Gösterilen sonuçlar: 1 ile 6 Toplam: 6

Vizyonda bu hafta

Kültür, Sanat Kategorisi Sinemalar Forumunda Vizyonda bu hafta Konusununun içerigi kısaca ->> Cüceler Devlere Karşı: Gizli Oda - Gnomes and Trolls: The Secret [YOUTUBE]d2bvKnmxldE[/YOUTUBE] Tür : Animasyon Gösterim Tarihi : 6 Mart ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ResuLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  975
  Rep Gücü
  1697

  Vizyonda bu hafta

  Cüceler Devlere Karşı: Gizli Oda - Gnomes and Trolls: The Secret
  [YOUTUBE]d2bvKnmxldE[/YOUTUBE]
  Tür : Animasyon
  Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009
  Yönetmen : Robert Rhodin
  Senaryo : Robert Rhodin , Salvatore Cardoni
  Yapım : 2008, İsveç , 75 dk.
  Seslendirenler : Hans Alfredson (Leif) , Greg Berg (Sneaky) , Joe Cappelletti (Face) , Kate Higgins (Alley) , Lloyd Sherr (Jalle) , André Sogliuzzo (Fassa)

  Macera ve serüven dolu bir masal olan Gnomes & Trolls’de genç bir cüce olan Junior’ın tek isteği ağaç evine kurduğu laboratuvarında birşeyler icat etmektir.
  Junior’ın babası ve aynı zamanda orman cücelerinin lideri olan Jalle, oğlunun da kendisi gibi yetişmesini ve bir gün cücelerin başına geçmesini dilemektedir.
  Aralarındaki bu farka rağmen, Junior bir gün babasına yardım eder ve beraber hayvanlara yem dağıtırlar. O sırada olan olur ve kavgacı kardeşler Face ve Slim, yiyecekleri çalmak için plânlara girişirler.
  O sırada Jallie’nin de kazara yaralanması sonucu, Junior ve paranoyak bir horoz olan arkadaşı Sneaky orman yiyeceklerini korumak üzere maceraya atılırlar.
  ************

  Gran Torino - Official Trailer
  [YOUTUBE]J9dy5yCUxOg[/YOUTUBE]
  Tür : Gerilim / Dram / Suç
  Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009
  Yönetmen : Clint Eastwood
  Senaryo : Nick Schenk , Dave Johannson , Nick Schenk
  Görüntü Yönetmeni : Tom Stern
  Yapım : 2008, ABD , 116 dk.
  Oyuncular

  Clint Eastwood (Walt Kowalski) , Christopher Carley (Janovich) , Bee Vang (Thao Vang Lor) , Ahney Her ( Sue Lor) , Brian Haley ( Mitch Kowalski) , Geraldine Hughes (Karen Kowalski)

  Walt Kowalski (Eastwood), eşi yeni vefat etmiş bir Kore savaşı gazisidir. 50 yıldır yaşadığı Detroit'teki sokağının uzakdoğulular tarafından “işgal edilmesi”nden rahatsız olan, huysuz, ırkçı ve yanlızlığı seven bir kişiliktir Walt. Thao isimli bir Hmong (Güneydoğu Asya’dan gelen bir ırk) genci, vahşi çete başı kuzenini etkilemek için yan komşusu Walt’ın 72 model Ford Gran Torino’sunu çalmaya kalkışınca Walt tarafından yakalanır.

  Thao’nun Gran Torino’yu çalmaktaki başarısızlığını cezalandırmak için Thao’ya sert bir ziyarette bulunmaya karar veren çete, Walt ve Walt’un çiftesi tarafından geri tepilir. Aslında Walt’ın amacı Thao’yu kurtarmak değildir, çete üyelerinin çimlerine basmasına sinirlenmiştir.
  Günler geçtikçe diğer Hmong aileleri şükranlarını gösterebilmek için Walt’ın verandasına türlü hediyeler bırakır ve Walt’ı evlerine davet ederler. Zaman ilerledikçe bir zamanlar varlığına dayanamadığı “çekik gözlü”lerle kendi ailesinden daha çok ortak yanı olduğunu fark eden Walt, ayrıca Thao ile kendi evlatlarıyla yaratamadığı bir baba-oğul ilişkisi oluşturur. Fakat Thao’yu terörize eden çete bir türlü Thao’nun ve ailesinin peşini bırakmaz. Bu arada Walt’un çeteyi alaşağı edebilmek için kendi planları vardır.
  Clint Eastwood, Gran Torino’nun odak noktasını oluşturan Walt Kowalski ile kariyerinin en unutulmaz performanslarından birine imza atıyor.

