Merhaba!

Asagidaki yaziyi okudum.Fragmani izledim.
Artik Turk sinemasi sinemada
San'at'i yasatan bir sinamadir diyorum.

Suluboya – The Watercolor

Ünlü karikatürist ve ilizyonist Cahit Hazardağlı ile sinemaya yapmak. Sonuç tam anlamıyla bir sanat…

Maketler,çizimler, fırçalar ve heykeller dijital efektli sulunoya tekniğiyle harmanlandı ve ortaya tadına doyulamayacak bir sanat eseri çıktı. Tabiki kendi eserlerinde olduğu gibi Cahit Hazardağlı yöntemleriyle biz sanat ve sinema severlere yeni bir bakış açısı sundu. Sinemaya yeni bir tarz, yeni bir soluk getirdiği için buradan kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Suluboya – The Watercolor, resme yeteneği olan 12 yaşındaki Marco adında bir çocuğun hayallerinin bir anda nasıl değiştiğni anlatıyor.

Babası bir gün Marco’yu üç ressamla tanıştıracak ve bununla birlikte ressamların büyüttükleri Lorella’yıda tanıyacaktır. Marco, binevi öğretmeni konumundaki Lorella’ya aşık olacak, sanatla beraber cinselliğide keşfetmeye başlayacaktır.

Lorela mantıken Marco’nun aşkına cevap vermeyecek ve suluboyayı küçümseyen bir koleksiyoncuya aşık olacaktır. Marco ise bu olaydan sonra büyük bir suluboya koleksyoncusu olmaya karar vermiştir artık.

13 Kasım 2009‘da vizyona girecek olan Suluboya – The Watercolor filminin yönetmen ve senaristi Cihat Hazardağlı’dır. Filmin oyuncu kadrosunda ise; Sarp Alemdaroğlu, Haluk Bilginer, Savaş Dinçel, Cansel Elçin, Asu Emre, Altan Erkekli, Ahmet Gülhan, Tamer Karadağlı, Bedri Koraman, Fergan Mirkelam, Metin Uca, Tuba Ünsal, Ayşenur Yazıcı, Serra Yılmaz, Selçuk Yöntem isimleri yer almakta.

NOT: Fragmanı kesinlikle izleyin, ne demek istediğimi anlayacaksınız;)

İyi seyirler.
Suluboya – The Watercolor — Sinemalardan - Sinemaya Tutkuyla Bağlananların Blogu