Gösterilen sonuçlar: 1 ile 8 Toplam: 8
 1. #1
  Kıdemli Üye Affrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  antalya
  Yaş
  40
  Mesaj
  773
  Rep Gücü
  1106

  Artık Ruh Çağırmayın

  Artık Ruh Çağırmayın:

  -Bu olayı anlatırken hala daha tüylerim kalkıyor ve ağlamamak için kendmi zor tutuyorum. Fakat bunu bilmenizi isterim ki benim başımdan böyle bir olay geçti ve ben bu olaydan sonra bir daha ruh çağırmamak üzere yemin ettim! İsteyen inansın istemeyen de inanmasın birini inandırmaya da zorlamıyorum zaten!! Adım belli, adresim belli, saklamıyorum onlar da yayınlansın!

  Bundan beş altı yıl önce, ben daha o zamanlar 14-15 yaşlarında iken, bir yaz günü aynı mahhallede oturduğum bir arkadaşımın evinde 4-5 kişi ruh çağırmak için taplanmıştık. O zamanlar da bu ruh çağırma olayları çok moda idi. Herkes birbirine hikayeler anlatıyor, ruh çağırıyor, başından geçenleri anlatıyor ve çoğu zaman da korkutmak için kafadan atıyordu. Yani şahsen ben hiç inanmıyordum. Bir çok defa da ruh çağırmıştık ve hepsi fiyasko idi. Hatta bir çoğunda aramızdan birini kurban belirleyip onu korkutuyorduk. Ortada bir şey yokken ruh gelmiş gibi yapıp o seçilen arkadaşımızı korkutmak için ruh çağırıyorduk.

  Herneyse, fakat bu son ruh çağıracağımız zaman gerçekten aramızda, ne seçilmiş bir kurban, ne de numara çeken biri vardı! Saat gecenin üçüydü ve arkadaşımızın anne ve babası uyuyordu. Biz de evin oturma odasına tam teşkilat yerleşmiştik. Gerçekten herkes o ortamdan biraz da olsa ürkmüştü ve herkes cidden ruh çağırmak istiyordu. Derken hazırlıklar bitmiş ve Klasik ruh çağırma olayı başlamıştı. Üzerinde harfler ve birtakım gerekli yazılar falan bulunan büyük karton kutu, üzerinde okunmuş fincan, dualar falan işte herşey hazırdı ve herşey ciddi bir şekilde yapılıyordu. Ben de biraz gerilmiştim artık çünkü herşey gayet ciddi ve bilinçli idi. Ne kadar da inanmasam böyle şeylere gene de ya gelirse diye bir heyecan vardı içimde.

  Artık ruhun gelmesini bekliyorduk. Herşey yapılmış, ruh belirlenmiş, dualar okunmuş, herkesin işaret parmağı fincanın üzerinde bir hareket bekliyorduk. 10 dakika geçmeden fincan kıpırdamaya başladı. O anda herkes bir birine suç atmaya başladı, parmağınla kıpırdatma şu fincanı, ben kıpırdatmıyorum ya gerçekten kim kıpırdatıyor gibisinden ama kimse kıpırdatmıyordu! Derken sorular başladı ve fincan bize bu soruları cevaplıyordu. Yanıtların hepsi doğruydu! En son artık öyle sorular soruyorduk ki aramızdaki şahısların bilemeyeceği türden şahsi sorular, fakat onları da biliyordu! Çok korkmuştuk!

  Evin sahibi olan arkadaşımızın böyle şeylere çok zaafı vardı ve çocuk birden ağlamaya başladı! Bu arada belirteyim ruh çağıranların ben dahil hepsi erkek. Çocuk çok kötü olmuştu ve kurban olarak seçilenin kendisi olduğunu sanıp bize yalvarıyordu. Artık oyun oynamamızı, çok korktuğunu, bu kadarın aşırı olduğunu söyleyip duruyodu ve ağlıyordı! İşte o an korkum 2 ye katlanmıştı. Atık ruhu göndermeye çalışıyorduk ama o da gitmiyordu. Ruh gitmeden de fincanı kaldıramıyorduk. Ev sahibi arkadaşımız git gide fenalaşıyordu ve resmen ağlıyordu haykıra haykıra, benim de gözlerimden yaş gelmedi desem yalan olur yani!!

