Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Sözlük Yazarı onairci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.039
  Rep Gücü
  10434

  Icon14 Bu Hafta 9 Yeni Film Sinema Severlerle Buluşuyor!...

  Bu hafta 9 yeni film vizyona giriyor... İşte filmlerin kısa bir özeti;

  96 Saat

  Tür : Aksiyon / Gerilim
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Pierre Morel
  Senaryo : Luc Besson , Robert Mark Kamen
  Yapım : 2008, Fransa , 93 dk.

  Oyuncular
  Liam Neeson (Bryan) , Maggie Grace (Kim) , Famke Janssen (Lenore) , Xander Berkeley (Stuart) , Katie Cassidy (Amanda)

  Kızının kaçırılışını, cep telefonu bağlantısında hiçbir şey yapamadan dinleyen bir babanın durumundan daha kötü ne olabilir? Kâbus gibi bu durum, eski bir gizli ajan olan Bryan’ın başına gelir. Genç kadınları satan bir çetenin elinden kızını kurtarmak için önünde çok kısa bir zaman vardır. Ancak Bryan’ın önünde çözülmesi gereken ilk sorun, kendisinin Los Angeles’te, kaçırılan kızının ise Paris’te olmasıdır.

  _____


  Aleksandra

  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Aleksandr Sokurov
  Senaryo : Aleksandr Sokurov
  Yapım : 2007, Fransa / Rusya , 95 dk.

  Oyuncular
  Galina Vishnevskaya (Alexandra) , Vasily Shevtsov (Denis) , Raisa Gichaeva (Malika)

  Alexander Sokurov’un bu son uzun metrajlı filmi savaşı ve arkadaşlığı, bombalar ve vahşet olmadan anlatıyor. Film, subay torununu görmek için Çeçenistan’daki Rus askeri üssüne gelen Alexandra adlı yaşlı bir kadını izliyor. Bu buluşma kadınla torununun yedi yıl sonra ilk görüşmeleri olacaktır. Alexandra burada birkaç gün geçirdikten ve yerel halkın hakaretlerine maruz kaldıktan sonra, küçük bir dükkân işleten Malika’yla arkadaş olur. “Erkekler düşman olabilir ama biz kardeşiz” der Malika.

  Başrolünde seksen yaşındaki opera sanatçısı Galina Vishnevskaya’nın oynadığı Alexandra, Ruslar ve Çeçenler arasındaki ilişkilere değil, iyiliğin ve kötülüğün doğasına dair incelikli bir keşif yolculuğu.

  _____


  Burada Olan Burada Kalır

  Tür : Komedi / Romantik
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Tom Vaughan
  Senaryo : Dana Fox
  Yapım : 2008, ABD

  Oyuncular
  Cameron Diaz (Joy) , Ashton Kutcher (Jack) , Krysten Ritter (Kelly) , Lake Bell (Tipper) , Dennis Farina (Banger) , Queen Latifah , Michelle Krusiec (Chong)

  Parti delisi karizmatik Jack Fuller ve ticaretle uğraşan Joy McNally’nin tesadüfi olarak Las Vegas’ta paylaştıkları gürültülü bir haftasonu, onlar için hayal meyal anlardan çok hatırlanacak izler bırakır…Bu iki tatilci New York’lu, hiçbir acı hissetmedikleri o anda Vegas-stili bir evlilik sözleşmesine imza atmamış olsalardı, kim bilir belki herşey farklı olurdu…Ama burası Vegas..

  İki farklı cinsiyet arasındaki hiçbir savaş Jack ve Joy gibi iddialı iki gladyatöre ev sahipliği yapmamıştır. Jack ve Joy “saadet dolu evliliklerini” birbirlerini öldürmeden altı ay sürdürmeyi başarabilecekler ve büyük ganimete ulaşabilecekler mi? Ya da ikisi arasındaki bu hararetli kıvılcımlar birgün kalplerine sıçrayıp sahte ilişkilerini şaşırtıcı bir gerçekliğe mi dönüştürecek?

  _____  Karamel

  Tür : Dram / Komedi
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Nadine Labaki
  Senaryo : Rodney El Haddad , Jihad Hojeily
  Yapım : 2007, Fransa / Lübnan , 95 dk.

