Mesut Taner’in yönettiği filmde Hande Eti, Aras Ferahyan, Mithat Çelik ile Eylem Şenkal oynuyor.

KONU :
İstanbul un zengin muhitlerinden birinde tasasız bir hayat süren lise mezunu dört arkadaş, kendilerine 18 ler Takımı adını vermiştir. Dışa kapalı, aralarına başka kimseyi kabul etmeye pek yanaşmayan takım üyeleri, bir türlü üniversiteyi kazanamamalarından ötürü askerlik fobisi yaşamakta; iki yıllık da olsa bir yere girebilmek umuduyla bir sonraki sınavı iple çekmektedirler.

Onlara göz koymuş olan azgın muhit kızları ise, muhite yeni taşınmış olan banka müdürünün kızı Deren i örgütleyip 18 ler Takımı nın kopmaz dostluklarını bozmayı planlarlar. Akılları belden yukarı çalışmayan ve hepsi de Deren den etkilenen gençler, onu aralarına almakta fazla tereddüt etmezler. Ruh çağırma gibi matrak bir konu ortaya atılınca, hemen bir toplantı düzenleyip, şişe çevirme ritüeli eşliğinde bu teklifi değerlendirirler.

Deren in düzenlediği ruh çağırma seansına, takımın hayatına o günlerde girmiş olan asosyal genç Aras da katılır. Saf ve temiz karakterli bu genci kendine araç yaparak gençlerle bağlantıya geçen Hindu Gelin adındaki davetsiz bir ruh, takımın hayatını kökünden değiştirir. Mafya tarafından kaçırılıp öldürülen ve bir bavula konularak bir ağacın altına gömülmüş olduğunu söyleyen ruh, kendisini kurtarmaları için gençleri zorlar. Zorlamalar Aras ın kabuslarında da sürünce, gençler hem Hindu Gelin i gömüldüğü yerden, hem de Aras ı başına bela olan bu dertten kurtarmak için gizemlerle dolu ıssız bir ormana doğru yola koyulurlar.

Komik ve maceralarla dolu olan bu yolculuk, ürküntücü olaylara, acımasız entrikalara, ilginç rastlantılara ve gerçekleşmek için sırasını bekleyen ölümcül kehanetlere gebedir. 18 ler Takımı için sınav, asıl şimdi başlamaktadır.

Tür: Macera
Süre:
Yönetmen: Mesut Taner
Senaryo: Hasan B. Turhan
Oyuncular: Hande Eti, Aras Ferahyan, Mithat Çelik, Engin Aşık, Gökhan Cuhacı, Engin Yavaş, Levent Aykul, Cüneyt Aydınoğlu, Eylem Şenkal
Yapım: 2006, Türkiye
Dağıtımcı: Özen Film

FRAGMAN

[YOUTUBE]7JQGi3cEGUo[/YOUTUBE]