Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

TÜRK'lere Hakaret Filmi!

Kültür, Sanat Kategorisi Sinemalar Forumunda TÜRK'lere Hakaret Filmi! Konusununun içerigi kısaca ->> Türkler’e hakaret filmi ! “Tirante El Blanco” adlı filmde Türkler için şeytan, kaba, iğrenç ve ırz düşmanı gibi ifadeler kullanılıyor. ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye Bay X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  İSTANBUL
  Mesaj
  2.170
  Rep Gücü
  37029

  TÜRK'lere Hakaret Filmi!

  Türkler’e hakaret filmi !
  “Tirante El Blanco” adlı filmde Türkler için şeytan, kaba, iğrenç ve ırz düşmanı gibi ifadeler kullanılıyor.
  Dünyaca ünlü İspanyol yönetmen Vicente Aranda çektiği filmlerle Türkler'e hakaret etmeyi sürdürüyor. 'La Passion Turca' (Türk Tutkusu) adlı filminin afişinde Türk Bayrağı'ndan oluşan bir fonun üzerine çıplak bir kadın fotoğrafı konduran Aranda, bu hareketiyle büyük tepki çekmişti.

  Aralarında İrfan Atasoy, Murat Akdilek, Mehmet Soyarslan, Tunç Şahin ve Kemal Kaplanoğlu'nun da bulunduğu birçok yapımcı, Türkler'i kötüleyen 1994 yapımı bu filmin yayın haklarını satın almayı reddetmişti.

  BU KEZ SÖZLÜ SALDIRI VAR

  Ancak tüm bu tepkiler Aranda'yı bildiği yolda devam etmekten vazgeçirmedi. Ünlü yönetmen son filmi 'Tirante El Blanco'da bu kez Türkler'e yönelik sözlü hakaretlere yer verdi.

  Başrollerini Caspar Zafer, Esther Nubiola, Leonor Watling, Ingrid Rubio, Charlie Cox ve Rafel Amargo'nun paylaştığı filmde Türkler, 'iğrenç', 'vahşi', 'kaba' ve 'ırz düşmanı' gibi sıfatlarla nitelendirildi.

  İSTANBUL'DA DA ÇEKİLDİ

  Türkler'e yönelik çeşitli aşağılamaların yer aldığı filmde en sık kullanılan tanımlama 'Şeytan Türkler' oldu. 120 dakika süren film, tam 20 milyon dolara mal oldu. Filmin geçtiğimiz yıl nisan ayında tamamlanan çekimleri İstanbul, Madrid, Granada, Almeria, Palermo, Girona, Huelva ve Barcelona'da gerçekleştirildi.

  OSMANLILAR BİZANSLILAR'A KARŞI

  Filmin konusu: Osmanlı Sultanı 4. Muhammed'in tek amacı Constantinople'yi fethederek şehrin adını İstanbul olarak değiştirmektir. Şehri savaşmadan ele geçirmek için Bizans İmparatoru'na teklif sunar ve kendi oğluyla onun kızının evlenmesini ister. İmparator, 4. Muhammed'in teklifini kabul eder ama imparatorun kızı Carmesina, şövalye Blanc'a aşıktır. Evliliği engellemesinin tek yolu ise bekaretini sevdiği şövalyeye vermektir. Ayakları kırık olan Blanc ile saray görevlilerinin yardımıyla sevişir. Ve Osmanlı-Bizans savaşı bu nedenle başlar.
  Konu Bay X tarafından (04-03-2007 Saat 03:11 PM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Türk Kadınına Hakaret Ettiler
  mucahid007 Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-04-2010, 12:49 PM
 2. Unutulmaz Türk filmi replikleri!
  dogangunes Tarafından Nostalji (Mazi'den Kalanlar) Foruma
  Yorum: 11
  Son mesaj: 04-09-2008, 06:47 PM
 3. En Berbat Beş Türk Filmi
  Gül@y Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-09-2008, 02:07 PM
 4. Türk'lere Göre Günlerin Anlamı
  Mevt Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 04-05-2008, 12:04 PM
 5. Japonya'da TÜRK'lere ağlayan şehir
  karaca10 Tarafından Dini Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 20-11-2006, 01:03 PM
Yukarı Çık