  Oyuncular
  Nadine Labaki (Layale) , Yasmine Elmasri (Nisrine) , Joanna Moukarzel (Rima) , Gisèle Aouad (Jamale Tarabay) , Adel Karam (Youssef) , Sihame Haddad (Rose) , Aziza Semaan (Lili) , Dimitri Staneofski (Charles)

  Beyrut’ta 5 kadın düzenli olarak bir güzellik salonunda buluşurlar...Bu güzellik salonu birkaç neslin bir araya gelip dertleştiği ve birbirleri ile sırlarını paylaştığı, şehrin en renkli mekanıdır...

  Kuaför dükkanı, bu birbirinden değişik ve güzel kadınların annelik, aşk ve seks hakkındaki konuşmaları ve bitmek bilmeyen güzelleşme çabaları ile şehrin en eğlenceli yeridir...

  _____


  Kırmızı Balon’un Yolculuğu

  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Hsiao-hsien Hou
  Senaryo : Hsiao-hsien Hou , François Margolin
  Görüntü Yönetmeni : Pin Bing Lee
  Yapım : 2007, Fransa

  Oyuncular
  Juliette Binoche (Suzanne) , Simon Iteanu (Simon) , Fang Song (Song) , Hippolyte Girardot (Mark) , Louise Margolin (Louise) , Anna Sigalevitch (Anna)

  Kırmızı Balon'un peşine takıldığı küçük Simon annesi Suzanne ile tek odalı bir dairede yaşar. Kukla tiyatrosunda ses sanatçılığı yapan Suzanne, çocuğunu yalnız yetiştirmenin getirdiği baskıyı göğüslemeye çalışır. Simon'a bakması için Song adında sinema öğrencisi Çinli bir kız bulur.

  Filmekiminde gösterilecekken son anda teknik bir sorun nedeniyle iptal edilen film, 27. İstanbul Film Festivali'nin programında yer alıyor. Bir Film'in dağıtımıyla ise 9 Mayıs 2008'de vizyonda.

  _____


  Münferit

  Tür : Gerilim
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Dersu Yavuz Altun
  Görüntü Yönetmeni : İlker Berke
  Müzik : Tolga Burkay
  Yapım : 2007, Türkiye

  Oyuncular
  Ali Erkazan , İdil Fırat , Mahir İpek , Serhat Nalbantoğlu , Ali İpin

  Et kokarsa tuzlarsın.. Ya tuz kokarsa.?

  "Şirin" bir sahil kasabası…Su altından çıkarılan şişmiş iki erkek cesedi…
  Yolda kanlar içinde yatan iki çocuk…Gizlice fotoğraflanan cinayetler…
  Kaybolan kanlı, yarım bir çocuk parmağı..Tecavüz edilen onlarca kadın..

  Herkesi dinleyen, kaydeden ve “derin yetkililere” ulaştıran bir telekulak …

  Ve asla ortaya çıkmaması gereken sırlar…

  Et koktu... Tuz da...

  _____


  Tehlikeli Oyun

  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Dennis Gansel
  Senaryo : Dennis Gansel , Todd Strasser (Kitap)
  Yapım : 2008, Almanya , 101 dk.

  Oyuncular
  Jürgen Vogel (Rainer Wenger) , Frederick Lau (Tim) , Max Riemelt (Marco) , Jennifer Ulrich (Karo) , Christiane Paul (Anke Wenger) , Elyas MBarek (Sinan)

  "Güçlü ve süper akıcı. Genç kadrosu ve başarılı performanslarıyla Gansel'den zinde bir yönetmenlik."

  Günümüzde, insanları bir sürüye dönüştürerek robotlaştıran ideolojilerin yol açtığı felaketlerin artık geçmişte kaldığını düşünmek kuşkusuz büyük bir yanılgı.

  Kişisel düşünce, çıkar ve duygusal dalgalanmalar arasında çırpınan günümüz insanını belli bir düşünce, değer ve inancın ortak paydasında örgütleyerek ayrımcı yapılanmalar oluşturmak hiç de güç değil ne yazık ki...

  1967 yılında California'da yaşanmış gerçek bir olayı günümüz Almanyasına aktaran , The Wave 'Tehlikeli Oyun', faşizmin köklerine dair etkileyici ve güncel bir hikaye.

  Film, enerjik ve karizmatik bir öğretmen olan Rainer Wegner'ın otokrasi üzerine verdiği ders ile başlar. Öğrencilerin ilgisizliği üzerine dikkatlerini çekmek için bir deney yapmaya karar verir: Öğrencilerinden kendisini liderleri olarak kabul etmelerini ve kendisine Mr. Wegner diye hitap etmelerini ister. "Disiplin aracılığıyla güç" moto'sunu seçer; bir logo yaratır; herkese beyaz bir t-shirt giydirir ve gizli bir işaretle iletişim kuran bu gruba "The Wave" adını verir.

