2. Sayfa, Toplam 4 BirinciBirinci 1234 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 33

Konu: Büyü

 1. #11
  Süper Aktif Üye kirmizigül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2008
  Nerden
  Istanbul, Turkey, Turkey
  Mesaj
  3.148
  Blog Mesajları
  22
  Rep Gücü
  18820

  Cevap: Büyü

  hala bu devirde böyle hikayeleremi inyniyorsunu sasirdim dorusu lütfen
  biraz düsünün bu tar düsünceler cok sacma kaldirin cöp kutusuna atiniz ALLAHA
  Innanin gerisi yalan.

 2. #12
  Tecrübeli Üye sempatikman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  41
  Mesaj
  302
  Rep Gücü
  390

  Cevap: Büyü

  Evet yapanda çok büyük bir günaha giriyor benim sadece arkadaşım var o bu işten iyi anlıyor hatta ünlü insanlar geliyor yanına. O büyü bozuyor büyü yapmıyor. Gerçekten benim ilişkim içinde büyü yapılmıştı şahısları bile söyledi isimlerine kadar sevdiğim insanın çalıştığı işyerinde bir kadın yapmış. Ben şok oldum ismini duyunca. Gerçekten hatta beyaz bir kağıda üfledi o kadının resmi belirlendi zaten bir hafta kendime gelemedim o insanın resmini görünce çünkü onu bende görmüştüm şok olmuştu, zaten sevdiğim insan çok kıskanılıyordu kimse çekemiyordu onun mutluluğunu bozmak için çok uğraştılar bunu da başardılar.

 3. #13
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: Büyü

  Sihir Arapça bir kelimedir ve Türkçe'deki karşılığı Büyüdür. Büyü halk arasında yaygın olarak bilinen şekliyle, bir takım dualar ve efsunlarla, yapan veya yaptıran kişilerin niyetlerine göre gerçekleşen, büyücülerin yazdıkları anlaşılmaz yazılar ve çizgilerle yapılan kötülükler ve pek çok konuda iyi veya kötü niyetli olarak yapılan tılsımlar; insanların istemedikleri şeyi kötü ruhların etkisiyle yapar hale gelmeleri ve bu konuda zorlanmalarıdır. Büyü yapanların büyüye alet edilen bilgiye sahip olmaları yeterlidir.

  İslam aleminde de bazı ayet ve dualar kullanılarak büyüler, sihirler yada bir başka deyimle tılsımlar yapıla gelmiştir. Bazı büyülerde çeşitli emtialar kullanılmakla beraber çoğunlukla bitkilerden yararlanılmıştır. Bu büyülerde de amaç kişileri istem dışı bir etki altına almaktır.
  Çok değişik çeşitleri olan büyüler yapılmaktadır. Bunlar çok eskilerden beri insanlar tarafından yapılmaktadır.
  Mesela bir mum heykelcik ile bir insanı öldürebilirsiniz.
  Bir sabun ile bir kişiyi öbür tarafa gönderebilirsiniz. Bazen bir iplik üzerine düğüm atmakla da birisinin kısmetini veya bazı organlarını bağlayabilirsiniz, kurutabilirsiniz.
  Bazen de yenilecek olan maddelere okunarak yapılabilir, veya bir ipliğe düğüm atılarak yapılabilir, genellikle muska diye tabir ettiğimiz ameliyelerle yapılmaktadır. Büyü yapmak çok tehlikelidir. Allah korusun insanı dinden çıkartmaz ama çok büyük günahkâr yapar. Bir çok büyü usulü vardır.
  Sihrin en büyük tesiri ruhlar üzerindedir, fikirleri bozar, kalpleri çeler, ahlakı perişan eder, toplumların altını üstüne getirirler. Şu halde sihrin aslı yoktur diye aldanmamalıdır.

  İçlerinde Ehli Sünnet alimlerinin de bulunduğu bir kısım kimseler, büyünün etkisine inanmayıp, Allah'ın izin vermediği hiçbir şey gerçekleşemez diyerek, Mutelize'ye uygun bir görüşle Allah böyle şeylere izin vermez demişlerdir. Ancak bu görüş çok isabetli olmasa gerektir. Çünkü dünya bir imtihan yurdudur. Burada her şey sebepler dairesinde cereyan eder. İnsan, ister iyiyi, isterse kötüyü tercih edip istesin, Allah o fiili yaratır. Elbette her şeyi yaratan Allah'tır. Allah kötü şey yaratmaz demek, güya kötülüklerden Allah'ı tenzih etmek anl***** geliyor gibi görünüyor. Ancak o zaman var olan kötülüklere başka bir fail ve yaratıcı aramak akla geliyor ki, bu Allah'ı kötü işlerden ve şerlerden tenzih etme adına bile olsa şirke giden açık bir yoldur. Her şeyi yaratan Allah'tır. Kul ister Allah yaratır. Bunun hayır ve şer olması fark etmez.

