7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567
Gösterilen sonuçlar: 61 ile 67 Toplam: 67
 1. #61
  1. Hikaye yarışma birincisi
  2. Avatar yarışma birincisi
  Venhar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2007
  Nerden
  Bilmiyorum :)
  Mesaj
  4.887
  Rep Gücü
  81913
  Geçen yıl gökyüzünde çok garip bişey gördüm . ondan sonra inandım var olduklarına

 2. #62
  Tecrübeli Üye Ribat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  350
  Rep Gücü
  6784
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sn.Sosyalist :Armutlu belediyesi lastikli kepce almis okudunuz mu?
  Evet sayın sosyalist eğer okuduysan kepçenin markasını yaz,yoksa inanmayacağım haberi okuduğuna :))
  muhahah
  muhahahahahhahaah
  :))))))))))))))))))))))
  Mopsy seni gönülden tebrik ederim :)

 3. #63
  Tecrübeli Üye Ribat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  350
  Rep Gücü
  6784
  Alıntı bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sn.pesimist187,ne yorumu yapmam gerek bu sözünüze pek anlayamadım.Gerçi çok da önemli değil.Siz bir de şunu düşünün ;

  1-Erkek = XY

  2-KADIN = XX

  3-?????? = YY Nerede?

  Sağlıcakla kalınız.
  Evreka,evreka,buldum,yaşasın.
  Sayın Bursalı O aradığınız YY (orta şekerli)maymun olabilir mi?
  hani bazılarının atası olan maymun.

 4. #64
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  Oct 2009
  Nerden
  BURSA
  Yaş
  38
  Mesaj
  155
  Rep Gücü
  7575
  Alıntı bursali68´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Uzaylılar derken aslında bizler " koloninin " bir parçasıyız.Ancak aşağıların en aşağısındayız.Bundan dolayıdır ki galaksi içerisinde bizi de gözleyenler var.

  Sağlıcakla kalınız.
  katılıyorum syn.bursali68.
  bencede evrende yanlız değiliz.
  çünkü böyle muaazam büyüklükteki bir evrende sadece bizim olmamız hiçte tasarruflu gelmiyor.:)))
  bizlerde bir uzaylı türüyüz ve yaşam bölgemiz burası diye düşünüyorum.yada burada yaşamaya göre tasarlandık.
  şimdi bir kapalı bahçenin içine yeni doğmuş bebekleri koysan ve yıllar geçse(bir şekilde yaşayabildikleri düşünelim)bu bebekler büyüse düşünmezlermi acaba buranın dışında başka insanlar varmı?
  şüpheleniyorlar ama çıkıp göremiyorlar.imkan yok.yaratılışta biraz bu olay gibi geliyor bana.

  dost'ça kalın....

 5. #65
  Aktif Üye ashenarşi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2010
  Mesaj
  1.511
  Rep Gücü
  33423
  Güneite yaşayan varlıkların, organizmaların yani başka alem olduğu kanıtlandı. Uzaylılar bildiğimiz gibi değilde, başka alemler olarak neden olmasın ki?

  Uzaylı insandan daha zeki, akıllı olmadığını inanmıyorum. Hayvandır onlar. Başka alemdendir.

 6. #66
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Alıntı ashenarşi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güneite yaşayan varlıkların, organizmaların yani başka alem olduğu kanıtlandı. Uzaylılar bildiğimiz gibi değilde, başka alemler olarak neden olmasın ki?

  Uzaylı insandan daha zeki, akıllı olmadığını inanmıyorum. Hayvandır onlar. Başka alemdendir.
  ... Başka alemdendir...
  Selam

  Kur’an’in 29. ANKEBÛT suresinde soyle bir BILGI verilir.
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  29.10. İnsanlar içinden öylesi vardır ki, "Allah'a inandık" der fakat Allah uğrunda bir eziyete uğratılınca, insanlardan gelen fitneyi Allah'ın azabı gibi tutar. Ve eğer Rabbinden bir yardım gelirse kesinlikle şöyle diyeceklerdir: "Biz sizinle beraberdik." Allah, âlemlerin göğüslerindekini en iyi şekilde bilmiyor mu?
  ... Allah, âlemLERin göğüslerindekini ...

  Insanin degil,
  Bu alemin degil,
  Alemlerin goguslerindekini

  Ve hemen altindaki ayet goguslerde aranan/bilinen seyi acikliyor.IMAN!
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  29.11. Allah iman edenleri elbette bilecektir. Ve münafık olanları da elbette bilecektir.

  AlemLERde iman eden suurlu varliklar mi var?.........

 7. #67
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.720
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Uzaylılara Bilimsel ve Evrimsel Bir Bakış

  Sayfamız üyelerinden Sayın Serdar Elmas, bize şu şekilde bir soru yöneltti:

  sorum çok açık, sizce uzaylılar var mı?

