Avrupa Komisyonu'nun aldığı önemli karar 1 Mart tarihinden itibaren yürürlüğe giriyor.

Internet Explorer'ın Windows işletim sistemi ile birlikte yüklü olarak gelmesinin rekabet kurallarına aykırı olduğu ve diğer tarayıcıların önünü kestiği iddiasıyla Avrupa Rekabet Komisyonu'na yapılan başvuru haklı bulunurak gerekli düzenlemeyi yapması için Microsoft'a 1 Mart'a kadar süre verilmişti.


Verilen sürenin dolmasına az bir zaman kala Microsoft hazırlıklarını tamamladı. Yayınlanacak yeni bir yama ile aktif hale gelecek olan bu uygulama bütün Internet Explorer kullanıcılarının karşısına bir seçim ekranı çıkaracak.

Bu ekranda; Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari ve Opera arasından bir seçim yapılması istenecek. Seçilen tarayıcı varsayılan olarak kaydedilecek.


İşte merakla beklenen tarayıcı seçim ekranı

İlk olarak İngiltere, Fransa ve Belçika'da başlatılacak olan uygulama 1 Mart tarihinden itibaren bütün Avrupa'da geçerli olacak.

Windows Update aracılığıyla bütün Windows 7 kullanıcılarına ulaştırılacak olan bu uygulama ile karşılaştığınızda sizin de tercihinizi yapmanız gerkecek.


Yeni uygulamanın Internet Explorer'ın pazar payını nasıl etkileyeceği merak konusu olurken bu uygulamaya en çok sevinen Opera cephesinden yapılan açıklamalarla rakip tarayıcılara adeta göz dağı verildi.
cnetturkiye.com