Gösterilen sonuçlar: 1 ile 5 Toplam: 5
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.461
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Yeraltında yaşayan gizli topluluk

  Hayaller ülkesi Amerika, yeraltında fareler gibi yaşayan insanları konuşuyor. Onlar yüzlerce kişinin dahil olduğu bir gizli bir yeraltı topluluğunun parçası. Yetkililer yer altında yaşanların yaklaşık 700 kişiyi bulduğunu düşünüyor.  KANALİZASYON EVLERİ OLMUŞ

  The Sun içlerinden bir çiftle söyleşi yapmayı başardı. Steve ve Kathryn Las Vegas'ta diğer arkadaşlarıyla birlikte şehrin yeraltı sel tahliye kanallarında yaşıyor. Onların 'evleri' Vegas'ın ünlü striptiz klüplerinin tam altında. Eksizsiz bir mutfakları, mobilyalı bir oturma alanları ve çift yataklı bir yatakodaları bile var... Tabii eşyaları nemli zeminden korumak için küfeler içinde saklamak zorundalar.

  MAKİNEDE UNUTULAN PARALARLA YAŞIYORLAR

  Steven kanalizasyonda yaşamaya bundan iki yıl önce eroin yüzünden işini kaybedince başlamış. Çift, kumarhanelerde çalışarak para kazanmak yerine de içecek ve yiyecek makinalarında, kumar makinalarında sarhoş müşteriler tarafından unutulmuş paraları, düşürülmüş bozuklukları toplayarak hayatlarını sürdürüyorlar. "Bir keresinde bir makineden 997 dolar bulmuştum. Birkaç kez de 500 dolara yakın para buldum ama normal olarak gecede 20 dolar para buluruz"

  HİÇ HASTALANMAMIŞLAR

  Hallerinden çok memnun olan çift, bulaşıcı hastalıklar, çok zehirli örümcekler ve sel gibi tehlikeleri gözardı edip, tahliye kanallarında yaşayıp, çöplerle besleniyorlar ancak bugüne kadar hiç hastalanmamışlar.

  ONLARIN ÇÖPÜ BİZİM ALTINIMIZ

  Steve, evleriyle ilgili olarak "Birilerinin çöpe attığı eşyalar başkalarının altını olur. Genelde geceleri çıkıp eşya topluyoruz böylece kimse bizi görmüyor. Sonuçta bu biraz utanç verici bir durum. Bunu da kabul ediyoruz" dedi.

  HER ŞEYİM YANIMDA, ÖLDÜRÜLEN OĞLUMUN FOTOĞRAFI BİLE

  Kanalizasyonda yaşayan diğer çiftse Amy ve JR... Onlar Kaliforniya'da aileleriyle birlikte yaşarken Las Vegas'a iş bulmaya gelmişler. Casino'da yeraltında yaşayanlarlar karşılaşmış ve onlar da bu gizli topluluğa katılmışlar. Amy "her şeyim yanımda" diyor. "Kitaplarım, müzik CD'lerim ve 11 yıl önce, 4 yaşındayken öldürülen oğlum Brady'nin resmi"

  Steve ve Kathryn'in her şeyleri var. Ama onları nemden korumak biraz zor...


  Amy ve JR Las Vegas'a iş bulmaya geldiler. Gizli topluluğa katıldılar.


  Kanalizasyona böyle giriliyor


  Gizli topluluk Las Vegas'ta yukarıdaki bu parlak hayatın tam altında yaşıyor!


  Videoyu izlemek için tıklayınız...

  internethaber.com

 2. #2
  Aktif Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  KIZ KULESİNE KARŞI
  Mesaj
  1.413
  Rep Gücü
  34628
  Hayaller ülkesi Amerika'ymış, ya hayal kurma özürlüyüz birazcık ya da çok zenginiz; çünkü kapitalizmin en vahşi şekli hüküm sürmekte şu an Amerika'da. Kapitalizmin bir sonucu olarak da kişilerin gelirleri arasında büyük uçurumlar söz konusu. Bir de eksiksiz mutfakları, yatakları gibi öyle bir anlatmış ki özenicez hallerine, tek kusur eşyaları küfeler içinde saklamak zorunda kalmalarıymış mışmışmışmışmışmış.

 3. #3
  Tecrübeli Üye diojen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2009
  Mesaj
  437
  Rep Gücü
  19530
  hayatta çoğu şeyin iki yüzü vardır işte buda amerikanın diğer yüzü,
  amerikan filmlerinde empoze edilmeye çalışılan bir yüzü,

  birde bu yüzü var...