  ******************
  Gökten 3 Elma Düştü
  [YOUTUBE]mKDnIH_BGwA[/YOUTUBE]
  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009
  Yönetmen : Raşit Çelikezer
  Senaryo : Raşit Çelikezer
  Yapım : 2008, Türkiye

  Oyuncular

  Köksal Engür (Recep) , Bennu Yıldırımlar (Nilgün) , Kürşat Alnıaçık (Melih) , İsmail Hacıoğlu (Ali) , Serhat Nalbantoğlu (Tuğrul) , Yeşim Gül (Necla)

  Küçük çapta bir hırsız olan genç Ali (İsmail Hacıoğlu) evden kaçmıştır. Annesinden ve ender gördüğü babasından… Nasıl karşılanacağını bilmeden İstanbul’da yaşayan ve daha önce hiç görmediği dedesine doğru garip bir yolculuğa çıkar.

  Ali’nin dedesi emekli asker Recep (Köksal Engür), tek başına askeri disiplin içinde yaşayan huysuz bir ihtiyardır. Karısını üç yıl önce kaybetmiş ve onay vermediği bir evlilik yapmış kızı Yıldız’la da yaklaşık yirmi yıldır görüşmüyordur. Recep’in tüm saatleri hemen her gün aynı geçiyordur artık.

  Recep’in üst kat komşusu Nilgün (Bennu Yıldırımlar) ise; yalnız yaşayan, orta yaşlarda, üniversite mezunu, asi, modern bir fahişe’dir. Nilgün ile Recep sürekli tartışırlar. Çünkü Recep onun fahişe olduğunu biliyor ve onu apartmandan atmak istiyordur...
  ***************
  Sıradan Bir Gündü He Was A Quiet Man TRAILER A
  [YOUTUBE]rL_q2XL1J_A[/YOUTUBE]

  Tür : Gerilim / Romantik / Dram
  Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009
  Yönetmen : Frank A. Cappello
  Senaryo : Frank A. Cappello
  Görüntü Yönetmeni : Brandon Trost
  Yapım : 2007, ABD , 95 dk.


  Oyuncular

  Christian Slater (Bob Maconel) , John Gulager (Goldie / Maurice Gregory) , Elisha Cuthbert (Vanessa Parks) , Jamison Jones (Scott Harper) , Michael DeLuise (Dedektif Soreson) , Sascha Knopf (Paula Metzler)

  Bob Maconel (Christian Slater) kötü bir gün geçirmektedir. Her zamanki 8 saatlik mesaisini kasvetli, gri kabininde, iş arkadaşları tarafından dışlanarak ve yaşadığı dünyadan tamamen kopuk hissederek geçirmektedir.

  Bu berbat günde, kazara, potansiyel katillikten kahramanlığa geçer ve onu bugüne kadar hiç farketmemiş olan arzu nesnesi Venessa’nın hayatını kurtarır. Bu kahramanca davranışı onu monoton gerçekliğinden sürreal bir kasırgaya doğru çeker.

  ***************

  Watchmen (2009) Trailer 2
  [YOUTUBE]2VLA0tg5yI0[/YOUTUBE]
  Tür : Bilim Kurgu / Fantastik / Aksiyon / Çizgi Roman
  Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009
  Yönetmen : Zack Snyder
  Senaryo : David Hayter , Alex Tse , Alan Moore (Kitap) , Dave Gibbons (Kitap)
  Görüntü Yönetmeni : Larry Fong
  Müzik : Tyler Bates
  Yapım : 2009, ABD / İngiltere , 163 dk.


  Oyuncular

  Jeffrey Dean Morgan (Edward Blake / The Comedian) , Malin Akerman (Laurie Juspeczyk / Silk Spectre II) , Carla Gugino (Sally Jupiter / Silk Spectre) , Billy Crudup (Jon Osterman / Dr. Manhattan) , Patrick Wilson (Dan Dreiberg / Nite Owl II) , Jackie Earle Haley (Walter Kovacs / Rorschach) , Matthew Goode (Adrian Veidt / Ozymandias)

  86-87 yılları arasında basılan 12 sayıdan oluşan Watchmen yayınlandığı Soğuk Savaş Dönemi’nden fazlasıyla etkilenmiş bir çizgi roman. 85 yılında, Amerika ve Sovyetler Birliği’nin nükleer savaşın eşiğinde olduğu sıralarda New York’ta geçen hikayede, süper kahramanlar kostüm ve maskeleriyle günlük hayatın bir parçası olarak halkın arasında yaşamaktadırlar.

