızdan çok daha önemlisiniz.

İyi yatırım, size yatırdığınızın çok katı olarak dönen yatırımdır. Kendiniz yüzde 10, yüzde 20, yüzde 50, geliştikçe, çevrenizde sizinle bağlantılı her şey de yüzde 100, yüzde 200, yüzde 500 gelişecektir.

4. Hemen harekete geçmeye ne kadar hazırsınız?

Koçluk, hareket odaklı bir SÜREÇtir. Amacınıza ulaşmak için gereken adımların tespitinden sonra, adımları atacak olan SİZsiniz. Hiç kimse sizin adınıza amaçlarınızı gerçekleştiremez. Adım adım amacınız doğrultusunda ilerleyecek olan sizsiniz. Yaşam aksiyonu sever.

YAŞAM VE İLİŞKİLER KOÇU, Bireysel Gelişim Eğitimcisi ve "İletişimde Ustalaşmak, Özsaygı ve Beyaz Atlı Kurbağalar” kitaplarının yazarı Saim Koç, HAYATINIZIN HER ALANINDA sağlıklı kararlar almanız için ihtiyacınız olan bakış açısını size kazandıracaktır. Saim Koç, sıcaklığı, deneyimi, geniş vizyonu ve derin empati yeteneğiyle ile sizin de hayatınızda fark yaratacaktır.

Randevu için: Şenay Aydın

Tel: 0216 449 98 05

Kuraldışı - Bireysel Gelişim Eğitim ve Danışmanlık Merkeziçok güzel bilgiler yaşam koçluğu için benide arayabilirisiniz:))