+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 26 Toplam: 26

Ortak Ata Nedir?

Bilim ve Astronomi Kategorisinde ve Biyoloji Forum'u Forumunda Bulunan Ortak Ata Nedir? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Insanlarin tek Atasi vardir.... Hz Adem ile Hz. Havva... insanlar icinde kendisine 4 ayakli Ata arayan varmi sor bakalim foruma,

 1. #21
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2011
  Mesaj
  763
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  6150
  Insanlarin tek Atasi vardir.... Hz Adem ile Hz. Havva...

  insanlar icinde kendisine 4 ayakli Ata arayan varmi sor bakalim foruma, senden baska var diyen cikacakmi...?

 2. #22
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Mesaj
  5.448
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  4
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67058
  Evrim Teorisi, İnsanların Maymundan Geldiğini Söylemez

  SORU:


  Maymundan geliyorsak, neden hala maymunlar var?

  İDDİA:

  Evrim teorisi insanın maymundan geldiğini söyler.
  Madem maymundan geliyoruz, bugünkü maymunlar neden insana dönüşmüyor?
  Dünyada neden hala maymunlar var?

  CEVAP:

  1. Evrim teorisi, insanların maymundan geldiğini söylemez.
  Bu soru; "Bugünkü şempanzeler neden orangutana dönüşmüyor?" veya "Bugünkü muzlar neden karpuza dönüşmüyor?" veya “Eğer Amerikalı ve Avustralyalıların çoğu Avrupalıların torunlarıysa, neden hala Avrupalılar var?” gibi sorularla eşdeğerdir.
  İnsanlar ve maymunlar, popülasyonları ikiye (ve daha fazla) soya ayrılmış olan ortak bir atanın torunlarıdır.
  Yaratılışçıların kendileri de bu iddianın geçersizliğinin farkındadırlar.

  Günümüzde yaşayan modern canlı türleri, evrimsel tarihlerinde bulunan ortak atalara sahiptir ve hiçbir modern canlı türü, bir diğerinden evrilmemiştir.
  Dolayısıyla insan, maymunların hiçbir türünden gelmemektedir, çünkü insanın kendisi de aslında bir maymundur.
  İnsanın en yakın kuzenleri, bonobo maymunları ve şempanzelerdir.
  Daha sonra orangutanlar gelir ve bu böyle, geriye doğru gider.
  İnsan, muz bitkisiyle de, kaplanla da, kaplumbağayla da kuzendir.

  İnsanın evrim sürecini bilimsel verileriyle doğru bir şekilde öğrenmek, bu tür soruların da cevaplanmasını sağlayacaktır.
  (bkz. aşağıdaki okuma ve video önerileri)

  2. İnsana dönüşmek, evrimin nihai hedefi değildir, çünkü zaten böyle bir hedef bulunmaz.
  bkz: Evrimin, türleri ilerletmesi gerekmiyor mu?

  Okuma önerileri:
  * İnsanın evrimi
  * Evrim halen devam ediyorsa neden dünyada hala maymunlar var?
  * Tüm hominid fosilleri ya tamamen insan, ya da tamamen insansı maymun değil mi?

  Kaynaklar:
  1. AIG, n.d. Arguments we think creationists should NOT use.
  2.ODTÜ Evrim Ağacı topluluğu
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 3. #23
  - Çevrimdışı
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Aug 2010
  Mesaj
  550
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  0
  Darwinistlerin 'ortak ata' aldatmacası


  Savundukları teoriden utanç içinde olan Darwinistler, şimdi “maymundan geldik” iddiasını örtbas etmeye çalışıyorlar. Darwin’i de korumaya alarak, “aslında Darwin de maymundan geldik dememişti, ortak bir atadan bahsetmişti” diye ortaya çıktılar. Darwinist yayınlar, birdenbire bu aldatmacaya sahip çıktı ve “maymunlar atamız değil, kuzenlerimizmiş” gibi saçmalıkları manşetten vermeye başladılar. Darwinistler, mantık dışı iddiaları nedeniyle artık daha fazla küçük düşmemek için yepyeni şeyler uyduruyorlardı, fakat uydurdukları şeyler onları daha fazla küçük düşürdü.