  Evrim Ağacı olarak kendisine vermek istediğimiz cevap şöyle:

  Sayın Serdar Elmas,

  Sorunuz için öncelikle teşekkür ederiz. Gerçekten de en çok kafa kurcalayan sorulardan biridir bu. Son birkaç on yılda oldukça yoğun bir şekilde tartışma konusu olan “Uzaylılar var mı?” sorusunu masaya yatırmak ve konu hakkındaki düşüncelerimizi paylaşmak istiyoruz.

  Bu soru genellikle şu şekilde sorulur: “Sence uzaylılar var mı?” İlk olarak şu hatayı düzeltmekte fayda var: Bilimde “sence” ya da “bence” olmaz. Elbette düşüncelerinizi ve iddialarınızı destekleyebilirseniz ne ala ama sadece “Bence var ya!” ya da “Yok yahu, bence yok, uzaylı neymiş haha!” demeyle olmaz. Bilimsel bir tartışma yapılmayacaksa, son derece bilimsel olan bu konuda bir yere varılamaz zaten. Biz, her zaman olduğu gibi, son derece agnostik olunması gereken bu hassas konuya, bilimsel olarak yaklaşacağız.

  Bildiğimiz üzere pek çok “uzaylı görüntüsü” çekilmekte. UFO olarak adlandırılan, Tanımlanamayan Uçan Cisim diyebileceğimiz varlıkların fotoğrafları her köşe başında artık. Fotoğrafın ilk icadından beri, hatta daha ötesinde, bazı ressamların resimlerinde bile görebiliyoruz bunu (bkz: 15. yüzyılda Floransalı Palazzo Vecchio tarafından çizilen Madonna ve Saint Giovannino tablosu). Birkaç örnek görelim:

  Burada da görebildiğiniz gibi, hala somut olarak ve açık fotoğrafların elde bulunmaması, elde olan fotoğrafların büyük kısmının hatalı, montajlı ya da bildiğimiz Tanımlanmış Cisimler olması, yalnızca bu "algıda seçicilik" mahkumu olan fotoğraflara bakarak uzaylılara inanmayı anlamsız ve yanlış kılıyor. Bize daha güçlü ve daha tarafsız kanıtlar gerekiyor. Örneğin güya Amerikan Hükümeti tarafından sızdırılan uzaylı fotoğrafları var. Bunlar üzerinde deneyler yapılmakta, vs. Bunların da pek çoğunun sahte fotoğraflar olduğu biliniyor. Birkaç örnek görelim:

  Bu tip fotoğraflarının çoğunu stüdyo ortamında hazırlandığı yetkililerce açıklanıyor. Ne kadar doğru olduğuna inanmak size kalmış. Elimizde fotoğraflar konusunda yeterli kanıt olmadığı ve bol bol komplo teorisi bulunduğu için, yalnızca fotoğraflarla inanmak mümkün değil.

  Öte yandan, Drake’in Denklemi denen bir denklem ile yaklaşık 9 değişken tanımlanarak uzayda bizim bildiğimiz anlamıyla canlı yaşamının başlayabileceği alanlar tanımlanmış ve tanımlanmaya devam ediyor. Denklemin içeriğinde “en yakın yıldıza uzaklık”, “yörünge şekli” gibi parametreler bulunuyor. Bu denklem sayesinde, “uzaylı” dediğimiz yaşam formlarına ulaşmamız çok daha kolay olabilecektir.

  Ancak yine uzaylılara “inanmayı” zor kılan bir diğer durum, insanların aklını meşgul eden şu sorudur: ”Eğer ki o fotoğraflar doğruysa ve uzaylılar sık sık bizi ziyaret edebiliyorlarsa, o zaman neden hala 1 kere bile sıcak temas kurmadılar?” Bu soru cevapsız kalmakta ya da yine bilimsel olmayan, mistik şekillerde cevaplanmaya çalışılmaktadır. Bu kadar uzun süredir bizi gözlemeleri, anlaşılmayacak kadar gerçek dışıdır. Çünkü eğer uzay araçları gerçekse, bizden teknoloji olarak çok ileri olmaları gerekir ve korkmalarını gerektirecek bir durum da olmaz. Buna çeşitli senaryolar yazılabilir ancak Occam'ın Usturası İlkesi'ni unutmamak gerekir: Bir durum karşısında yapılacak açıklamalardan en az varsayıma başvuran, en geçerli olandır. Dolayısıyla böyle bir durumda, fotoğrafların sahte olduğunu düşünmek, daha mantıklı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Eğer ki bilimsel yollarla bu sorulara cevaplar verilebilirse, fotoğraflara güvenmek için daha çok sebebimiz olabilir.

