+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Beyin performansınızı artırmanın yolu

Bilim ve Astronomi Kategorisi Biyoloji Forum'u Forumu Beyin performansınızı artırmanın yolu Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Beyin performansınızı artırmanın yolu Onu eğitmek çok kolay! Beyindeki dikkat ve odaklanma problemini oyun oynayarak gidermeyi sağlayan 'Mindball', özellikle polis, ...

 1. #1
  SAHARAY
  Misafir..

  Post Beyin performansınızı artırmanın yolu

  Beyin performansınızı artırmanın yolu


  Onu eğitmek çok kolay!

  Beyindeki dikkat ve odaklanma problemini oyun oynayarak gidermeyi sağlayan 'Mindball', özellikle polis, doktor, öğretmen, öğrenci, iş adamı ve sporcuların konsantrasyon gücünü artırıyor.

  Beynin eğitimini, düşünce yönetimini, motivasyon ve performansın artmasını sağlayan 'Mindball', Eleco 2008 fuarı'nda büyük ilgi gördü. Düşünme ve stres azaltıcı alfa ve teta beyin dalgalarının kontrol edilmesini sağlayan cihaz, oyun oynayarak beyin jimnastiği yapmaya olanak sağlıyor. Cihaz hakkında bilgi veren ERG Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Güngör, cihazın beyindeki dikkat, konsantrasyon ve odaklanma problemini giderdiğini ve aynı zamanda o bölümleri daha iyi kullanmayı sağladığını söyledi. Beyni daima alfa ve teta dalgalarında çalıştırmayı sağlayan bir sistem olduğunu belirten Güngör, "Faydası bilimsel araştırmalarla da ortaya konmuştur. Bilinçli olarak öğrenme, dikkat, düşünme ve stres azaltıcı alfa ve teta beyin dalgalarını kontrol etmektedir. Bu sayede top, fiziki temas olmadan eğitim platformunun diğer ucundaki çember şeklindeki bitiş alanına doğru hareket eder. Cihazın en belirgin özelliği, dikkat yeteneğimizi geliştirmesidir. Zihinsel fonksiyonlarımızı tam kontrol etmemizi sağlıyor. Konsantrasyon gücümüzü de artırmaktadır. Beyin bunları becerdiği zaman tamamen stresten arınmış olur. Bu da strese bağlı beyinsel fonksiyonlarımızı yitirmemizi sebep olan hastalıklardan korunmamızı sağlar. Hergün 20 dakikalık uygulamayla zihinsel gelişimi bir iki katına çıkarabilmek mümkündür" dedi.

  Amerikalı Doktor Barry Sterman, 1994 yılında iniş simulasyonu eğitimi alan 15 savaş uçağı pilotunun beyin dalgalarını incelemiş ve en başarılı pilotların alfa ve kısmen teta dalgalarını çok iyi kullandığını belirlemiş. Çalışmaların ardından beyin dalgalarının eğitimine yönelik EEG yöntemi başta Nasa olmak üzere performans artırma amaçlı kullanılmaya başlandı. Amerikan Askeri Akademisi'nden İsveç Olimpiyat Eğitim Merkezi'ne kadar dünyadaki bir çok üst düzey özel eğitim merkezleri, çocuklara yönelik seçkin bilim merkezleri ve okullarda 'Mindball oyunu' ve 'Mindball eğitimi' stress azaltma, dikkat artırma ve performans artırma amaçlı kullanılıyor.

  Cihan

  kaynak

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
   

Benzer Konular

 1. Twitter'da takipçi sayınızı artırmanın ipuçları
  YukseLL Tarafından Facebook, Twitter, İnstagram Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-02-2012, 07:42 PM
 2. Twitter'da Takipçi Sayısını Artırmanın 5 Yolu
  dogangunes Tarafından Facebook, Twitter, İnstagram Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-05-2011, 01:03 AM
 3. Beyin krizi : Beyin damar tıkanıklığı
  İnci Tarafından Beyin ve Omurilik (Noroşirurji) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-12-2009, 03:36 PM
 4. Bebeklerin beyin gücünü artırmanın yolları
  SMN Tarafından Anne Baba ve Çocuklar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 30-10-2008, 07:29 PM
 5. Hitinizi artırmanın yollari
  YukseLL Tarafından Google Optimizasyon Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 28-11-2006, 08:57 PM
Yukarı Çık