Gösterime giriş tarihi : 12 Şubat 1993
Yönetmen : İrfan Tözüm
Senaryo : Macit Koper
Sanat Yönetmeni : Mete Özgencil
Görüntü Yönetmeni : Aytekin Çakmakçı
Kurgu : Ayhan Ergürsel
Müzik : Münir Nurettin Beken
Oyuncular : Hale Soygazi, Uğur Polat, Macit Koper, Suna Selen, Nüvit Özdoğru, Suat Sungur, Can Kolukısa
Yapımevi (şirket) : Muhteşem Film (İrfan Tözüm). Kültür Bakanlığı ve Kanal 6 katkılarıyla.

Konu :
Yaşı geçkin evde kalmış bir kız olan Cazibe'yle (Hale Soygazi), onu yıllardır erkeklerin cinsel tacizinden koruyarak baskı altında tutan annesi Füruzan'ın öyküsü. Aynı evde oturduğu ve kendisine öteden beri tutkun dayısı Tamburi Behçet'in de (Macit Koper) koruması altındadır. Bu baskılar nedeniyle gençliğini ve özgürlüğü yaşayamayan Cazibe, yıllar önceki liseli sevgilisi Kürşat'ı (Uğur Polat) düşler. Kendine yeni bir dünya kuran Cazibe, düşünde Kürşatla sevişir. Ürettiği düşlerin kahramanı Kürşat, bir gece Cazibe'nin evine gelir. Dayı onları sevişirken görünce kalp krizi geçirip ölür. Dayısının kendi yüzünden öldüğünü anlayan Cazibe, Kürşat'ın veda mektubunu da bulunca iyice çılgına döner. Bir süre hastanede yatan Cazibe, annesinin de ölümüyle falcılığa başlar. Cazibe'nin düşsel yaşamı giderek bir oyuna dönüşür. Düş ve gerçek birbirlerine karışmıştır.

Ödüller :5. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde (1993) "En İyi Film",
Suna Selen "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu",
"En İyi Özgün Müzik",
"En İyi Işık" (Recep Biçer),
"En İyi Sanat Yönetmeni".
12. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde (1993) "Jüri Özel Ödülü" SİYAD (Sinema Yazarları Derneği) seçiminde (1993) "En İyi 4. Film" ve Macit Koper "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu".
Kültür Bakanlığı "Sinema Başarı Ödülü" (1993).
7. Altın Koza Adana Film Festivali'nde Macit Koper "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ve "En İyi Kurgu" ödülleri. İstanbul Sanat Vakfı'yla Sinema Sevenler Derneği'nin (1993) seçimlerinde Mete Özgencil "En İyi Afiş Tasarımcısı".


Fragmanı
[YOUTUBE]n9buTJkpuoQ[/YOUTUBE]