  Kendilerine atfedilen “süper-kahraman” tanımının aksine, ironik olarak süper güçleri olmayan bu kahramanlar, kanunlara bağlı olmadan kendi çabalarıyla adaleti sağlamaya çalışmaktadırlar.

  Eski arkadaşlarından birinin öldürülmesi üzerine, cinayeti araştırmaya başlayan Rorschach, aslında bu olayın süper kahramanlara yönelik çok daha büyük bir komplonun başlangıcı olduğunu düşünmeye başlar. Bunun üzerine, bu komployu engelleyebilmek için, dağılmış olan eski takımını bir araya getirmek için çalışacaktır.
  ********************
  Yasam Arsizi Sinema Filmi 2009
  [YOUTUBE]egqSOadSV1c[/YOUTUBE]
  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 6 Mart 2009
  Yönetmen : Yasemin Alkaya
  Görüntü Yönetmeni : Bernadette Paassen
  Yapım : 2009, Türkiye


  Oyuncular

  Elif Çağlayan , Yasemin Alkaya , Aysun Çağlayan , Funda Çağlayan , Berivan , Umut

  Elif, iki çocuk annesi, sıradışı bir pavyon kadınıdır. Tarihçi olan babasının aşıladığı dünya görüşünün de etkisiyle, yaşadığı bütün olumsuzluklara rağmen insan kalmayı başarabilmiştir. Çocuklarına “ne yapıp yapacaksınız; ama yaşamınızı kimseyi incitmeden yaşayıp bitireceksiniz” diye öğüt vermiştir hep.

  Bataklıkta dans etmek kadar zor olan hayatını defalarca bitirmeye çalışmıştır Elif. “Bu hayatı yaşamayı beceremiyorum” der, kendi kendine sık sık; ama eli kolu bağlıdır. Çünkü iki çocuk anasıdır Elif ve bu dünyaya çocuk getirmek onun hayattaki en büyük hatasıdır.

  “İki bebek, iki şizofren kardeş, birde alkolik, kocan varsa… ve kış günü aç bir halde sokakta kalmışsan, pavyon çok iyi bir alternatiftir. Karnını doyururlar, iki kuruş para verirler, yatacak sıcak bir yerin olur ve bir anda umutsuzluğun umuda dönüşüverir.

  Ayrıca bu dünya, sizin yaşadığınız dünyadan çok daha net ve temizdir. Bu dünyada kimse kendini gizlemez, neyse odur. Hayatta herkes bir şekilde senden yararlanmak ister; burada hiç olmazsa bunu açıkça dile getirirler” der Elif, dışarıdaki hayata yeğlediği “Pavyon Hayatından” söz ederken.
  ******************************************
  BENIM TAVSIYEMSE:
  Operasyon Valkyrie
  [YOUTUBE]BSy96KB7Dh4[/YOUTUBE]

  Tür : Gerilim / Dram / Tarihi
  Gösterim Tarihi : 30 Ocak 2009
  Yönetmen : Bryan Singer
  Senaryo : Christopher McQuarrie , Nathan Alexander
  Görüntü Yönetmeni : Newton Thomas Sigel
  Müzik : John Ottman
  Yapım : 2009, ABD / Almanya


  Oyuncular

  Tom Cruise (Claus von Stauffenberg) , David Bamber (Adolf Hitler) , Stephen Fry , Carice van Houten (Nina Von Stauffenberg) , Thomas Kretschmann (Otto Ernst Remer) , Bill Nighy (Friedrich Olbricht) , Tom Wilkinson (Friedrich Fromm)

  İkinci Dünya Savaşı sırasında, birkaç Alman subayı Adolf Hitler'e suikast yapmayı planlarlar. Ayrıca savaşı bitirme adına da güçlerini kullanmaya başlarlar. Valkyrie adı verdikleri operasyon sayesinde Nazi hükümetine karşı bir ayaklanma başlatırlar.

  Operasyonun başında olan Albay Claus von Stauffenberg Tom Cruise tarafından canlandırılıyor. Tarihte de önemli bir yer etmiş olan Albay Stauffenberg, bu uğurda her şeyi göze almaya hazırdır.

  Yönetmenliğini Bryan Singer'ın yaptığı Valkyrie'nin senaryosu da Olağan Şüpheliler filminin senaristine emanet edilmiş.


  Kaynak:beyazperde
  İyi seyirler.....

 2. #2
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Vizyonda bu hafta

  Teşekkür ederiz tanıtımlar için:)

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ResuLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  975
  Rep Gücü
  1697

  Cevap: Vizyonda bu hafta

  Ne demek efendım artık her hatfa yenılıyecegım ..
  Ama dedıgım filmi izle bence

 4. #4
  blueice
  Misafir..

