Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  SAHARAY
  Misafir..

  Film Güz Sancisi-FRAGMAN

  Yeni vizyona giren güz sancısı film fragmanı

  Yönetmen Tomris Giritlioğlu'nun 6-7 Eylül olayları panoramasında yaşanan bir aşk hikayesini konu alan "Güz Sancısı" 23 Ocak'ta vizyona giriyor. Çekimlerin tam***** yakını Beyoğlu ve çevresinde gerçekleşen filmde, İstanbul 1955 yılındaki haliyle beyazperdeye yansıtılıyor.


  [YOUTUBE]vlEPJ90cfIg[/YOUTUBE]

 2. #2
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Film Güz Sancısı

  Konu:

  1955 yılı güz mevsimine doğru yol alırken, Beyoğlu'nun ışıltılı güzelliğinin üstüne Türkiye'nin gerginleşen siyasi ortamının gölgeleri düşmeye başlamıştır. Antakya'daki güçlü nüfuzu yüzünden DP'nin yakından ilgilendiği, babasının tek oğlu olan Behçet, İstanbul'da Hukuk Fakültesi'nde asistanlık yaparken, yetiştiriliş tarzı ve babasının etkili kimliğinin gölgesinde marjinal düşüncelere doğru sürüklenmektedir.

  Behçet'i sürüklendiği yolda tökezleten tek şey, oturduğu dairenin karşısındaki bir başka dairenin penceresinde gizlice izlediği kadın olacaktır. Behçet tarafından izlendiğini bilen bu kadın Elena?dır. Elena, Beyoğlu'nun kozmopolit güzelliğini oluşturan eşsiz parçalardan biridir. Genç kadın, kendisi de eski bir fahişe olan babaannesi tarafından, üst düzey bürokratlara sunulan bir fahişedir. Babaanne ile torun arasında, yaşadıkları toplumda gayrimüslim olmanın getirdiği dayanışmanın ötesinde, gizemli bir bağımlılık ilişkisi vardır.

  Beyoğlu'na ağır ağır inmeye başlayan bu gergin siyasi atmosferin karanlığı altında Behçet ve Elena'nın yolları kesişir. Gayrimüslimleri taraf olarak belirleyen ve günden güne coşan siyasi dalgaların ortasında, Elena ile Behçet arasındaki karşı konulmaz aşk, kendini savunmaya çalışmaktadır. İki genç, aşkın topraklarında "aynı", yaşadıkları ülkenin topraklarında "farklı" taraflardadırlar. Behçet, militan bir kalemin günbegün koyulaşan renklerle çizdiği politik çizgide yürürken; attığı her adım onu, düşman uyruğundaki Elena'dan, yani aşktan biraz daha uzaklaştırmaktadır. Elena ise, babaannesinin ona biçtiği, çıkışı olmayan yazgının duvarlarını Behçet'e duyduğu aşkla zorlarken, başka bir çıkışsız yazgının; sevgilisini teslim alan marjinal siyasetin duvarlarına çarpacaktır...

  Yönetmen : Tomris Giritlioğlu
  Senaryo Yazarı : Nilgün Öneş, ...
  Tür : Dram , Politik , Tarihi


  FİLMİN FRAGMANI

Benzer Konular

 1. Hobbit- İlk fragman
  mopsy Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 25-12-2011, 03:13 PM
 2. Fedakar-Fragman
  İNCİ Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-11-2011, 03:21 AM
 3. Hicaz-Fragman
  İNCİ Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-11-2011, 03:15 AM
 4. Guz sancisi
  dogangunes Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-02-2010, 04:57 AM
 5. Havar (fragman)
  SAHARAY Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 19-01-2009, 02:27 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık