+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2

Dünya kaç yıl sonra yok olacak?

Bilim ve Astronomi Kategorisinde ve Astronomi Forum'u Forumunda Bulunan Dünya kaç yıl sonra yok olacak? Konusunu Görüntülemektesiniz, Konu içerigi Kısaca ->> Eğer her şey bu şekilde sürer ve olağanüstü bir hal olmazsa dünya ne kadar yaşar? İngiliz bilimciler, bilimsel açıdan kıyamet

 1. #1
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Ad Soyad
  O.Y.
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Üye Numarası
  1
  Cinsiyet
  Erkek
  Nerden
  Uzay:))
  Yaş
  41
  Mesaj
  11.225
  Taraftarı
  Galatasaray
  Beğenmiş
  40
  Beğenilmiş
  9
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93738

  Dünya kaç yıl sonra yok olacak?

  Eğer her şey bu şekilde sürer ve olağanüstü bir hal olmazsa dünya ne kadar yaşar? İngiliz bilimciler, bilimsel açıdan kıyamet tarihini saptadı. Buna göre ne kadar zamanımız kaldı?

  İngiltere'deki Sussex Üniversitesi Astronomi Bölümü'nden Robert Smith "Güneş'in çekimi ve Dünya'nın geleceği mesafe dünyanın tamamının buharlaşması için yeterli" açıklamasını yaptı.

  Smith sözlerini şöyle sürdürdü: "Güneş'teki hidrojen tamamen helyuma dönüştüğünde, Güneş şu ankinden 250 kat daha büyük bir hale gelecek ve büyük bir ateş topuna dönüşecek. Ağırlığının artması ise çekim gücünü azaltacağından Dünya Güneş'ten uzaklaşacak. İlk bakışta bu uzaklaşmanın Dünya'yı korkunç sondan kurtaracağı düşünülebilir. Ama gerçek böyle değil. Dünya kendi çekim gücü nedeniyle Güneş'te gel-gitler oluşmasına neden olacak, bu gel-gitlerden yeterince uzaklaşamayacak, Güneş'in etkisinden kurtulamayacak ve korkunç son gerçekleşecek".

  Robert Smith daha önce Dünya'nın yörüngesinin genişlemesi ve Güneş'ten uzaklaşacak olması sayesinde sondan kurtulabileceğini öne sürmüştü. Ancak yaptığı yeni araştırmalar, gezegenimizin yeterince uzaklaşamayacağını ortaya koydu.

  Neler olacak, ne yapılabilir?

  Sonuç olarak iki tarih veriliyor. Birincisi, Dünya'nın Güneş'in korkunç etkisi karşısında dayanamayıp yok olması günümüzden 7,6 milyar yıl sonra gerçekleşecek. İkinci tarih ise Dünya'daki hayatın bundan çok önce sona ereceğini gösteriyor. Sıcaklık artışının dayanılmaz seviyeye gelmesi için şunun şurasında bir milyar yılımız kalmış durumda.

  Bu sondan kurtulmanın yolunu ise Robert Smith şu şekilde açıklıyor: "Gelecek nesiller Dünya'nın yörüngesini değiştirecek çözümlere ulaşabilirse, gezegeni Güneş'in etkisinden kurtarmak mümkün olabilir. Ancak bunun da çok büyük riskleri var. Örneğin yanlış bir hesap her şeyi alt üst edebilir ya da bir asteroid tüm planları alt üst edebilir".

  Farklı araştırmalar ne diyor?

  Geçtiğimiz yılın sonlarında İspanya'daki Salamanca Üniversitesi'nin yaptığı araştırma ise Dünya'nın sonunun zamanın durmasıyla geleceği fikrinin ortaya atılmasına neden olmuştu. Bu fikre göre zamanın durması var olan enerjinin tükenmesiyle gerçekleşecek. Araştırmayı yürüten Profesör Jose Senovilla, Dünya'nın dönmesinin enerjiyle gerçekleştiğini, enerji tükendiğinde Dünya'nın da duracağını söylemişti. Yeni araştırmalar ise çok farklı bir senaryo çiziyor.

