Merhaba

Google'ın kurucusu Sergey Brin, yaptığı bir açıklama da Google hakkındaki ilginç planlarını paylaştı.Brin, Google'in gelecekte üçüncü yarı beyin olacağını iddia etti.

Son yılllarda pek çok ülkede sorunlar yaşayan dünyanın en büyük arama motorunun kurucusu Brin, Gooogle'ın her yıl artan yeni teknolojilerle insanları şaşıtmaya ve insanlığa hizmet etmek etmeyeceğe devam edeceğini belirterek, " Google sürekli geliştirdiği teknoloji sayesinde gelecekte insanın üçüncü yarı beyni gibi çalışacak" dedi.

SERGEY BRİN KİMDİR?
Rus yahudisi bir ailenin çocuğudur.Stanford'da doktora yaparken, yine yahudi olan arkadaşı Larry Page ile birlikte Google arama motorunu yarattı ve Google şirketini kurdu. Hâlen Teknoloji başkanı ve yönetim kurulu üyesi olan Sergey Brin, Forbes'a göre 18,7 milyar dolarlık servetiyle, dünyanın en zengin 100 insanından biridir (32. sırada). Bill Gates, Larry Page ve Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg ile birlikte sadece kendi çabasıyla milyarder olan 4 kişiden biridir ve buna rağmen hâlâ iki odalı bir evde kiracı olarak yaşamakta, lüks olmayan Toyota marka bir araba kullanmakta ve işe ise patenle gidip gelmektedir.

5 yaşında iken ailesiyle Rusya'dan ABD'ye göçmüştür. Maryland Üniversitesi'nde matematik ve bilgisayar mühendisliği okumuş, yüksek lisans ve doktorasını Stanford Üniversitesi'nden almıştır. Lise ve üniversite yıllarında jimnastikle uğraşmıştır.

İLK ÇEYREK KARI DUDAK UÇUKLATTI
Google'ın 2010 ilk çeyrek kârı dudak uçuklattı.Google Inc., mali yılını ilk çeyreğinde kârını beklentilerin üzerinde, yüzde 37 artırdı. Bunda, reklam gelirlerindeki artışın büyümeyi hızlandırması etkili oldu.

Google, ilk çeyrekte 1.96 milyar dolar, hisse başına 6.06 dolar kâr etti. Geçen yılın aynı döneminde 1.42 milyar dolar, hisse başına 4.49 dolar kâr elde edilmişti. Hisse senedi dengeleme maliyetleri göz ardı edildiğinde ise ilk çeyrekte kâr hisse başına 5.16 dolardan 6.76 dolar seviyesine yükseldi. Analistler ise hisse başına 6.60 dolar kâr bekliyorlardı.
(Gazeteport)

Google 3. beyin olacak