Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.460
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Bilimin açıklayamadığı ,gercek olaylar

  FOTOĞRAF -1: 1900’lü yılların başlarında 250 civarında hiyeroglif Syd’ney’in 100 km. kuzeyindeki Hunter Valley ulusal parkında keşfedilmiştir (Avustralya). Bunlar antik Mısır hiyeroglifleridir. Kuşkuya yer bırakmayacak olan eski Mısır Tanrısı “Anubis” çizimi ile birlikte hiyeroglifler şu soruyu akla getiriyor: Acaba eski Mısırlılar Avustralya’ya mı gitmişlerdi?

  FOTOĞRAF -2: Ablan dağına kazınmış pervaneli bir uçağı hatırlatan eski devirlere ait bir resim görüyorsunuz. Olmek topluluğunun inanılmaz ve çözümlenemeyen örneklerinden birisidir.

  FOTOĞRAF 3: Rudolf Gantenbrink tarafından Büyük Piramitte keşfedilen bakır kulplu kapı, kraliçe odasından başlayan güney kanallarında yer almaktadır. Bu kapının arkasında başka bir kapı daha bulunmuştur. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda içinde ne olduğunu bilmediğimiz bir oda veya odalar bu ikinci kapının arkasında bulunmaktadır. Burada sorulan en önemli soru şu: Görünüşte hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kapılar neden buralara kondu?

  FOTOĞRAF 4: Alışıldık olmayan bu spiral cisimler 1991-1993 yılları arasında Rusya’daki küçük bir dere yatağı olan Narada’da bulunmuşlardır. Boyları en fazla 3 cm. olan bu cisimlerden (inanılmaz ama) 0,003 mm. Olanları da bulunmuştur. Büyük olanları bakırdan, küçük ve çok küçük olanları ise çok ender rastlanan “tungsten” ve molybdenum” maddelerinden yapılmıştır. Daha da şaşırtıcı olan şey ise: Bütün bilimsel incelemelerin gösterdiği gibi bu cisimlerin yaşlarının 20 bin ile 318 bin yıl arasında değiştiğidir.

  FOTOĞRAF 5: Ünlü “Klev Astronotu” . Bu heykelcik Avrupa’da bulunan “uzay adamı” özelliklerini gösteren tek buluntudur. Yaşı çok eskidir.

  FOTOĞRAF 6: Tarih öncesine ait küçük Japon heykelcikleri. Yakalarında civata bulunan bu heykelcikler bir tür uzay başlığı ve elbisesi taşımaktadır. Hatta bunlardan biri çok büyük gözlük takmaktadır. Sanki güneş ışığından korunmak ister gibi.

  FOTOĞRAF 7: Filippo Lippi tarafından yapılan “La Madonna e san Giovannino” tablosu. (15. yüyyıl) Yukarıdaki koyu renkli ve ışık saçan cisim sanki hareket ediyor gibi. Çünkü seyredenler var. Roma döneminde olduğu gibi günümüzde de “ufo” fenomenleri aynı şekilde gözlenmektedir.

  FOTOĞRAF 8: Üzerinde oyularak yapılmış, tam gelişmemiş olsa da rahatlıkla fark edilen bir insan yüzü bulunan bir deniz kabuğu. Bu buluntu 1881 yılında jeolog H. Stopes tarafından rapor edilmiştir.Yapılan testler sonucunda, oyma işleminin kabuklu henüz yaşarken, yani fosilleşmeden yapıldığı ortaya çıkmıştır. Bu deniz kabuğu Pliocene devrine ait ve 2 milyon yıllıktır.

  FOTOĞRAF 9: Bu metal kürecikler Güney Afrika, Klerksdorp’tan. Birinin üzerinde kürenin çevresini dolaşacak şekilde birbirine paralel 3 çizgi oyulmuştur. Bu kürelerden bazıları 6 mm. Kalınlığında ince bir kabuğa sahiptir. Bu ince kabuk kırıldığı zaman kürenin içinde süngerimsi garip bir şey çıkıyor. Bu süngerimsi şey havayla temas edince parçalanıp toz haline geliyor.

  FOTOĞRAF 10: “Geode of Ceso” antik bir parçadır. Bu kaya parçasının üzeri doğal kristallerle kaplanmıştır. İçinde bir boşluk bulunmuştur. Bu boşlukta, malzemesini metal ve porselenin oluşturduğu garip bir cisim bulunmuştur. Bu cismin üzerinde meydana gelen ve onu kaplayan kristal oluşumlu kabuğun oluşabilmesi için 500 bin yıl geçmesi gerekiyor!

  FOTOĞRAF 11: Japonya’nın Yonaguni adasının yakınında, denizin 23 metre altında insan yapısı apaçık belli olan piramitler bulunmaktadır. 183 metre genişliğinde ve 27 metre yüksekliğindeki bu piramitler yaklaşık 8 bin-10 bin yıllıktırlar.

  FOTOĞRAF 12: Peru Sacsahuaman’daki bu duvarlar, Bimini adasındaki esrarengiz su altı yapıları ile kesin bir benzerlik göstermektedir. Bu arkeolojik duvarlar bir gizem taşımamaktadırlar çünkü, antik çağda yapılmalarına rağmen, bu kadar kusursuz bir şekilde işlenip yerlerine koyulana kadarki aşamalar için yüksek bir teknoloji ve bilgi gerektirmektedirler.

  FOTOĞRAF 13: Bazı Nakza (Nazca) çizgileri, resmin orta kısmında görüldüğü gibi, birbirine paralel kilometrelerce ve hatta dağları, vadileri aşarak uzanmaktadırlar. Bu çizgileri kim takip ediyordu ve ne amaçla?

  FOTOĞRAF 14: Mısır’daki Abydos tapınağındaki hiyerogliflerde , helikopteri, tankı, kargo uçağını ve planörü çağrıştıran şekiller vardır. Bu hiyeroglifler başka hiyerogliflerin altına gizlenmişlerdi. İlk tabaka hiyerogliflerin yerinden kopup düşmesiyle bu esrarengiz şekiller gün yüzüne çıkmıştır.

  FOTOĞRAF 15: Bu daire şeklindeki taş oluşumları 30 metre çapındadır veLoch Ness gölünün dibinde görüntülenmiştir.

  FOTOGRAFLAR ICIN TIKLAYIN

  kaynak

 2. #2
  Üyecik
  Üyelik tarihi
  Oct 2007
  Nerden
  izmir
  Mesaj
  8
  Rep Gücü
  12

  Cevap: Bilimin açıklayamadığı ,gercek olaylar

  herşey bilim kalemiyle ifadelere sunulamayabilir,bunun için ilhami destek ihtiyacı olabilir.Bu da uzaklardan bir elin sarmalaması ile olur.!

Benzer Konular

 1. Bilimin çözemediği 10 Olgu
  İnci Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-01-2015, 04:02 AM
 2. Bilimin Açıklayamadığı İnanılmaz Gerçekler
  SAHARAY Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 26-06-2008, 11:18 AM
 3. Bilimin İlginç Yönleri
  Bay X Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 25-03-2008, 10:43 PM
 4. Bilimin yüzkarası buluşları
  YukseLL Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-02-2008, 11:16 AM
 5. Bilimin çözemediği 10 olgu
  Mevt Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-01-2008, 11:36 PM
Yukarı Çık