  Amerika’da 1970′lerden beri, uzaylı ihbarlarından sorumlu kurum olan NASA’ya 1.000.000′un üzerinde ihbar gelmiştir. Ve ünlü fizikçi Carl Sagan’ın kitabında yazdığına göre, bu 1.000.000 ihbardan hiçbiri gerçek ihbar olarak sınıflandırılamamıştır. Tabii burada yine komplo teorileri devreye girecektir, NASA’nın verileri gizlediğine dair ama, bu da bilimsellikten uzak ve ispatsız olacaktır. Komplo teorileri, bilim için en tehlikeli konulardan biridir. Çünkü neredeyse hiçbir belgeye dayanmadan ve genellikle çıkarımlarla üretilen bu teoriler (ki "teori" kelimesi bile bilimsel anlamıyla kullanılmaz bu kalıpta), bilim dışı ve bilimsel metot uygulanmadan yaratılmıştır.

  Son olarak, uzaylılarla ilgili bilmemiz gereken bir şey vardır: Onlar, çok büyük ihtimalle ufak yeşil canlılar olmayacaklardır. Bu açıdan, eldeki fotoğrafların, o fotoğraflar ortaya çıkmadan çok önce aklımızda canlandırılan uzaylı görüntüsüne benzemesi, şüphelidir. Kafa yapıları, duruşları, boyları, vb. bu fotoğraflar çıkmadan çok önce betimlenen uzaylı imgelerine benzemektedir. Bu da, o fotoğraflarda kullanılan "mankenlerin" yapımcılarının bunlardan etkilenmesiyle açıklanabilir.

  Uzaylı, “Dünya dışındaki yaşam formu” demektir. Dolayısıyla, Dünya dışı bir gezegende bulunacak bir bakteri bile, “uzaylı” kategorisine girecektir. Bu bilgiler ışığında uzaylıların bizi metal küreler içerisinde sık sık ziyaret edip, uçaklarımızı taciz edip kaçan varlıklar olduğunu düşünmek yerine, çok büyük bir ihtimalle olacağı üzere, Evren’in pek çok bölgesinde Dünya üzerinde olduğu gibi canlılık öyle ya da böyle, kimyasal evrim ya da Panspermik (uzaydan gelme) yöntemlerle başlamış olacağını düşünerek, bu tip bir "uzaylı" tanımı yapmakta fayda vardır. Ancak bununla ilgili kesin kanıtlara ulaşmadan da, “Uzaylılar vardır.” demek doğru olmayacaktır. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, komplo teorileri ya da batıl inançlar gibi insanın hayal gücüne ve ihtiyaç/isteklerine hitap eden ancak bilimsel bir yanı bulunmaya iddialara kanmaz, bilimin dışına çıkmak ve tarafsızlığı kaybetmek olacaktır.

  Bu kadar geniş bir evrende, canlı yaşamına konaklık eden tek gezegenin bizimkisi olduğunu düşünmek, basit ve muhtemelen yanlış bir yaklaşım olacaktır. Evrende milyarlarca galaksi ve her galakside milyarlarca bizimkisi gibi veya biraz daha farklı yıldız vardır. Bunların etrafında sayısız gezegen dönmektedir. Ve elbette, bunların birkaçında, sırf istatistiki hesaplarla bile, bizim gibi canlılık olduğunu beklemek gerekir. İşin bir de, "bizim bilmediğimiz tip canlılık" boyutu vardır ki bunu şu anda betimlemek bile zordur. Unutmamak lazım ki bizim bildiğimiz anlamıyla canlılık, bu Dünya'nın şartlarında var olabilmiş canlılıktır. Başka bir galaksi ve başka bir gezegende işler tamamen farklı yürüyebilir.

  Saygılarımızla.

  ÇMB (Evrim Ağacı)

  Not: NASA’nın “yeni canlı tanımı” da, canlılıkla ilgili ve dolayısıyla uzaylılarla ilgili düşüncelerimizi yeniden değerlendirmeye almamızı gerektirmektedir.

  http://evrimagaci.org/makale/103/
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

7. Sayfa, Toplam 7 BirinciBirinci ... 567

Benzer Konular

 1. Dunyadakı uzaylılar.
  mopsy Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 27
  Son mesaj: 26-02-2012, 07:34 PM
 2. Uzaylılar saklanıyor !
  YukseLL Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 14-04-2011, 01:27 AM
 3. ufolar ve uzaylılar
  dogangunes Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 5
  Son mesaj: 22-02-2010, 10:30 PM
 4. Uzaylılar insanlarla defalarca temas kurdu
  YukseLL Tarafından Astronomi Forum'u Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-08-2008, 12:41 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık