Necromancy, ölülerle iletişime geçme sanatıdır.
Pek çok sihir kitabında,seanslar,kanallar ve benzeri medyumluk kaynaklarında ölmüş insanlarla iletişime geçmenin yolları ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır.Ama gerçekte,astraldeki bir ruhu davet etmek bu kadar zor değildir.

Astralde bir çok ''kayıp ruh'' vardır.Eğer siz yeterince hazırsanız,başka bir yaşamda olan onlarla iletişim kurabilirsiniz.

Ölmüş insanlar artık ''ruh''turlar.Bu daha zayıf bir kademedir.Onlar ne demonlar ne de melekler kadar güçlüdürler,tabiki yaşayan bir insanın ruhunu ele geçirmedikleri sürece.

Astral bu ruhlar için çoğu zaman yalnız kaldıkları bir yerdir ve bu ruhlar sıklıkla yaşayanların dünyası ile iletişime geçmek isterler.Hayaletler-eski evlerde görülen ve hissedilen- (sıklıkla orada ölen insanın hayaleti) öldükten sonra sevdiklerinin ve aile üyelerinin bir parçası değillerdir artık ama bu hayaletler çoğu zaman kendi evlerinde,işyerlerinde görülmeye devam ederler.
Özellikle vefat etmiş kimsenin yaşarken bitiremediği bir işi varsa -yaşamı beklenmedik bir biçimde sonlanmışsa,örneğin bir cinayet gibi-ölü rahat edemez.Sıklıklada vefat etmiş kimse,niyetini belli etmek için bir takım hareketlere başvurur.Kendiliğinden kaybolan objeler,elektiriklerin kendi kendine açılıp kapanması vb.