+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

6 Temmuz da gosterime girecek filmler

Kültür, Sanat Kategorisinde ve Sinemalar Forumunda Bulunan 6 Temmuz da gosterime girecek filmler Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Diriliş: Vampir Avcısı (Rise: Blood Hunter) Yönetmen:Sebastian Gutierrez Oyuncular: Robert Forster, Cameron Richardson, Lucy Liu ... Tür: Korku / Gerilim

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  41
  Mesaj
  11.242
  Beğenmiş
  42
  Beğenilmiş
  9
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93738

  Post 6 Temmuz da gosterime girecek filmler

  Diriliş: Vampir Avcısı (Rise: Blood Hunter)  Yönetmen:Sebastian Gutierrez
  Oyuncular: Robert Forster, Cameron Richardson, Lucy Liu ...
  Tür: Korku / Gerilim
  Süre: 94 Dk.
  Yapım Yılı: 2007

  Konu:Sadie, bir araştırmacı gazetecidir ve araştırmaları sırasında Los Angeles’in genç ve modern insanlarını içine çeken gizli bir tarikata denk gelir. Ortadan kaybolan bu gençlerin öldüğü anlaşılınca, Sadie bunun nedenini anlamak ister. Araştırmasının ortasında bu hunharca cinayetlerin ardındaki kişinin eline düşer. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

  Sadie karanlık bir yerde uyanıp aydınlığa çıkmaya çalışınca, artık yaşamadığını ama ölü de olmadığını fark eder. Los Angeles merkezinin kalabalık sokaklarında amaçsızca gezinirken, duyularının zayıflamaya başladığını hisseder; susuzluğunu gidermek için beslenmek zorundadır ve ihtiyaç duyduğu besin kandır. Açlığını gidermek için masum insanları nasıl öldürebilir ki? Ölü olması gerektiği halde neden hayattadır?

  Transformers
  (Transformers)

  Yönetmen:Michael Bay
  Oyuncular:Shia LaBeouf, Megan Fox, Josh Duhamel...
  Tür: Aksiyon - Bilimkurgu - Macera
  Yapım Yılı: 2007  Konu: Dünyamızı yok etmeye kararlı kötü robotlarla onları durdurmaya çalışan iyi robotların mücadelesini anlatan ve 1980’li yıllara damgasını vuran ünlü televizyon dizisinin beyazperde uyarlaması...

  Hepimizin bildiği gibi dünyamızda organik kökenli yaşam formatları vardır. Cybertron gezegeni ise başka mekanizmalara kolayca dönüşebilme yeteneğine sahip olan robotların gezegenidir. Bu robotlara “Transform” denir. Her “Transformer”ın kendine özgü bir dönüşerek değişme şekli vardır. “Transformer”lar iki farklı cepheye bölünmüşlerdir. Bir tarafta kısaca Autobotlar denen iyi robotlar vardır. Bunların yöneticiliğini Optimus Prime yapmaktadır ki 18 tekerlekli kırmızı renkli bir kamyona dönüşmüştür.

  Diğer tarafta ise şeytani ruhlu ve kötü niyetli Decepticonlar vardır. Bunların yöneticisi ise bir silaha dönüşmüş olan Megatron’dur. Cybertron gezegeninde Energon Küpleri adı verilen yakıt stoklarının azalması üzerine her iki taraf yeni kaynak arayışıyla uzay yolculuğuna başlar.

  Yeni enerji kaynağı arayışları onları ihtiyaç duydukları mineraller ve kimyasallar açısından çok zengin olan gezegenimize getirecektir. Kendilerini kolaylıkla otomobillere, deniz taşıtlarına, uçaklara, kamyonlara, teknolojik cihazlara, hatta insanlara dönüştürebilen Transformerlar, dünyamızın çok kıymetli doğal kaynaklarının kontrolünü ele geçirebilmek için bir savaş başlatacaklardır.

