Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Aug 2008
  Mesaj
  11
  Rep Gücü
  14

  Exclamation Evrim Teorisini Yıkan Soru: DNA Nasıl Ortaya Çıktı?

  Tüm canlılığı "tesadüf" cevabıyla açıklamaya çalışan evrim teorisi, DNA'da özenle ve kusursuzca kodlanmış bulunan olağanüstü bilginin kaynağını asla izah edememektedir.Kaldı ki konu DNA zincirinin nasıl ortaya çıktığını sorusundan ibaret değildir. Çünkü DNA zinciri, içindeki olağanüstü bilgi kapasitesi ile birlikte var olsa bile, bu tek başına hiç bir şeye yaramaz. Canlılıktan söz edilebilmesi için, mutlaka bir de bu DNA zincirini okuyan, kopyalayan ve bu kopyalara göre proteinler üreten enzimlerin bulunması gerekir. (Enzimler hücrede belirli görevler üstlenmiş ve bunları bir robot titizliğinde yerine getiren büyük moleküllerdir.)

  Yani canlılıktan söz edilmesi için, hem DNA adı verdiğimiz bilgi bankasının hem de bu bankadaki bilgileri okuyarak üretim yapacak makinaların var olması gerekmektedir.İşin daha da ilginç yanı ise, DNA'yı okuyup ona göre üretim yapan enzimlerin kendilerinin de yine DNA'daki şifrelere göre üretilmeleridir! Yani hücrenin içinde öyle bir fabrika vardır ki, bu fabrika hem çok çeşitli ürünler üretmekte, hem de bir taraftan bu üretimi yapan robot ve makinaları da inşa etmektedir. Tek bir noktasında eksiklik olsa işe yaramayacak olan bu sistemin nasıl ortaya çıktığı sorusu, evrim teorisini tek başına yıkmaya yeterlidir.Alman evrimci Douglas R. Hofstadter, bu soru karşısındaki çaresizliklerini şöyle itiraf etmektedir:

  "Nasıl oldu da genetik bilgi, onu yorumlayan mekanizmalarla (enzimler ve diğer moleküler yapılarla) birlikte ortaya çıktı? Bu soru karşısında kendimizi bir cevapla değil, hayranlık ve şaşkınlık duyguları ile tatmin etmemiz gerekiyor." (Douglas R. Hofstadter, Gödel, Escher, Bach: An Eternal Golden Braid, New York: Vintage Books, 1980, s. 548)  Bir başka evrimci otorite, dünyaca ünlü moleküler biyolog Leslie Orgel, bu konuda biraz daha açık sözlü davranmaktadır:

  "Son derece kompleks yapılara sahip olan enzimlerin ve nükleik asitlerin (RNA ve DNA) aynı yerde ve aynı zamanda rastlantısal olarak oluşmaları aşırı derecede ihtimal dışıdır. Ama bunların birisi olmadan diğerini elde etmek de mümkün değildir. Dolayısıyla İNSAN, YAŞAMIN KİMYASAL YOLLARLA ORTAYA ÇIKMASININ ASLA MÜMKÜN OLMADIĞI SONUCUNA VARMAK ZORUNDA KALMAKTADIR." (Leslie E. Orgel, "The Origin of Life on Earth", Scientific American, Cilt 271, Ekim 1994, s. 78)  "Hayatın kimyasal yollarla ortaya çıkması imkansız" demek, "hayatın kendi kendine oluşması imkansız" demektir. Bu gerçek, canlılığın bilinçli bir biçimde yaratıldığının açık bir ispatıdır. Ancak evrimciler açık delillerini gördükleri bu gerçeği, sırf ideolojik nedenlerle kabul etmezler. Sırf Allah'ın varlığını kabul etmemek için, imkansız olduğunu kendilerinin de bildiği saçma senaryolara inanırlar.Evrim teorisinin geçersizliğini anlatan "Evolution: A Theory in Crisis" (Evrim: Kriz İçinde Bir Teori) adlı kitabın yazarı olan ünlü moleküler biyolog Prof. Michael Denton, Darwinistlerin bu akıl dışı inançlarını şöyle anlatır:

  Yüksek organizmaların genetik programlarının yapısı, milyarlarca bit (bilgisayar birimi) bilgiye ya da bin ciltlik küçük bir kütüphanenin içindeki tüm harflerin dizilime eşdeğerdir. Bu denli kompleks organizmaları oluşturan trilyonlarca hücrenin gelişimini belirleyen, emreden ve kontrol eden sayısız karmaşık işlevin tamamen rastlantıya dayalı bir süreç sonucunda oluştuğunu iddia etmek ise, İNSAN AKLINA YÖNELİK BİR SALDIRIDIR. AMA BİR DARWİNİST, BU DÜŞÜNCEYİ EN UFAK BİR ŞÜPHE BELİRTİSİ BİLE GÖSTERMEDEN KABUL EDER! (Michael Denton, Evolution: A Theory in Crisis. London: Burnett Books, 1985, s. 351)  Gerçekten de Darwinizm, akla tamamen aykırı, batıl bir inançtan başka bir şey değildir. Akıl sahibi olan her insan ise, ister DNA'ya isterse tabiatın başka her hangi bir yönüne baksın, o büyük gerçeğin kanıtlarını görür: İnsanı ve tüm canlıları, alemlerin Rabbi olan yüce Allah yaratmıştır.

  Harun Yahya - Hayata Bakışınızı Değiştirecek Eserler

 2. #2
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Evrim Teorisini Yıkan Soru: DNA Nasıl Ortaya Çıktı?

  Bu Harun Yahya şu tv lerde konuşan ve şu an yargılanan Adnan Oktar değil mi?

 3. #3
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Evrim Teorisini Yıkan Soru: DNA Nasıl Ortaya Çıktı?

  O dur ama,bilgilerin gerçekliği gün gibi aşikardır.Zaten kendisi kitaplarının içeriğinden ötürü düşmedi mahkeme yollarına...

 4. #4
  SAHARAY
  Misafir..

  Cevap: Evrim Teorisini Yıkan Soru: DNA Nasıl Ortaya Çıktı?

  Alıntı Y.E.K.´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  O dur ama,bilgilerin gerçekliği gün gibi aşikardır.Zaten kendisi kitaplarının içeriğinden ötürü düşmedi mahkeme yollarına...

  Hımm peki öyle olsun bakalım...Sanırım mankenler falan davasıydı. Bu konuda
  bilgin varsa paylaşabilirsin biz de faydalanırız hemşerim...

 5. #5
  Altın Üye (Haziran 2008) Y.E.K. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  MATRİKS'den
  Yaş
  43
  Mesaj
  587
  Rep Gücü
  2926

  Cevap: Evrim Teorisini Yıkan Soru: DNA Nasıl Ortaya Çıktı?

  O mankenleri neyin tanımam etmem ben,sokmayın beni bu işlere

Benzer Konular

 1. Mevzu Hadisler Nasıl Ortaya Çıktı?
  kaanansay Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-11-2014, 04:01 PM
 2. Balinalar Nasıl Ortaya Çıktı?
  SOSYALİST Tarafından Biyoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-12-2009, 12:54 PM
 3. Yorum: 8
  Son mesaj: 05-09-2009, 02:01 AM
 4. Yetmiş iki sapık fırka nasıl ortaya çıktı?
  bziya Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-02-2009, 04:34 PM
 5. Anneler Günü Nasıl ortaya cıktı
  YukseLL Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 07-05-2007, 08:09 PM
Yukarı Çık