Hani derler ya "akıllı olup dünyanın kahrını çekeceğine, deli ol dünya senin kahrını çeksin" işte bu film tam da öyle bir film.
Uçuk, sıradışı, gizemli bir konusu var. Sıradan filmlere hiç benzemiyor. Çok bilinen bir film değil ama benim favori filmlerim
arasına girdi. Başrolü oynayan aktörü ilk kez izledim ama çok başarılı buldum. Kıyıda köşede bilmediğimiz ne kadar güzel filmler,
ve ne yetenekli oyuncular varmış. Film de beni en çok etkileyen, delinin aşık olduğu kızla sadece çığlık atarak anlaşmasıydı. :)
Yapımı :
2009 - Türkiye

Tür :
Dram , Psikolojik

Süre:
122 Dakika

Yönetmen :
Reha Erdem

Oyuncular :
Serkan Keskin , Türkü Turan , Sermet Yeşil , Nadir Sarıbacak , Saygın Soysal

Senaryo :
Reha Erdem

Yapımcı :
Ömer Atay

Konusu:
Kosmos mucizeler yaratan bir hırsızdır. Dağlardan taşlardan, ağlayarak ve sanki birilerinden kaçar gibi gelir bu zaman dışı sınır şehrine. Şehre girer girmez nehirde boğulan bir küçük çocuğu kurtarır ve mucize yaratan insan olarak hemen kabul görür şehirde. Kosmos sıradan birisi değildir. Kosmos’u hiç yemek yerken ya da uyurken görmeyiz. En büyük ihtiyacı çay, tek besini ise avuç avuç yediği kesme ya da toz şekerdir. Şaşırtıcı maharetlerinden birisi de yüksek yüksek ağaçlara büyük bir kolaylıkla tırmanıp, incecik dallarında bir kuş gibi oturabilmesidir. Kosmos herkesi irkilten bir isteğini açık sözlülükle belirtir: Aşk peşindedir.