  Cevap: Vizyonda bu hafta

  inşallah, iyi olursam tabiki.

 5. #5
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ResuLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  975
  Rep Gücü
  1697

  Cevap: Vizyonda bu hafta

  iyi olursam ne demek
  İnşaallah ıyı olacaksın
  olmazsa ben gotureyım senı :)
  yad aıstersen gondereyım fılmı evde ızle
  yada cızgı fılm gondereyım yegene:)
  bızde careler tukenmez

 6. #6
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ResuLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  975
  Rep Gücü
  1697

  Cevap: Vizyonda bu hafta

  VİZYONA YENI GİREN FİLMLER BU HAFTA

  Güneşi Gördüm
  [YOUTUBE]hpXfJzSjby8[/YOUTUBE]

  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 12 Mart 2009
  Yönetmen : Mahsun Kırmızıgül
  Senaryo : Mahsun Kırmızıgül
  Görüntü Yönetmeni : Soykut Turan
  Müzik : Mahsun Kırmızıgül , Yıldıray Gürgen
  Yapım : 2008, Türkiye


  Oyuncular

  Ali Sürmeli , Altan Erkekli , Ali Tutal , Alper Kul , Buğra Gülsoy , Cem Aksakal , Cemal Toktaş , Cezmi Baskın , Cihat Tamer , Demet Evgar , Deniz Oral , Emre Kınay , Erol Demiröz , Erol Günaydın , Gülhan Tekin , Hande Subaşı , Itır Esen , Kamil Sönmez , Macit Sonkan , Mahsun Kırmızıgül , Menderes Samancılar , Murat Ünalmış , Nurseli İdiz , Sarp Apak , Şerif Sezer , Ümit Okur , Yıldız Kültür , Yiğit Özşener , Zafer Ergin , Aleyna Kala , Aslıhan Kapanşahin , Cansu Aktay , Edanur Eker , Elenur Eker , Serhat Çağlayan , Tuğse Gökhan

  Mahsun Kırmızıgül’ün ikinci yönetmenlik denemesi Güneşi Gördüm, kalabalık bir ailenin filmi. Askerin emriyle köylerini boşaltan ve bir kısmı İstanbul’da şansını denerken diğerleri de umudu Norveç’e kaçmakta arayan bir aile bu.

  Beş kız çocuğun ardından istediği oğla sahip olan Ramo, bir oğlu askere giderken diğeri dağa çıkmış Davut, sert mizaçlı Mamo ve onun kendini hep kız gibi hissetmiş erkek kardeşi Kadri filmin merkezinde yer alıyorlar.

  Yine çok fazla öykü anlatıyor Kırmızıgül bize. Ama bu kez eklektik durmuyor öyküleri; hepsi bir çatı altında, aynı tema etrafında toplanıyor.

  ************
  Köpek Oteli - Hotel for Dogs
  [YOUTUBE]upeuRVqGk[/YOUTUBE]

  Tür : Komedi
  Gösterim Tarihi : 13 Mart 2009
  Yönetmen : Thor Freudenthal
  Senaryo : Jeff Lowell , Robert Schooley , Mark McCorkle , Lois Duncan (Kitap)
  Görüntü Yönetmeni : Michael Grady
  Yapım : 2009, ABD / Almanya , 100 dk.


  Oyuncular

  Emma Roberts (Andi) , Jake T. Austin (Bruce) , Don Cheadle (Bernie) , Johnny Simmons (Dave) , Kyla Pratt (Heather) , Troy Gentile (Mark)

  Andi ve küçük kardeşi Bruce, evde hayvan beslenmesine kesinlikle izin verilmeyen bir kasabada yaşamaktadır.

  Buna rağmen gizli besledikleri Friday adlı köpeklerini artık daha fazla saklayamayacakları bir noktaya gelmişlerdir. Bir gün tesadüfen karşılarına çıkan terk edilmiş bir oteli görünce Andi’nin aklına bir fikir gelir.

  İçinde zaten birkaç köpeğin yaşadığı oteli köpekler için harika bir yuvaya dönüştüreceklerdir.
  ************

  Teldeki Adam - Man on Wire
  [YOUTUBE]VAQm514JiVA[/YOUTUBE]

  Tür : Polisiye / Gerilim / Belgesel / Politik
  Gösterim Tarihi : 13 Mart 2009
  Yönetmen : James Marsh
  Görüntü Yönetmeni : Igor Martinovic
  Müzik : J. Ralph
  Yapım : 2008, İngiltere / ABD , 94 dk.