  Öğrenciler, umulmadık bir şekilde bu birlikteliğin oluşturduğu güçten zevk almaya başlarlar. Kısa bir süre içerisinde yeni keşfedilen bu disiplin, diğer okul aktivitelerinde de kendisini göstermeye başlar ve gruba yeni üyeler katılmasını sağlar.

  "The Wave" başlangıçta gençler için saf bir inanç, birlik ve dayanışma ifade etse de kişisel düşünce, değer ve inançlarının ortak bir paydada hareketlendirilmeleri ile giderek kontrolden çıkarlar ve bu durum çok kısa sürede farklı boyutlara ulaşır.


  _____


  Yasak Krallık

  Tür : Aksiyon
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Rob Minkoff
  Senaryo : John Fusco
  Yapım : 2008, ABD

  Oyuncular
  Jet Li (Maymun Kral, Lan Cai He) , Michael Angarano (Jason Williams) , Yifei Liu (Altın Serçe) , Collin Chou (Jade Savaş Lordu) , Morgan Benoit (Lupo) , Jacky Wu (Suikastçi) , Bingbing Li (Beyaz Saçlı Dişi Şeytan) , Jackie Chan (Lu Yan)

  Kung-fu takıntılı Amerikalı bir çocuk, mitolojik bir Maymun Kral’ı kurtarmak için Antik Çin’e fantastik bir yolculuk yapar.

  Senaryoda, klasik Çin romanı "Batıya Yolculuk"tan esinlenilmiş. İki önemli ismi biraraya getiren filmde Jet Li Maymun Kral’ı ve sessiz bir rahibi oynarken, Jackie Chan ise, T’sa-Ho adlı başka bir rahibi canlandırıyor.

  _____


  Şöhret

  Tür : Dram
  Gösterim Tarihi : 9 Mayıs 2008
  Yönetmen : Leon Ichaso
  Senaryo : Leon Ichaso , David Darmstaeder , Todd Bello
  Görüntü Yönetmeni : Claudio Chea
  Müzik : Willie Colon , Andrés Levin
  Yapım : 2006, ABD , 116 dk.

  Oyuncular
  Marc Anthony (Hector Lavoe) , Jennifer Lopez (Puchi) , Antone Pagan (Papo) , Manny Perez (Eddie) , Nelson Vasquez (Johnny Pacheco) , Vincent Laresca (Ralph Mercado) , Federico Castelluccio (Jerry Masucci)

  70'li yılların efsane salsa şarkıcısı Hector Lavoe'nin, büyük yükselişler, ışıltılar, başarı, para, hayalkırıklıkları, uyuşturucu ve çöküş dolu yaşamını konu alan El Cantante'de başrollerini Marc Anthony ve Jennifer Lopez paylaşıyor.

  Bir dönemin yıldızı en çok parlayan şarkıcılarından olan Hector Lavoe, uyuşturucu bağımlılığı nedeni ile kariyerinde büyük bir düşüşe geçmiş, AIDS nedeni ile de hayatını kaybetmişti.

  Bağımsız bir yapım olan film, Kübalı yönetmen Leon Ichaso imzasını taşıyor.


  VİDEOLAR
  HER NEDENLE ÇOK YAŞARSA BİR İNSAN, AKİBETİ ÖLÜMDÜR GERİSİ YALAN, BEN GİDERİM ADIM KALIR, DOSTLAR BENİ HATIRLASIN..

 2. #2
  Süper Aktif Üye Gül@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2007
  Nerden
  Samsun
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  37
  Mesaj
  2.600
  Rep Gücü
  72678

  Cevap: Bu Hafta 9 Yeni Film Sinema Severlerle Buluşuyor!...

  Hepsi güzele benziyo ama Jennifer Lopez in filmini merak ettim açıkcası:)

Benzer Konular

 1. Yorum: 8
  Son mesaj: 06-02-2015, 01:19 PM
 2. Bu hafta vizyonda 5 yeni film var..
  simqe Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-12-2009, 03:22 PM
 3. Yorum: 0
  Son mesaj: 01-11-2009, 04:15 AM
 4. Vizyona girecek yeni bir film( Nefes )
  SAHARAY Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 21-04-2008, 09:05 PM
 5. Barbaros ve Asena Kenter Sahnesi'nde buluşuyor!
  Tiyatro Birileri Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-02-2008, 12:45 AM
Yukarı Çık