+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 1 Toplam: 1

Goz makyaji.....

Güzellik, Bakım, Makyaj Kategorisinde ve Makyaj Forumunda Bulunan Goz makyaji..... Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> "Göz makyajınızı değiştirin" Pazar gününü pijamalı, eşofmanlı rehavetini bırakıp nefis bir göz makyajı yaparak kendinizi bu özel güne hazırlayın. İpuçları

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Eski Üye Nil@y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2006
  Mesaj
  2.070
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Rep Gücü
  329

  Goz makyaji.....  "Göz makyajınızı değiştirin"

  Pazar gününü pijamalı, eşofmanlı rehavetini bırakıp nefis bir göz makyajı yaparak kendinizi bu özel güne hazırlayın. İpuçları bizden, uygulamak sizden...

  Rimel

  Rimel kadar gözlerinizi belirginleştiren bir şey yoktur.
  Kirpiklerinizi rimel sürmeden önce kıvırın. Rimel sürdükten sonra kıvırtmak, kirpiklerde boyanın kırılıp iz bırakmasına sebep olur.
  Siyah, kahve ve mürdüm tonlarından kendinize uygun olan rengi belirleyin.
  Daha aydınlık ve açık bir görünüm için alt kirpiklerinize rimel sürmeyin.
  Kirpiklerinizi daha uzun göstermek için, göz kapaklarınızı hafifçe kapatıp rimeli üstten alta doğru hafifçe ve eşit olarak sürün. Ardından alttan üste doğru tekrar sürün.
  Daha dolgun görünümlü kirpikler için fırçayı kirpik diplerinize doğru tutun verimeli yatay olarak sürün.
  Asla rimelle uyumayın. Bu, kirpikleriniz ve göz etrafındaki deri için zararlıdır.

  Kapatıcı

  Hava kirliliği ve stres hayatımızın bir parçası ve göz etrafında koyu halkalanmaların oluşması da neredeyse kaçınılmaz. Ama bunu da örtebilirsiniz.
  Göz etrafında fondötenden ziyade kapatıcı kullanın. Çünkü kapatıcı cildin hassasiyetine göre formüle edilmiştir. Cilt renginizden bir veya iki ton açık olan bir kapatıcı kullanın.
  Kapatıcıyı parmağınızla sürüp, hafif bir masajla uygulayın.
  Fazla kapatıcı kullanmak, bunun birikip ince çizgiler oluşmasına sebep olur. Bu nedenle kapatıcıyı az sürün. Aynı nedenden kapatıcı üzerine pudra sürmeyin.
  Çok açık renk bir kapatıcı kullanmayın.
  Kapatıcı, pembe bir alt ton yerine sarı alt ton içermelidir. Çünkü pembe gözlerinizi yorgun gösterir.Göz kapaklarınızı unutmayın. Yorgunsanız, göz kapaklarından ince damarlar mor bir renk alıp farınızın rengini etkileyebilir.
  Kapatıcıyı gözlerinizin burnunuza bitişik olan iç kısmına da sürün. Bu gözlerinizi daha parlak gösterir.

  Mükemmel kaşlar için

  kaslarinizi şekillendirmek için bir kaş ya da diş fırçası kullanın.
  Kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Az miktarda jöle, ya da saç spreyiyle düşmelerini önleyebilirsiniz.Bir kaş kalemi, ya da süngerle uygulayacağınız kahverengi far açık renk kaşların daha koyu ve kalın görünmesini sağlar. Ancak bunları sürerken bastırmadan ve hafifçe sürmeye gayret edin.Eğer kaşlarınız çok açık renkse onları boyayın. Rengi seçerken saç renginizden iki ton koyu olmasına dikkat edin. Siyahtansa uzak durun, çünkü doğal durmaz. Kaşlarınızı ince şeritler halinde almayın. Tekrar çıkmaları uzun süre alabilir, eğer küstürürseniz hiç çıkmayabilirler!

  Eyeliner

  Rimelle beraber gözleri ortaya çıkarmak için birebirdir.
  Eyeliner gözleri belirginleştirir ve daha büyük görünmelerini sağlar.
  Dışa doğru kalınlaşan ince bir çizgi, birbirine yakın olan gözlerin geniş durmasını sağlar.
  Eyeliner gözün bittiği noktadan en fazla bir milimetre ötesinde bitmeli, daha öteye uzamamalı. Unutmayın kedi misali gözler artık demode.

  Üst kirpiklerin hemen üzerine çizeceğiniz ince bir çizgi gözleri doğal olarak belirginleştirir.
  Eyeliner'ı üst göz kapağı üzerinde gözlere yakın bir şekilde ve tek başına kullanabilirsiniz. Bu, yaz için de uygun olacaktır.Kalem çekerken dıştan içe doğru çekin ve boyanın gözün iç kısmından ziyade dış kısmında belirgin olmasına özen gösterin.
  Likit eyeliner yerine göz kalemi, sürme gibi pudralı kalemler de kullanabilir. Kalem kullanıyorsanız yumuşak olmasına özen gösterin.
  Göz içlerine kalem çekmeyin, enfeksiyona sebep olabilir.
  __________________
  Konu Nil@y tarafından (27-02-2007 Saat 11:20 PM ) değiştirilmiştir.

Yukarı Çık