Bunları bilmemeniz gerekiyor

Bilmemeniz Gereken Şeyler... Mesela: Hitler’in kan bağı olan akrabaları, halen New York’ta yaşıyorlar ve hayatlarından memnunlar

“Thinks You’re Not Supposed to Know (Bilmemeniz Gereken Şeyler)” kitabı yıllardır, yenilenerek yayımlanıyor. Bakın, bilmemeniz gereken neler var:

YAMAN TÖRÜNER, MİLLİYET gazetesindeki köşesinde o kitaptan şu alıntıları yaptı:

- Papa Pius II, seçilmeden önceki dönemde, yaklaşık 1444 yılında, erotik kitaplar yazmıştı.

- CIA, dünya çapında, her yıl ortalama en az 100.000 kez yasaları ihlal edecek faaliyetlerde bulunuyor. Tabii, ABD dışındaki ülkelerin yasalarını. Bu, CIA’nın her gün yüzlerce yasadışı iş yaptığı anl***** geliyor.

- 2000 yılı itibariyle, şimdiye kadar 69 CIA ajanı görev sırasında öldü. Bunlardan, sadece bazılarının kimliği açıklandı. 1947 Mayıs ayında ölen Douglas Mackierman, görev sırasında hayatını kaybeden, ilk CIA ajanı idi. Çin-Rus sınırında, Rusların atom bombası çalışmalarını izlemek üzere oradaydı.

- 11 Eylül saldırıları sonrasında, ABD Savunma Bakanlığı’na, Afganistan’daki tüm gıda maddelerinin zehirlenmesi için bir teklif sunuldu. Rumsfeld ve Rice rapordan haberdardı.

- 11 Eylül saldırısı sonrasında, birçok masum eylem, “terörist faaliyet” olarak fişlendi ve kamuoyuna duyuruldu. Oysa, “uluslararası terör faaliyeti” denilen eylemlerin, yüzde 75’inin, “iç terör faaliyetleri”nin ise yüzde 42’sinin terörle ilgisi yoktu. Örneğin, içkili bir yolcunun, bir uçakta sürekli hostesi çağırması, “iç terör faaliyeti” olarak değerlendirilmişti.

- 2002 yazında, ABD Savunma Bakanlığı’nda kurulan P2OG Grubu ile, dünyadaki Amerikan eylemlerini haklı göstermek üzere, terör faaliyetleri yapılması planlanmıştı. Uygulama olup olmadığı bilinmiyor.

- 1958’de hem ABD hem de Rusya, Ay’da “nükleer deneme” yapmak istemişti. Neyse ki, projeler gerçekleşmedi. Ama, iki adet MARK 39 atom bombası, kazayla, ABD’deki Kuzey Carolina eyaletine düştü. Hiroşima’ya atılandan 250 kere daha güçlü olan bombalar, patlamadan ele geçirildi.

- 1995’te neredeyse 3. Dünya Savaşı çıkıyordu. Yeltsin’e bir ABD denizaltısından, Moskova’ya yönelen bir füze atıldığı söylendi. Neyse ki, füze suya düştü. Aslında, Rusya’nın hava sahasını tam bir gerçeklikle kontrol edebilmesi için 21 yapay uyduya ihtiyacı var. Rusya, 1999 itibariyle sadece 3 uyduya sahipti.

- 2. Dünya Savaşı öncesi, İngiliz Başbakanı Churchill bile, Yahudilerin dünyayı ele geçireceğini iddia eden komplo teorilerine inanıyordu. Churchill, Yahudileri 3’e ayırırdı. Birinciler, yaşadıkları ülkenin çıkarlarını, her ülkeden önde tutanlar; ikinciler, sadece Yahudilerin yaşadığı bir ülkeyi isteyen Siyonistler (henüz, İsrail yoktu); sonuncular, tehlikeli grup sayılan, “uluslararası Yahudiler”. Churchill, sonunculara karşıydı.


alıntıdır