Türk-Amerikan yapımı ‘Broken Angel’ın çekimleri Los Angeles’ta başlıyor.

Başrolünde ‘Yabancı Damat' dizisiyle yıldızı parlayan Nehir Erdoğan’ın oynayacağı film, ABD’de yaşayan Tülay Pırlant'ın ‘Rüzgârlı Şehir' isimli kitabından esinlenerek hazırlandı. Film, televizyon yıldızı olma ümidiyle ABD'ye gelen ‘Ebru' isimli Türk kızının başından geçen hikayeyi anlatıyor. Filmde Erdoğan’a Türk oyunculardan Nilüfer Açıkalın ve Ayşe Nil Şamlıoğlu eşlik edecek.

The Shield' dizisinden tanınan Jay Karnes ve Starship Troopers’tan Patrick Muldoon’un da rol alacağı filmin yönetmenliğini ise, Amerikan film ensüdtrisindeki ilk Türkler'den olan eski Ankara Devlet Tiyatrosu sanatçısı Aclan Büyüktürkoğlu yapacak.

Filmde annesi tarafından ABD’ye gönderilen Ebru (Nehir Erdoğan), oradaki hayatın Amerikan dizilerindeki gibi olmadığını fark ediyor. Ebru'nun başına birçok kötü olay gelirken Rusty adında işitme engelli bir sanatçı onu bu kötülüklerden korumaya çalışıyor. Film, Hollywood dizilerinde gördüğü ABD'yi yaşamak üzere Los Angeles'a gelen genç bir kızın, hayat şartlarının aslında göründüğü kadar kolay olmadığı ve yaşadığı zorlukları anlatıyor. Filmin yapımcısı John Safyurtlu, Broken Angel filminde, televizyon dizileri ve filmlerde gösterilen Türk imajının canlandırıldığı gibi olmadığının da gözler önüne serileceğini anlattı