Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Tuhaf durumlardan kurtulmanın yolları

Eğlence ve Mizah Kategorisi ilginç konular Forumunda Tuhaf durumlardan kurtulmanın yolları Konusununun içerigi kısaca ->> Peşinizden köpek kovalıyor, hava bozdu şimşek çakıyor, çocuğunuz ansızın yatak odanıza daldı, patronun seni arkadaşlarının önünde azarladı ve bunun gibi ...

 1. #1
  Eftelya
  Misafir..

  Tuhaf durumlardan kurtulmanın yolları

  Peşinizden köpek kovalıyor, hava bozdu şimşek çakıyor, çocuğunuz ansızın yatak odanıza daldı, patronun seni arkadaşlarının önünde azarladı ve bunun gibi tuhaf durumlarla karşılaştığınızda ne yapacağınızı biliyor musunuz?

  İşte olağanüstü bir durumla karşılaştığınızda soğukkanlılığı koruma ve durumu kurtarma önerileri..


  Köpek kovalarsa..

  Saldırgan bir köpekle karşılaştığınızda gözlerine bakmayın, dişlerinizi göstermeyin ya da ona doğru eğilmeyin. Mümkün olduğunca az hareket edin, yani köpeklerin birbirine davranış şeklini taklit edin. Köpeğe ani ve sert bir sesle 'Hayır' deyin ve yavaş yavaş geri çekilin. Yürürken köpek arkanızda kalsın. Köpek tepki veriyorsa 'Otur' komutunu verin. İşe yaramadığını düşünüyorsan elinde kalkan olarak ne varsa kullan. Köpek üstüne saldırırsa nefessiz bırakmak için tasmasını bükmeyi dene. Yapamıyorsan cenin pozisyonunda mümkün olduğunca sessiz ve hareketsiz kal.

  Şimşekli bir fırtına varsa

  Mümkün olduğunca az yer kaplayın ve metal cisimlerden uzak durun. Açık ve alçak alanda yere çömelip, her türlü mücevherlerin çıkarılması, elektrik direği, ağaçlardan uzak durun. Arabasaysan dışarı çıkın ve arabadan uzaklaşın. Lastikler arabayı topraklar ancak yıldırımın gücü çok fazla olabilir.


  Son dakika sunum yapman gerekirse..

  Tüm katılımcılardan konuyla ilgili olarak önemsedikleri şeyi yazmalarını ve düşüncelerini paylaşmalarını isteyebilirsin. Katılımcıları sunuma dahil etmek üstündeki baskıyı azaltacak. Katılımcılar 10 kişiden azsa bir grup, fazlaysa birkaç gruba bölebilirsin. Böylece onlar için nelerin önemli olduğunu belirlemiş ve boş konuşmamış olacaksın.

  Patronun seni arkadaşlarının önünde azarladıysa..


  İlk seçenek; onunla ilgili düşüncelerini sıralayıp masanı toplayabilirsin. İkinci seçenek; "Anlıyorum pazarlama açısından buna dikkat etmem gerekirdi. Bana bir saat verebilirseniz size konuyla ilgili geri döneceğim" böylece özür dilemiş ya da savunma yapmış olmayacaksınız. Bilgi verirken soluklanma molası verdiğinde, 'Bu konuda nasıl hissettiğimi size anlatabilir miyim?' diye sorun. geri çevirse bile önemi yok. herhangi bir saldırıda bulunmayarak takındığınız profesyonelce tavrı desteklemiş olacaksınız. Bunları yaparken dik durun ve hafifçe öne doğru eğilin.

  Hırsızlar seni soymaya kalkışırsa..

  Yanında biber gazı spreyi ya da kaynar kahve yok mu? o halde B planına geçelim. Değerli eşyalarını vücudundan uzak tutarak yere bırak. Böylece hırsızlaela arana mesafe koymuş olacaksın. Adamın gözleri çantanın üzerindeyken sen de diğer yöne koşmaya başla. Silahı olsa bile hareket eden birini vurmak çok zordur. Seni yakalarsa, sürüklemeye çalışırsa direnebildiğin kadar diren. Kasıklarına dizle vurma, kulaklarına tokat atma, ayağına topuk ile basma dahil herşeyi dene. Deli gibi bağır

  kaynak

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye sempatikman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Yaş
  41
  Mesaj
  302
  Rep Gücü
  390

  Cevap: Tuhaf durumlardan kurtulmanın yolları

  emeğine sağlık:))))))))))

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Kıdemli Üye ResuLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2009
  Mesaj
  975
  Rep Gücü
  1697

  Cevap: Tuhaf durumlardan kurtulmanın yolları

  guzel bılgıler ısımıze yarayabılır
  tsk ler :)

Benzer Konular

 1. Facebook'tan tümden kurtulmanın yolları
  YukseLL Tarafından Üye İpuçları Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 18-04-2010, 11:23 PM
 2. Baş Ağrısından Kurtulmanın Yolları!
  mopsy Tarafından Hastalıklar ve Tedavi Yolları Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 07-01-2010, 01:34 AM
 3. Kepek den kurtulmanın yolları
  YukseLL Tarafından Saç Bakımı Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 02-09-2009, 04:14 PM
 4. Stresten kurtulmanın yolları
  ErDaLL Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 24-03-2008, 10:29 AM
 5. Ağrılardan kurtulmanın yolları
  ErDaLL Tarafından Sağlık Bilgileri Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 03-03-2008, 10:51 AM
Yukarı Çık