  Buradan söz konusu iddiayı sahiplenen Darwinistlere sesleniyoruz:

  “İnsanın (hayali) atası maymun değil, ortak bir ataydı” diyerek kendinizi küçük düşürüyorsunuz. Tarif ettiğiniz şey, sonuçta maymuna benzeyen garip bir varlık değil mi? Ve bu canlı, sizin iddianıza göre, maymuna benziyor mu, benzemiyor mu? Anlaşıldığı kadarıyla benziyor. Şu durumda, buna maymun veya başka bir şey denmesi ne fark edecek? İnsana benzeyen vahşi bir hayvan değil mi kastettiğiniz. Eğer içiniz rahatlayacaksa buna “taymun” diyelim. Bunun adı “taymun” olduğunda bu saçma iddianız kurtulacak mı?

  Demagojiyi bırakın! Bu tümüyle ilkel bir düşüncedir. Maymuna benzer garip bir mahluku “ortak ata” ilan edip, “aslında maymundan değil ortak atadan geldik” diye ortaya çıkmak oldukça küçük düşürücü bir harekettir. Bahsettiğiniz bu hayali garip mahluku tanımlamak için insanlar ona “maymun” diyorlar. Bu canlı gorile de benzer, şempanzeye de, primata da. Fakat genel tanım olarak maymun olarak nitelendirilmiştir. Bu sözün bir varlığı tanımlamak için kullanılan herhangi bir söz olduğunu anlamazlıktan gelip “biz aslında böyle demedik” demek olmaz. İnsana çok benzeyen bir sürü maymun olmuştur. Örneğin, Homo habilis olarak tanımlanan maymun türü, yapısal olarak insana oldukça benzerlikler gösterir. Ama bu canlı, vücudu tüylerle kaplı, keskin dişleriyle oraya buraya saldıran, hatta kendi türdeşinin etini yiyen tam bir maymun, yani bir hayvandır. Belli açılardan insana benzerliği bir şey değiştirmemektedir.

  İnsan, tamamen farklı bir varlıktır.

  İnsan, aklı ve şuuru olan, görüntüyü görüp algılayan, bunlar üzerine düşünüp yorum yapan, muhakeme ve yargıya sahip olan, yani RUH SAHİBİ BİR VARLIKTIR. Bir canlının “insan” olabilmesi için onun, “benim” diyen, kendi varlığının farkında olan RUH SAHİBİ bir varlık olması gerekir. Ruh, bir kediye bile verilse, o varlık kedi görünümünde insan olur. İnsanı diğer canlılardan ayırd eden şey, yalnızca, sahip olduğu ruhtur. Bunu anlamazlıktan gelmeyin!  Darwinistler maymun benzeri çeşitli canlı resimleri oluşturup bunların insanın atası olduğu iddiası ile ortaya çıkarlar. Oysa bir canlı insana ne kadar benzerse benzesin, o canlının insan olabilmesi için, görüp duyduklarından anlam çıkaran bir canlı olması, yani “ruhunun” olması gerekir.
  Darwinistler, Yine Aynı Taktiği Kullanarak Tesadüf İzahını da Anlamazlıktan Gelirler

  Darwinistler;
  Hayali “maymun ata” konusunu anlamazlıktan gelme taktiğiniz, “tesadüf” konusunu anlamazlıktan gelme taktiğiniz ile aynı! Darwinizm; yaratılışı, Yaratıcı’yı (Yüce Allah’ı tenzih ederiz) ve dolayısıyla canlı varlıklardaki bilinç, akıl ve tasarımı tamamen inkar eden ve dolayısıyla her şeyi şuursuz tesadüflere ve başıboş, kontrolsüz olaylara bağlayan sapkın bir inançtır. Darwinizm’in başka bir tarifi olmamasına rağmen, Darwinistlerin tüm izahları tesadüfe dayanmasına rağmen ve tüm yayınlarında alenen tesadüfü anlatmalarına rağmen, “biz aslında tesadüfü kastetmedik” diye ortaya çıkmaktadırlar. Bu açıkça, tesadüfün adını değiştirmeye kalkmaktır.