 4. #4
  Aktif Üye carloss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2008
  Nerden
  İstanbul
  Mesaj
  1.712
  Rep Gücü
  28877
  Eroinden işini kaybedince yeraltında yaşamaya başlamış. Eroin için tedaviye gitmemiş, üstelik bu tedaviler ücretsiz. Eroin tedavisinin ardından iş aramaya çalışmamış, makinelerden para topluyorlar yani bir nevi dilencilik ve beleşçilik. Buraya kadar Amerikan hükümetinin hiç bir suçu var mı ? Bence yok, gayet ortada ki kendi tercihlerini yaşıyorlar.

  Diğeri vegasa gelmiş iş aramaya, sonra yer altında yaşayanlar onları karşılamış. Beleş yaşamın yolunu öğrenmişler, sadece yaşamak yeterli geliyor, bura da bir hükümet yanlışı var mı ?

  Bunlar saçma işler.

  Bizim de dağın içinde yaşayan insanlarımız var, mağarada yaşıyorlar, kerpiç evlerde yaşıyorlar, bir metre kar yağsa evden çıkamıyorlar. Peki, bunda devletin, hükümetin yanlışı var mı ? Evet, hemde pek çok var.

  Deveye sormuşlar neren eğri ? Nerem doğru demiş...

 5. #5
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Merhaba!

  Amerika'da Evsizlik - Emin Kurtoğlu

  Kış aylarında, sokaklarda evsizlerin cansız bedenleriyle karşılaşan Amerikalılar bu görüntüyü artık kanıksar hale gelmiştir. Fakat 29 Kasım 1993 tarihinde, Washington D.C.’de Konut ve Kentsel Gelişme Bakanlığı’nın (Department of Housing and Urban Development) bulunduğu sokağın köşesinde Yetta Adams’ın cesedine rastlanması, devletin ilgili kurumlarının “evsizlik” olgusuna ne denli çözüme yönelik yaklaşmadığının kanıtı niteliğindedir. Şizofren ve alkolik bir kadın olan Yetta Adams, uzun süre sokaklarda yaşamış, hayatını kaybetmiştir. Bakan Henry G. Cisneros ofisinden dışarı çıkıp Yetta Adams’ın cansız bedeniyle karşılaştığında, bu görüntünün kendisine ve meslektaşlarına, toplumun, evsizler için ne denli tehlikeli hal bir aldığını fark ettirdiğini ifade etmiştir.  Evsizlik, insani gereksinimlerin karşılandığı, sürekli bir konuta sahip olunamaması durumu olarak tanımlanmaktadır. Evsizlik durumu yoksulluk ile yoğun bir ilişki içindedir. 2005’te yapılan araştırmaya göre ABD nüfusunun %13,3’ü, yani 38,231.521 insan yoksulluk içinde yaşamaktadır. 1980’lerin başlarında 250 bin civarında olan evsizlerin sayısının, 2005 yılı itibariyle 723,968’e yükseldiği yapılan araştırmalarda görülmektedir. Nüfusa oranla evsiz insanların en yoğun bulunduğu eyaletler sırasıyla California (195,637), Texas (39,578), New York’tur (59,456).  Sosyal güvenliğin aşınması, iş fırsatlarının tabana yayılamaması ve mevcut iş imkanlarının yoksulluk sorununa bir çözüm getirememesi ile beraber evsizlerin sistem tarafından bir korku unsuru olarak kullanılması da problemin gittikçe büyümesine yol açmaktadır. Bunlarla eş süreçlerde işletilen kentsel dönüşüm projeleriyle, büyüyen şehirlerde toprak rantının gitgide artması, düşük kiralı konaklama imkanlarını da yok etmektedir. Konuyla ilgili en çarpıcı istatistiklerden biri ABD’de 1973 ve 1993 yılları arasında 2,2 milyon düşük ücretlere kiralanabilir yerleşim yerinin, sitelere ve lüks apartman dairelerine dönüştürülmüş olduğunu göstermektedir.
  http://www.belgeselfotograf.com/aid=297.phtml

Benzer Konular

 1. Yaşayan Evliya!!!
  beyinsel Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 24
  Son mesaj: 13-05-2016, 10:24 AM
 2. Yeraltında namaz kılan insanlar
  YukseLL Tarafından Dini Videolar Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-09-2013, 03:59 PM
 3. Yaşayan Osmanlı Şehzadeleri
  YukseLL Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 14-07-2010, 01:53 PM
 4. Cihangir de yaşayan ünlüler
  bengu2009 Tarafından Genel Kültür Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-05-2010, 03:03 AM
 5. yaşayan bedenlerimizin ölü tarihi
  aslnyrkli Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 01-05-2010, 10:18 PM
Yukarı Çık