  Elmalılı Hamdi Yazır, ünlü tefsirinde sihri şöyle tarif ediyor; Lugat anlamıyla sihir, her ne olursa olsun, sebebi gizli olan ince şey demektir. Nitekim fecir vaktinin başlangıcına da, ufuk çizgisinin inceldiğinden dolayı sinin fethi ile sehar denilir. Bu anlamda, yani sebebi gizli olan şeyleri bilmek ve tanımak anlamıyla sihrin küfür olmayacağı açıktır. Ancak dini geleneklerdeki anlamıyla sihir sadece bu demek değildir. Sebebi gizli olmakla beraber, gerçeğin aksine tahayyül olunan yıldızcılık, şarlatanlık, hilekarlık yolunda cereyan eden herhangi bir şey demektir. Halk dilinde de bu anlamda kullanılır; yani sihir denildiği zaman bu anlaşılır ve bu da çirkin bir şeydir. Çünkü bunda esrarengiz bir şekilde hakkı batıl, batılı hak; hakikati hayal, hayali de hakikat olarak göstermek vardır. Nitekim 'İnsanların gözlerini büyülediler' (Ar'af 7/116), 'Sihirler sayesinde ipleri ve sopaları onun hayalini büyüledi, çünkü onlar gerçekten yürüyor gibiydiler' (Taha 20/66) buyurulmaktadır. Bununla beraber özel olarak bazı övgüye değer şeyler ve gerçekler için iyi manada kullanıldığı da olur.

  Müslümanlar büyüyü Museviler, Suriyeliler, İranlılar, Geldaniler ve Yunanlılardan almışlardır. Bu kavimlerin eski çağlardan kalmış büyü kitaplarından yararlanmış, büyüyü ona göre uygulamışlar, aynı yöntemi kullanmışlardır. Çeşitli dönemlerde yazılan kitaplarla ve daha çok büyücülerin sırları, gizli duaları, müritlerine aktarma özel deyimiyle el verme- yöntemiyle çok evvelki zamanlardan günümüze kadar, büyü her çağda beslenmesine yardımcı bir ortam bulmuştur.

  Müslümanların büyüye olan tutkularının nedeni cinlere olan inançlarına bağlanmıştır. Cinlerin varlığına inandıklarından, onlar vasıtasıyla kötülük gelebileceğine de inanmışlardır. (İslam Ansiklopedisi)

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 4. #14
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: Büyü

  Kur'an-ı Kerim, büyü konusunda Müslümanları net bir şekilde uyarmakta ve büyünün kaynağı konusunda da bilgi vermektedir. Bu konuda en çok başvurulan Kur'an-ı Kerim suresi Bakara'dır ve bu surenin 102. ayetidir. Bu ayette Babil'e imtihan için gönderilen Harut ve Marut isimli iki meleğin hikayesinden bahsedilir. Aynı ayette, mührü ile meşhur Hz.Süleyman'a da yer verilir.

  Bakara Suresi'nin 102. ayeti; Süleyman'ın mülküne dair, şeytanların uydurup takip ettikleri şeylerin ardına düştüler. Halbuki Süleyman küfretmedi. Fakat o şeytanlar küfrettiler. İnsanlara sihir ve Babil'de Harut ve Marut adlı iki melek üzerine indirilen şeyleri öğretiyorlardı. Halbuki o ikisi, 'Biz ancak bir imtihan için gönderildik. Sakın büyü yapmaya cevaz verip de kafir olma' demedikçe bir kimseye öğretmezlerdi. İşte bunlardan, kişi ile karısının arasını ayıracak şeyler öğreniyorlardı. Fakat Allah'ın izni olmadıkça bununla kimseye zarar verebilir durumda değillerdi. Kendilerine zarar verecek, faydası dokunmayacak birşey öğreniyorlardı. Andolsun ki, onu her kim satın alırsa, ahirette onun bir nasibi olmadığını gayet iyi biliyorlardı. Fakat canlarını sattıkları o şey ne kötüdür, keşke bunu bilselerdi

  Büyü konusunda İslam dini bütün emir ve yasaklarıyla net ve açıktır. Herşeyin yeri ve makamı, hayatın düzeni, yaşanışı bellidir. Bu yüzden büyüler konusuna girmeden önce kaybedebileceklerinizi enine boyuna düşünmeli, getirisi ve götüreceklerini terazide iyi tartarak karar vermelisiniz.