  Şeytanın Oteli
  Cold Prey)

  Yönetmen:Roar Uthaug
  Oyuncular:Ingrid Bolsø Berdal, Viktoria Winge, Rolf Kristian Larsen...
  Tür: Korku
  Süre: 97 Dk.
  Yapım Yılı: 2006  Konu:Kış mevsiminin ortası. Beş genç snowboard yapmak için Jotunheimen dağının bulunduğu bölgeye doğru yola çıkar. Bir rampada snowboard yapan beş gençten biri çok kötü düşer ve bacağını kırar. Bulundukları bölgede birilerinin yaşadığına dair hiç bir işaret yoktur ve burası cep telefonlarının kapsama alanının dışındadır.

  Beş genç, bulunduklara yere az bir mesafede bir dağ oteli bulurlar. Bu dağ otelinde yatacak yer bulabileceklerine karar verirler. Otel sessiz ve boş gözükmektedir. Yıllar önce kapanmış olduğu bellidir. Otelin telefon hatları kapalıdır. Gençler, geceyi burada geçirmek zorunda olduklarının farkına varırlar. Fakat otelde yalnız değildirler.

  Kısa bir süre sonra, zemin katta, zindan gibi pis bir oda keşfederler ve bu odada birisi yaşamaktadır. Kısa bir süre sonra Norveç’in adı çıkmış ve kararlı seri katili ile gençler arasında kedi fare oyunu başlar ve bunu yaşam ile ölüm arasındaki savaş takip edecektir. Gençlerin sayısı azaldıkça, aralarındaki arkadaşlık ve cesaret test edilecektir.

  Candy
  (Candy)

  Yönetmen:Neil Armfield
  Oyuncular:Heath Ledger , Abbie Cornish, Geoffrey Rush...
  Tür: Dram-Romantik
  Süre: 108 Dk.
  Yapım Yılı: 2006  Konu:Candy, bir yandan bağımlılığın yaşamı nasıl yıkıp yok ettiğini sergilerken, bir yandan da “gençlik çılgınlıklarının soluk kesici çıkışlarını, aklı baştan alan inişlerini de çok güzel yakalıyor.” Filme adını veren rolde, Abbie Cornish yaşama tutkusuyla deliliğin sınırlarına sürüklenen bir ressamı, Heath Ledger (Brokeback Mountain) ise aşkla kendini yitirmiş şairi canlandırıyor. İkili sınırsız hazza giden yolu eroinde bulur.

  Bağımlılık onları ele geçirdikçe, tam da aradıkları şeyi yitirirler ve sonunda Candy bedenini satmak zorunda kalır.

  Küçük Cadı Kiki
  (Kiki's Delivery Service)

  Yönetmen:Hayao Miyazaki
  Oyuncular: Animasyon karakterler,
  Tür: Animasyon-Aile-Fantastik-Macera
  Süre: 102 Dk.
  Yapım Yılı: 1989  Konu: Kiki adında, 13 yaşındaki bir cadı adayı rüştünü ispatlaması, sorumluluklarının bilincinde bir cadı olarak hayata başlaması için eğitime tabi tutulur. Bu eğitim onun bir sene boyunca yalnız yaşamasını, “iyi” ve “doğru” şeyler yaparak hayatını sürdürebilmesini gerektirir.

  Kiki ailesini terk ederek, kendi seçtiği bir şehirde seyre doyum olmayan maceralar yaşarken, hayata dair birçok şey öğrenir. Kara kedisi Jiji’yle önce başını belaya sokar, ama sonra deniz kenarındaki bu şehirde birçok yeni arkadaş edinir.

  Gökteki Kale
  (Castle in thr sky)

  Yönetmen:Hayao Miyazaki
  Oyuncular:Animasyon karakterler,
  Tür: Animasyon-Aile-Fantastik-Macera
  Süre: 124 Dk.
  Yapım Yılı: 1986  Konu:Gökte gezen, içi hazinelerle dolu olduğuna inanılan Laputa adlı kayıp bir ada… Buna inanan bir avuç insan. Gizemli bir şekilde gökten süzülerek düşen Sheeta, onun peşinden kayıp bir medeniyetin izini sürmek ve bir hayali gerçekleştirmek üzere var gücüyle mücadele eden genç bir erkek çocukla birlikte, peşlerindeki amansız düşmanlardan kaçarken keşiflerle dolu bir maceraya yelken açıyor.