  (Milliyet)

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Üye Numarası
  32642
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  47
  Mesaj
  1.940
  Beğenmiş
  0
  Beğenilmiş
  0
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37780

  Cevap: Dünya kaç yıl sonra yok olacak?

  öncelikle susuzluk problemi olacak, petrol bittiği zaman deniz suyunu hidroliz sistemiyle yakıt yapılacak. süper güçler su dengeleriyle oynayacaklar.

  şimdiye kadar haşaa , insan eşeysiz üreyemez diyen din adamları(hristiyan-müslüman-hindu) sessiz kalmak zorunda kaldılar , kök hücreden canlı kopyalar üretildi. genetik dna bilimleri önem kazanıyor, bu yüzyıl öncekinden çok daha hızlı gelişecek.
  insan kendi düşündüğünden daha hızlı gelişiyor, kabullenilemeyen budur,

  daha 20-25 yıl önce kol saatleri ile konuşan uzay yolu filmindeki bugün gerçek oluyor, mp4 videolu televizyonlu ve telefonlu cep saatleri

  nostaljiye dönüş, eskiye özlemin sebebi belkide çağa ayak uyduramamamızda saklıdır. bedenlerimiz yaşlandıkça algılamak istemiyoruz. Birçok yaşlı insan evlerinde bilgisayar olduğu halde kullanmayı istemez. genetikle çok ağır problemler oluşuyor,
  nitelikli insanlar oluşturmak. MATRIX filmi gerçek oluyor. bizim gibi tesadüfi oluşmuş ırklar tarihe karışacak. tesadüfi demek istediğim DNA nın içinde dişlerinizin çürük olacağı, gözlük takacağımız ,bir kaza olmazssa hangi hastalıktan öleceğimiz DNA larda kayıtlı. adamlar daha bebek doğmadan ana karnında gelecek hastalıkları tedavi ediyorlar. yani çocuk doğduğu zaman kalbi delik doğmayacak, gözlük takmayacak,karaciğeri sağlam olacak,
  DNA mühendisliği budur. üstün ırklar yapmak. bir saç telinden canlılar yapabilmek.
  bu korkunç savaşlara da itebilir gelecekte.
  kobay insan üretimi olacak, sırf böbrek dalak, kalp amelyatlarında yedek malzeme oluşturmak için, dünyanın en korkunç varlıklarıyız, akıl iyiye kullanılmıyor dünyada.bırakalım palavrayı.

  Dünyanın gelecekte karşılaşacağı sadece Buzların çözülmesi ,ozon tabakasının incelmesi değil,
  asıl dünyayı yok edecek olan güç VAN HALLEN kuşaklarının ortadan kalkması olacak
  Dünyaya gökyüzünden taşlar düşecek işte asıl cehennem bu,

  daha sonraları ne olacak güneş enerjisini yitirecek , ve Güneşimiz bütün gezegenlerini kendi ekseni içine alıp çekmeye başlayacak birçok gezegeni içine yutacak, manyetizması oluşacak. ve büyük bir patlama olacak dünyanın her bir parçası gaz ve toz bulutu haline dönüşecek.
  taa ki başka bir yıldız ve dünya oluşturana kadar bu böyle devam edecek.
  Konu orkuorkun tarafından (03-03-2008 Saat 10:19 AM ) değiştirilmiştir.

Benzer Konular

 1. Dünya Türklerin Olacak
  serseriozi Tarafından Günün Fıkrası Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 21-02-2012, 03:15 PM
 2. Huriler ile dünya kadınları arasında atışma olacak
  YukseLL Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 22-10-2011, 02:53 PM
 3. Gerçek dünya mı, sanal dünya mı daha güvenilir?
  İnci Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 05-09-2009, 03:03 PM
 4. Şu Dünya Tamamen Harap olacak.
  M ü e l l i f... Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 16-07-2008, 02:16 PM
 5. 2050 yılında Dünya'da hangi Din hakim olacak?
  YukseLL Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 10-01-2008, 12:47 PM
Yukarı Çık