  İslam bilginleri büyü yapmayı Kur'an ve sünnete dayanarak büyük günahlardan saymışlardır. Hatta yapılan büyünün küfrü gerektiren cinsten olması halinde yapanın da kafir olacağını söylemişler ve buna göre de çeşitli hükümler ortaya koymuşlardır.

  İslam alimleri, sihir yapmayı, Kur'an ve Sünnete dayanarak büyük günahlardan saymışlardır. Hatta yapılan büyünün küfrü gerektiren cinsten olması halinde yapanın da kafir olacağını söylemişlerdir. Sihir öğrenmek ve öğretmek ise haram kılınmıştır. Ancak sihre karşı bir önlem alınması açısından olaya bakanlarsa, sihri bir ilim olarak öğrenmenin haram olmadığını savunmuşlardır. Hanefi Mezhebi alimlerinden bazıları da bu görüştedir.

  İslam dini, kapalı, marjinal ve kişilere göre değişen, çeşitli anlamlara çekilebilen bir din değildir. İslam'ın bütün emir ve yasakları oldukça açık ve nettir. Her şeyin yeri ve makamı, hayatın tanzimi ve yaşanışı bellidir. Örneğin hastalıklar karşısında Kur'an'da ve Sünnet'te oldukça fazla yer alan tıp konuları yol göstermekte, tedavinin de bu yolla olacağı bildirilmektedir.

  Fahreddin—i Razi tefsirinde sihrin sekiz çeşidini şöyle saymış:

  1- Gildani sihri; semavi kuvvetlerle yeryüzüne ait güçlerin karışımı yoluyla meydana getirildiği söylenen ve tılsım adı verilen şeylerdir.

  2- Evham sahiplerinin ve kuvvetli kişilerin sihirleri; insan ruhunun terbiye ile kuvvetlenip, tesir gücünün artacağını düşünenlerin büyüleri. Sihrin en tehlikeli olanı budur.

  3- Ervah—ı ardıye; cinlerden yardım görme yoluyla yapılan sihirdir ki, bu yolla yapılan ve yapılacak sihirlerin varlığını inkar değil, kabul etmek gerekir.

  4- Tahayyülat, yani gözü yanıltmak ve el çabukluğu denilen sihirdir ki, bunlara sihirden ziyade hokkabazlık ve şa’beze adı verilir. Bunun esası duyuları aldatmaktır.

  5- Aletlerden istifade ederek acayip şeyler göstermek suretiyle ortaya konan sihir. Firavun’un sihirbazları böyle yapmışlardı; değnekleri civa ile doldururlarmış. Altlarından ısı verilince veya güneşin etkisiyle ısınan ipler ve değnekler hemen harekete geçip kaymaya ve yürümeye başlarmış.

  6- Birtakım maddelerin ve ilaçların kimyevi özelliklerinden yararlanarak yapılan sihirlerdir.

  kaynak

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

 5. #15
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  39
  Mesaj
  136
  Rep Gücü
  807

  Cevap: Büyü

  büyü vardır ama yapanında yaptıranında yeri yoktur farkına vardıysan gecerlılıgını kaybetmıstır zaten takma kafana boşver

 6. #16
  Acemi Üye evrensel-insan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  Londra
  Mesaj
  169
  Rep Gücü
  502

  Cevap: Büyü

  Saygideger husran;

  Buyu; bir inanc konusudur. Eger, bu tip mistik kavramlara inancin varsa; herseyden once, bu tip kavramlara neden ihtiyac duydugunu sorgula. Eger, bu tip kavramlara inancin yoksa ve sahiplenmiyorsan, hic onemseme.

  Butun bu tip girisimler, yapanlarin senin uzerindeki, bir hakimiyet kurma amacli girisimleridir. Onlar, buna inanmislardir ve senden yapmak istedigin bir seyi, ki yuzune karsi soyliyemiyorlar, sana; bu yolla yaptiracaklarinin inancindadirlar.