  Yapıtlarında mitolojinin naif anlatılarından beslenen Hayao Miyazaki, "Gökteki Kale"de Güliver’in Gezileri’nden esinlenmiş.

  Rüzgarlı Vadi
  (Nausicaa of the Valley of the Winds)

  Yönetmen:Hayao Miyazaki
  Oyuncular:Animasyon karakterler,
  Tür: Animasyon - Bilim Kurgu - Fantastik
  Süre: 116 Dk.
  Yapım Yılı: 1984  Konu:Hayao Miyazaki’nin yapımı tam 12 yıl süren mangası Rüzgârlı Vadi, endüstrileşmenin getirdiği yıkımla baş başa kalmış gelecekteki dünyanın, tükenmek üzere olan insan soyunun masalsı anlatım biçimiyle buruk bir tablosunu çiziyor.

  Büyük savaştan yüzyıl sonra, Rüzgar Vadisi olarak bilinen bir deniz krallığı, içinde hala insanların yaşadığı tek yerdir. Cesur prenses Nausicaa tarafından yönetilen Vadi'nin insanları; ohmu adındaki, Yeryüzü'ne yayılmış zehirli ormaları koruyan güçlü böceklerle sürekli savaş halindedir. Nausicaa ve cesur arkadaşları, Vadi insanlarıyla beraber insanlık ve yeryüzü arasındaki ilişkiyi yeniden kurmaya çalışır.

  Komşum Totoro
  (My Neighbour Totoro)

  Yönetmen:Hayao Miyazaki
  Oyuncular:Animasyon karakterler,
  Tür: Animasyon-Aile-Fantastik-Macera
  Süre: 86 Dk.
  Yapım Yılı: 1988  Konu: 11 yaşındaki Satsuki ve 4 yaşındaki kardeşi Mei babaları ile birlikte Japonya'nın kırsal kesiminde yer alan eski bir eve taşınırlar. Burada, bilinmeyen bir hastalıktan ötürü hastanede yatmakta olan annelerinin iyileşmesini bekleyen aile, bir süre sonra annelerinin durumunun kötüleştiği haberini alır. Bunun üzerine küçük Mei, annesinin yanına gitmek için evden kendi başına ayrılır.

  Kardeşini bulmak için peşinden giden Satsuki'ye koca göbekli, kaytan bıyıklı orman perisi Totoro yardımcı olacaktır. Film Miyazaki’nin anlatım biçimi ve tekniğinde, daha sonra çektiği "Ruhların Kaçışı"nda zirveye ulaştığı olağanüstü varlıklar ve insanlar arasındaki ilişkinin ilk örneği olması açısından büyük önem taşıyor.

  cnnturk

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesaj
  6
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  10

  Cevap: 6 Temmuz da gosterime girecek filmler

  Hayao Miyazaki'nin kültleşmiş animasyon filmlerinden birisini seyreden var mııııı? Ben vizyondaki diğer filmlere bakmaktan onları izlemeye ne yazık ki fırsat bulamadım.

  Bu arada izlediğim filmler arasında ise başta Transformers ve Diriliş: Vampir Avcısı isimli filmler yer almakta. Özellikle Diriliş: Vampir Avcısını hali hazırda izlemeyen arkadaslarıma mutlaka izlemelerini öneririm. Hele de Lucy Liu hayranıysanız kaçırılmaması gereken filmlerden birisidir der ve hepinize simdiden keyifli seyirler dilerim:))))

Benzer Konular

 1. izlenesi filmler
  SEHERYELİ Tarafından Kültür, Sanat Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 05-03-2012, 09:07 PM
 2. Kafkaesk filmler
  sis_labirenti Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 19-09-2009, 10:14 PM
 3. Sizi etkileyen filmler
  dogangunes Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 22-08-2009, 04:13 PM
 4. Vizyona girecek filmler
  SMN Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 12-12-2008, 01:27 AM
 5. vizyondaki filmler
  SMN Tarafından Sinemalar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-05-2007, 08:54 AM
Yukarı Çık