+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Amerika'nın En Az "Bilinen" Tesisleri

Eğlence ve Mizah Kategorisi ilginç konular Forumu Amerika'nın En Az "Bilinen" Tesisleri Konusunu okuyorsunuz, Konu içeriği kısaca ->> Dört yıl boyunca Amerika'nın en gizli, girilmesi en zor araştırma tesislerinde, hükümet binalarında fotoğraflar çeken Taryn Simon, bu fotoğraflarını son ...

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye SGOR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2008
  Nerden
  united states of KONYA
  Yaş
  36
  Mesaj
  1.248
  Rep Gücü
  3821

  Amerika'nın En Az "Bilinen" Tesisleri

  Dört yıl boyunca Amerika'nın en gizli, girilmesi en zor araştırma tesislerinde, hükümet binalarında fotoğraflar çeken Taryn Simon, bu fotoğraflarını son kitabında bir araya getirdi. Ölümcül virüslerin, çürümeye bırakılmış cesetlerin, radyoaktif atıkların bulunduğu tesisler bu fotoğraflarla ilk kez gün ışığına çıkıyor.


  Washington'ın güneydoğusundaki bu nükleer atık depolama tesisinde 2.000'e yakın kapsül bir havuzda tutuluyor. Su, burada atıkların ürettiği radyasyona karşı kalkan görevi yapıyor. Fotoğraftaki mavi parlamanın sebebi ise kapsüllerden yayılan radyasyon.  New York'ta bulunan bu tesiste, ülke dışından gelen tüm kuşlar, kuş gribi ve diğer hastalıklar için incelenmeden önce 30 günlük karantina altında tutuluyor.  Kenny adlı beyaz kaplan, Arkansas'taki tesiste yaşıyor. Kendi soyuyla çiftleştirilmiş ebevenlerden doğması sebebiyle beyaz kürkü ve mavi gözleri olan Kenny'nin, yürüme ve nefes alma güçlüğünün yanı sıra, zeka geriliği de var.  Körler alfabesi ile yazılmış materyalleri barındıran kütüphanedeki en ilginç ayrıntı: körler için hazırlanmış Playboy dergisi.  74 insan, 44 evcil hayvan "hastası" bulunan bu tesiste 28.000 dolar karşılığında, öldükten sonra vücudunuzu dondurabilir, ileride tıbbın sizi hayata geri döndürebileceği bir günün gelmesini bekleyebilirsiniz.  New York'taki John F. Kennedy Havaalanı'nda çekilen bu fotoğraf, afrika patatesinden yumurtaya, yolcuların dünyanın dört bir yanından getirdikleri yiyecekleri gösteriyor.  Boston'da bulunan Harvard Tıp Okulu'nda çekilen fotoğraftaki "masum" şişenin içinde ölümcül HIV virüsü bulunmakta.  Bu yapı, Ohio'daki hapishanede ölüm cezası almış mahkumların, cezaları infaz edilene dek, günde bir saatlik havalandırma haklarını kullandıkları "Kafes"  New Jersey'den çıkıp, Atlantik Okyanusu'nu aşarak, Amerika'yı dünyaya bağlayan su altı iletişim kabloları. Bu kablolar sayesinde aynı anda saniyede 60 milyon görüşmeyi aktarabilmek mümkün.  Knoxville'deki bu tesis "Ceset Tarlası" olarak adlandırılmış. 75 civarında çürümeye bırakılmış cesedin olduğu "Ceset Tarlası"nın amacı, cinayet davalarında polise kurbanın ölüm zamanı ile ilgili en doğru bilgiyi verebilmek.  Langley, Virginia'daki bu bina, sanat galerisi değil. İçerisinde bir çok sanat yapıtını barındıran bu tesis, CIA'in merkez binası...  Doğal Ürün Araştırma Ulusal Merkezi olarak adlandırılan bu tesis, bilimsel amaçlar için Amerika'da yasal olarak uyuşturucu üretme izni olan tek kurum.


  milliyet

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Uzay:)
  Yaş
  42
  Mesaj
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Dün "canım" olan yarın "düşmanım" olmaz benim...
  Venhar Tarafından Edebiyat Foruma
  Yorum: 6
  Son mesaj: 17-09-2010, 09:02 PM
 2. "Gerçek Mümin" ile "Çakma Müslüman" arasındaki farklar
  elosia Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 31
  Son mesaj: 09-02-2010, 04:39 PM
 3. "Hayır demesini bilmeyenin "evet"inin de bir anlamı yoktur."
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-06-2009, 11:48 AM
 4. "Evin"siz ("oikos"suz) Ekoloji"= "Sözde çevrecilik!"
  kalemsör Tarafından Çevre Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 27-04-2009, 04:04 PM
 5. <font color="#000000" size="4" face=
  m_cumur Tarafından windows (xp,vista) Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 04-02-2008, 09:41 PM