  Öyle bir an oldu, arkadaşımız dayanamadı artık ve herkese küfrederek fincanı kaldırdığı gibi pencereden dışarı yola fırlattı. Fincan kırılmıştı. Böylelikle ruh çağırma olayı da bitmişti tabii ama herkesin içinde bir endişe vardı ve o arkadaşımıza ne yapıyorsun sen gibisinden bakıyorduk endişeli gözlerle. Ev sahibi arkadaşımız hala daha sövüyordü ve siz arkadaş değilsiniz diye hem bize hem de ruhlara kadar sövüyordu. Allahtan anne babası gürültüye uyanmamışlardı. Bizde daha fazla gürültü rezalet çıkmadan yavaş yavaş evlere dağılmanın iyi olacağını anlamıştık. Öyle böyle herkes kendi evine gitti ve yattık uyuduk.

  Ertesi sabah kalktığımda mahallede bir bağırışmanın olduğunu duydum. Bu sesler ruh çağırdığımız arkadaşımızın evinden geliyordu. Herkes ağlıyor, bağırıyor ve sağa sola anlamsızca koşuyordu! Ben resmen şok olmuştum! Ruh çağırdığımız evde oturan o arkadaşımızın babası uyurken sabaha karşı kalp krizi sonucu vefaat etmişti!!.....

 2. #2
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Mesaj
  352
  Rep Gücü
  13

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  gerçekten çok ilginç aslında ben böle şeylere asla yanaşmam yani korku veya inanmama diil işim olmas sadece:eek:

 3. #3
  Kıdemli Üye Affrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  antalya
  Yaş
  40
  Mesaj
  773
  Rep Gücü
  1106

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  bencede sakın denemesin kimse işinin olmaması ii ruhlarla zaten onları rahatsız etmemek lazım iyi forumlar

 4. #4
  Tecrübeli Üye Cerrah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Kocaeli/Istanbul
  Mesaj
  310
  Rep Gücü
  14

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  Uzun yazıları okumam. Ama şunu diyeyim bunlar boş işler ama doğru oldunu diyebilirim :) Ruh, Karabasan, Cin... inş kimsenin başına kötü bişe gelmez bu konularla ilgili... Çisehe Ruhlar kovalasın karabasanlar yanlız bırakmasın cinler çarpsın seni ve sedefi :):biggrin:

 5. #5
  Kıdemli Üye Affrodit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2006
  Nerden
  antalya
  Yaş
  40
  Mesaj
  773
  Rep Gücü
  1106

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  aaa ne yaptık biz sanada böle .... dua ediosun yazık bize ben korkarım valla deme lütfen cerrah iyi forumlar...

 6. #6
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  May 2007
  Mesaj
  6
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  Ben lise 2 de iken bizim arkdaslar meraklanmışlardı. Sınıfa bir tane fincan getirip kağıt üzerine gereken haritayı çizmişlerdi... Tenefüs girince inananlardan ve meraklılarda birkaçı oturup gerekli şeyleri yapmışlardı. Sorular sormaya ve cevaplamaya başlamışlardı... İşin ele başı cevabını bildiği soruları cevaplıyordu cevabını bilmediklerini ise ruh gitti bizimle konuşmuyor diye bayağı böyle sıkmıştı. Sonra yaptığı işten kendiside ürkmeye başlayınca fincanı aldı içine okudu sonrada okulun önünde kırmıştı. Birşey daha ruh çağırmasının ismini değiştirsek iyi olur. Çünkü bütün ölenlerin ruhları kabirlerinde kıyamete kadar yaptıklarının bedelini görmekteler ve dünyayla ilişkileri tamamiyle ilişkileri kesiliyor. Yok zaten kur'an-ı kerim de böyle bişey. İnanmayın.. Belki ÇIHESE nin anlattığı doğrudur ama gelen ruhdeğil cin dir. Onu yapan kişi kendisine cinleri mussalat edecek yer arıyordur demektir...

 7. #7
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Nov 2006
  Mesaj
  2
  Rep Gücü
  12

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  bu ruh çağırmalarında ruh değil cinler geliyo ve gitmeside bi hayli güç bu tür şeylerle kendinizin ve ailenizin başına belaya sokmayın

 8. #8
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Sep 2007
  Mesaj
  3
  Rep Gücü
  11

  Cevap: Artık Ruh Çağırmayın

  gelen ruh arkadaşın yeni ölen babası olabilir

Benzer Konular

 1. Gel Artık Be!..
  kasev Tarafından Şiir Foruma
  Yorum: 4
  Son mesaj: 07-06-2009, 07:17 PM
 2. Yuh artık! 'türkler artık gol de atabiliyor'
  securıty57 Tarafından Futbol Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-06-2008, 02:09 PM
 3. Gel Artık!
  blueice Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 12-03-2008, 10:28 PM
 4. Peynirde Artık Süt Yok!!!
  Go[rk]eM Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-09-2007, 11:23 PM
Yukarı Çık