Türk internet aleminin korsan yuvası İnci Sözlük rahat durmuyor. Daha önce Facebook’un çeviri özelliğindeki açıktan yararlanarak büyük yankı uyandıran bir saldırı gerçekleştiren İnciciler yine yerinde duramadı.


Binlerce kişi bir araya gelerek başta internet siteleri olmak üzere televizyon ve radyo programlarına bile interaktif saldırılar düzenleyen İnci Sözlük yine gündeme gelmeyi başardı.

Facebook’taki translate açığını kullanarak sitedeki butonların isimlerini değiştiren korsanlar bugün de profil resimleri altındaki butonları değiştirdi.

Kullanıcılar Facebook hesaplarına girdiklerinde profil resimlerinin altında “İnci”, “Erotik Resimlerim” “Tıklamayın dedeler” gibi ifadelerle karşılaştı. Oyun menüsünde ise “4. dede lazım” esprisi dikkat çekti. Kullanıcılar yeni fotoğraf eklemek istediklerinde ise ağır bir küfürle karşılaştılar.

Referandum anketi saldırıya uğrayan AKP’nin “Karanlık emelli internet korsanları” olarak nitelediği İnci sözlük yazarları arasında çok popüler olan bir porno videoya gönderme içeren “Dedeler” kelimesi Facebook’un birçok yerinde kullanıcıların karşısına çıktı.

En büyük düşmanları Ekşi Sözlük, Facebook, Twitter gibi internet siteleri ile Okan Bayülgen, Bilgin Gökberk, Murat Bardakçı, Pelin Batu gibi ünlüler olan İnci Sözlük oluşumunun sonraki saldırısı merakla bekleniyor.

nationalturk.com