  Oyuncular

  Philippe Petit , Annie Allix , Jean-Louis Blondeau , Ardis Campbell (Annie) , David Demato (Jean Louis) , David Forman

  Fransız ip cambazı Philippe Petit ip üzerindeki başarılarına bir yenisini eklemek ister. Yeni yapılan İkiz Kulelerin arasına ip gererek üzerinde yürümeyi kafasına koyar.

  Fakat bunu illegal olarak gerçekleştirmek zorundadır. 1974 yılında sevgilisi ve arkadaşlarının desteği ile bu hayalini gerçekleştirir. Artık o bir kahraman ve medyatik bir suçludur.

  Tüm zamanların en sanatsal suçunu ve Philippe Petit fenomenini anlatan müthiş bir belgesel. 2009 !f İstanbul 'un açılış filmi olan Teldeki adam, 2008'in en iyi filmleri arasında.
  ****************************
  U2 3D

  [YOUTUBE]hhHjqmjeZww[/YOUTUBE]
  Tür : / REAL D 3D / Konser
  Gösterim Tarihi : 13 Mart 2009
  Yönetmen : Catherine Owens , Mark Pellington
  Görüntü Yönetmeni : Peter Anderson , Tom Krueger
  Yapım : 2007, ABD , 85 dk.


  Oyuncular

  Bono , Adam Clayton , Larry Mullen Jr. , The Edge , U2 (Performans olarak)

  İlk canlı aksiyon dijital 3-D fimi, U2 3D, izleyicilere dünyanın en popüler müzik grubunun verdiği bir stadyum konserinin heyecan verici enerjisini hissettiren benzersiz bir sinemasal deneyimdir.

  Yenilikçi 3-D görüntülerinin ve çok kanallı surround sesin –“Vertigo” turlarının son ayağında Güney Amerika'da çekilen- canlı bir U2 konserinin heyecanıyla birleşimi bugüne kadar hiçbir 3-D veya konser filminde olmadığı şekilde etkileyici bir teatral deneyim yaratıyor.

  Film yapımına yeni bir boyut getiren U2 3D izleyicileri asla unutamayacakları olağanüstü bir yolculuğa çıkarıyor.

  ***********************************

  Yedi Yaşam - Seven Pounds
  [YOUTUBE]f9nn0eKwxHY[/YOUTUBE]

  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 13 Mart 2009
  Yönetmen : Gabriele Muccino
  Senaryo : Grant Nieporte
  Yapım : 2008, ABD , 123 dk.


  Oyuncular

  Will Smith (Ben Thomas) , Rosario Dawson ( Emily Posa) , Woody Harrelson ( Ezra Turner) , Michael Ealy (Ben in Kardeşi) , Barry Pepper ( Dan) , Elpidia Carrillo (Connie Tepos)

  İzleyiciyi avucuna alan bir gizem ve şaşırtıcı bir aşk öyküsü sunan Seven Pounds/Yedi Yaşam hayat ve ölüm, pişmanlık ve bağışlama, yabancılar ve dostluk, aşk ve kefaret üzerine kışkırtıcı sorular soruyor ve insanların kaderlerini şaşırtıcı biçimde birbirine bağlayan şeyleri takip ediyor.

  Her şey yedi isimden oluşan bir listeyle başlıyor: Ben Thomas, Holly Apelgren, Connie Tepos, George Ristuccia, Nicholas Adams, Ezra Turner ve Emily Posa. Tek ortak noktaları, her birinin bir dönüm noktasına ulaşmış ve umutsuz derecede –maddi, manevi ya da tıbbi—yardıma muhtaç olmalarıdır.

  Hiçbiri, Ben’in kefaret planını uygulamak için her birini teker teker seçtiğinden haberdar değildir. Ama hayat dolu bir kalp hastası olan Emily Rosa (Rosario Dawson), Ben’in olanaksız sandığı bir şey yaparak planın gidişatını değiştirir: Yakınlaştığı Ben’in dünyaya bakışını altüst eder.

  Kaynak:

Benzer Konular

 1. Cehennem 3D vizyonda
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-10-2010, 12:38 PM
 2. Bu hafta vizyonda 5 yeni film var..
  simqe Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-12-2009, 03:22 PM
 3. Kayıp Yüzük vizyonda
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-08-2008, 11:20 PM
 4. Goya Vizyonda
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-09-2007, 12:11 AM
 5. Ölümle Dans 30 Mart'ta vizyonda
  YukseLL Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-02-2007, 04:22 PM
Yukarı Çık