  Tıpkı hayali “maymun ata”nın adını değiştirmeye kalktığınız gibi, tesadüfün de adını değiştirmeye kalkmayın. Tıpkı “maymundan geldik” dediğiniz zaman küçük duruma düştüğünüzü bildiğiniz gibi, “tesadüfen oldu” dediğinizde de küçük duruma düştüğünüzü biliyorsunuz. İşte bu yüzden, bu saçmalığın ismini alenen değiştirmeye kalkıyor ve “biz tesadüf demedik” diye ortaya çıkıyorsunuz. “Peki şuurlu bir varlık mı yaptı” diye sorulduğunda “hayır” diyorsunuz. “Tüm olaylar bir bilincin, bir aklın kontrolünde miydi?” diye sorulduğunda yine “hayır” diyorsunuz.

  İşte bu, bir aldatmacadır. Bir şey ya vardır, ya da yoktur. Bir masanın üzerindeki tabak ya vardır ya da yoktur. Bunun üçüncü bir açıklaması olamaz. Dolayısıyla demagojiye bir son vermelisiniz. Çocukça açmaza girerek kendinizi bu kadar küçük düşürmenize bütün insanlık şaşırıyor.

  Daha önce defalarca tekrar ettiğimiz önemli bir gerçek var: İnsanlar artık gerçekten Darwinist aldatmacalarla kandırılamıyorlar. “Tamam, maymun değil ama ortak ata” dediğinizde bu izah zannettiğiniz gibi insanlar üzerinde tatmin edici ve inandırıcı bir etki bırakmıyor. Bu izahlar, yalnızca uzunca bir süredir insanlara gösterdiğimiz ve anlattığımız bir gerçeği teyid ediyor: Darwinistlerin ellerinde demagoji dışında hiçbir şey olmadığı gerçeğini.

  Böyle örnekler oldukça, insanlar, Darwinistlerin yıllardır kendilerini nasıl yöntemlerle aldatmakta olduğunu daha iyi görüyorlar. İnsanlar, Darwinizm’in bir sahtekarlık olduğuna daha çok kanaat getiriyorlar. İşte bu sebeple artık yapılması gereken şey, bu durumu kabul edip bilimsel gerçeklere göre hareket etmektir. Darwinizm’in yenildiğini kabullenerek insanlara gerçekleri anlatmaktır. İnsan, yeryüzündeki tüm diğer varlıklar gibi, Rabbimiz’in dileği ve emri ile yoktan yaratılmıştır. İnsanı insan yapan, Yüce Allah’ın ona bahşettiği ruhtur. Yeryüzündeki ve bu evrendeki hiçbir şey, Allah’ın bilgisi ve yüce takdiri dışında hareket edemez. Dolayısıyla bu evrenin hiçbir noktasında, tek bir atomunda bile bir rastgelelik olması mümkün değildir. Her varlık, alemlerin Rabbi olan Allah’ın üstün gücünün, kudretinin ve sanatının tecellilerini üzerinde gösterir. İşte bu, üstün, benzersiz ve kusursuz Yaratılış’tır.


  Allah, yedi göğü ve yerden de onların benzerini yarattı. Emir, bunların arasında durmadan iner; sizin gerçekten Allah'ın herşeye güç yetirdiğini ve gerçekten Allah'ın ilmiyle herşeyi kuşattığını bilmeniz, öğrenmeniz için. (Talak Suresi, 12)

 4. #24
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Mesaj
  5.448
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  4
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67058
  Burada anlatılmak istenenler hakkında bilginiz var mıydı?  Bu kadar yeterli sanırım.

  Görüldüğü gibi kaynağınız tüm bilimsel tespitlerinde çuvallamıştır,
  o nedenle bilimsel konulardan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

  Kalın sağlıcakla...