  Sen, bu olayi hic olmamis gibi degerlendirirsen, zaten onlarda; umduklarini bulamayacaklarindan; ya yeni bir girisime tesebbus edecekler, ya da vaz gececeklerdir. Tesebbus etseler bile, senin yapacagin tekrar umursamazlik olacaktir. Onemli olan, senin bu tip girisimlere karsi bir duygu ve dusunce beslemiyor olmandir. Besliyorsan eger ve onlarda bunun farkindaysa, bu tip girisimler devam eder gider.

  Saygilarimla;
  evrensel-insan

 7. #17
  Tecrübeli Üye sempatikman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  41
  Mesaj
  302
  Rep Gücü
  390

  Cevap: Büyü

  vallahi sana yardımcı olcağım inşallah bulurum onu bu aralar gözükmüyor denk gelirse söylerim sana ama gerçekten yabana atma eğer evde bir terslik gidiyorsa mutlaka büyü etkisini gösteriyor. Büyü bozmak için büyüden anlayan gerek.

 8. #18
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Nerden
  Almanya
  Mesaj
  5
  Rep Gücü
  9

  Cevap: Büyü

  Alıntı simqe´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Boşveerrr.. çöpe at gitsin,büyü müyü kafana takma..
  her düğüm atanın dileği gerçekleşseydi..oooohhh..dünya ne hale gelirdi..
  eğer rahatlayacaksan,sende bir ip al,düğümleri at,istediğin kadar (DEŞARJ OLURSUN)o bulduğun şeyin yanına iliştir..
  Sanirim yanlis anlasildim!
  Ben buraya Alaya konusu olmak icin degil,
  son derece ciddi bir sorunuma, ciddi cevaplar alabilecegimi düsünerek yazmistim..
  Bu konuda yardimci olamayacaksaniz yazmayin lütfen

 9. #19
  Tecrübeli Üye sempatikman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  41
  Mesaj
  302
  Rep Gücü
  390

  Cevap: Büyü

  ben diyorum ki evinde giden bir terslik varmı hane içinde bana anlatırsan cidden yardımcı olcam diyorum size ama o şahsı görürsem durumu anlatmam adına

 10. #20
  Onursal Üye dogangunes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Apr 2007
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Kadin
  Mesaj
  17.801
  Rep Gücü
  137443

  Cevap: Büyü

  Alıntı kirmizigül´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  hala bu devirde böyle hikayeleremi inyniyorsunu sasirdim dorusu lütfen
  biraz düsünün bu tar düsünceler cok sacma kaldirin cöp kutusuna atiniz ALLAHA
  Innanin gerisi yalan.
  İslam'da büyü var mıdır? Varsa nasıl korunmalıyız?
  Büyü veya sihir, bir takım acaip işler vasıtasıyla, başkaları üzerinde tesirler meydana getirmektir. Sihrin gözbağcılık denilen gerçek olmayan çeşitleri yanında, gerçek netice ve etkileri olan çeşitleri de vardır.

  Ancak,, mahiyeti ve nasıl etki yaptığı bilinememektedir. İslam dini, sihri inkar etmemiş;

  fakat itikadı bozduğu, tevhid inancına zarar verdiği, kötüye kullanıldığı ve kontrolü mümkün olmadığı için yasaklamıştır. Kur'an-ı Kerim'de: "Sihir-bazın felah bulmayacağı" (Taha, 69) beyan buyurulmuştur. Sihir ve büyüye karşı korunmak için, Allah'a sığınmak ve muavvizeteyn denilen Felak ve Nas sürelerini okumak tavsiye edilir.
  islamiyet/diyanet
  Dinimize göre büyü vardır kırmızıgül bey bilip bilmeden konuşmayın.Ve çok günahtır yapanda,yaptıranda..

  Her Hakkım Saklıdır®
  |l|lllll|lll||ll||lll||ll||
  ³³°¹³²¹³ °¹²¹²²³
  © σяigiиαL-ρяσfiLє ®

  Supermeydan

Benzer Konular

 1. Üzerimde büyü mü var?
  YukseLL Tarafından Astroloji (burçlar) Foruma
  Yorum: 20
  Son mesaj: 23-03-2016, 01:29 PM
 2. Büyü belirtileri
  dogangunes Tarafından Parapsikoloji Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-03-2009, 03:53 AM
 3. aşk (MI), büyü (MÜ)...
  blueice Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-01-2009, 12:51 AM
 4. Büyü ve Nedenleri ?
  onuc13 Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 25-06-2008, 01:20 AM
 5. Büyü nasıl bozulur?
  SMN Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 21-09-2007, 09:49 AM
Yukarı Çık