  .
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 5. #25
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Mesaj
  5.448
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  4
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67058
  EVRİM BILIMSEL BIR GERÇEKTIR ...  Homo (insanlar)

  Homo gautengensis ........2 milyon yıl önce evrimleşti

  Homo habilis (Yetenekli insan) –...... Modern insanın ilk uzak insan atası, 1,9 milyon önce

  Homo rudolfensis ........1,9 milyon yıl önce

  Homo georgicus........ 1,8 milyon yıl önce

  Homo ergaster .........1,75 milyon yıl önce

  Homo erectus (Dik insan) –........ Homo habilis'ten türemiş uzak insan atası, 2 milyon yıl önce evrimleşti - 400 000 yıl önce yok oldu
  (Homo erectusların bir kısmının günümüzden 50 000 yıl öncesine kadar yaşadığı iddia edilmektedir.)

  Homo cepranensis........ 450 000 yıl önce evrimleşti

  Homo antecessor.......... 1,2 milyon yıl önce evrimleşti

  Homo heidelbergensis........... 600 000 yıl önce evrimleşti "Goliath"

  Homo neanderthalensis (Neandertal insanı).........350 000 yıl önce evrimleşti - 30 000 yıl önce yok oldu

  Homo rhodesiensis .........300 000 yıl önce evrimleşti

  Denisova Adamı ,.......... Altay bölgesinde 40 000 yıl önce

  Homo floresiensis ........94 000 yıl önce evrimleşti? - 12 000 yıl önce soyu tükendi "Hobbit"

  Homo sapiens –........ Modern Düşünen insan (bizler), 200 000 yıl önce

  Homo sapiens idaltu ..........160 000 yıl önce
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 6. #26
  - Çevrimdışı
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM, SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Mesaj
  5.448
  Beğenmiş
  4
  Beğenilmiş
  4
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67058

  Cevap: Ortak Ata Nedir?

  “İnsanlar, sık sık bana "eğer şempanzelerden geldiysek neden hâlâ şempanzeler var" diye soruyorlar.
  Aslında şempanzelerden gelmiyoruz, iki tür de 6 milyon yıl önce şu noktada yaşamış olan "ORTAK ATA"dan geliyor.
  Bu ortak ata daha sonra iki dala ayrılıyor, biri insanlara diğeri de şempanzelere ve bonobolara ayrılıyor.
  Hepimiz kuzeniz, hiçbirimiz şempanzelerden gelmiyoruz.

  Daha da uzakta goriller, insan ve şempanze ile ortak atayı paylaşırlar.
  Bu da, gorillerle insan ve şempanzeler arasındaki ortak ata.
  Yani insanlar ve şempanzeler, gorillerin kuzenleriyle bağlantılı doğal bir gruptur.
  Tüm bu hayvanlar Afrikalı insaymunlardır.
  Afrikalı insaymunlar: goriller, insanlar, bonobolar, şempanzeler.
  Tüm Afrikalı insaymunlar orangutanlarla ortak atayı paylaşır.
  Bu orangutanların ortak atası.
  Tümü birlikte büyük insaymunları oluştururlar.
  Yani büyük insaymunların tümü birbiriyle kuzendir.


  Büyük insaymunlar arasında Afrikalı insaymunlar daha yakın kuzendir ve Afrikalı insaymunlar arasında insanlar, bonobolar ve şempanzeler daha yakın kuzenlerdir ve onların arasında da bonobo ve şempanzeler tümü içinde hala birbirlerinin en yakın kuzenleridir.”

  Richard Dawkins
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

Benzer Konular

 1. Üç Hakim Albay dan Ortak Mektup
  BalyozT Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-02-2013, 10:40 PM
 2. Ortak nokta....
  mopsy Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 18-04-2012, 07:35 PM
 3. Fark??? ortak.....
  Guney Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 06-05-2010, 08:27 AM
 4. Evlilerin ortak sorunu
  Gül@y Tarafından Evlilik ve Aile Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 31-07-2009, 09:54 AM
 5. Ortak dünyalar
  dogangunes Tarafından Ev Dekorasyonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-10-2007, 04:38 PM
Yukarı Çık