* Bulmuş olduğum dinamit bize sulhun kapılarını, muhakkak ki, binlerce sulh konferansından daha etkili bir biçimde açacaktır. İnsanlar orduların bir anda dinamitle yok olup gittiklerini anlayınca en hayırlı yolun altın değerindeki bir sulh olduğunu da artık idrak edecekleredir. ( Alfred Bernhard Nobel – İsveçli sanayici, dinamitin mucidi ve Nobel ödülleri’nin kurucusu – 1890)

* Rusya bizi matematikte de, sosyal bilimlerde de geçmektedir. Eğer bugünkü uyuşukluğumuzu hemen terk etmeyecek olursak, 1975’den itibaren Amerika Birleşik Devletleri’nin Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği’nin bir üyesi olmasını beklemek makul görünmektedir. ( George R. Price – Atom bombası projesinde görev almış fizikçi ve Amerikan İlmin İlerlemesi Derneği üyesi – 18.11.1957)

* İki Yankee profesörünün yalan söylemiş olduklarına, gökten taşların yağmış olduğundan daha rahat inanırım. ( Thomas Jefferson – Amerikalı iki astronomun Connecticut’ta buldukları bir meteoritin uzaydan gelen bir taş parçası olduğuna dair teorisine reaksiyon gösteren Amerikan Felsefe Derneği Başkanı – 1807)

* Bıyıklarınızı tıraş ettiğinizde gözlerinizin de zayıfladığı bilimsel bir olgudur. ( William Alfalfa Bill – Murray; A.B.D. Oklahoma Valisi, 1932)

* Atomların varlığına ve bunun gibi diğer birtakım imanî umdelere nasıl inanmıyorsam, Rölativite Teorisine de inanmıyorum. (Ernst Mach, Viyana Üniversitesi Fizik Profesörü – 1913)

* İnsanların evlerinde bilgisayar bulunması da ne demek. Bence hiç kimsenin evine bilgisayar sokmak için herhangi bir geçerli nedeni olamaz. (DEC şirketi baskanı Ken Olson’un 1977’deki bir açıklamasından)

*Televizyon en geç altı ay içinde piyasadan silinecektir. İnsanlar her akşam böyle bir kutuya bakmak istemezler. (Daryik F. Zanuck Twentieth Century Fox ‘un başkanı 1944)

* İnsanların büyük bir çoğunluğu için sigara içmek son derece yararlı ve sağlık açısından faydalı bir şeydir.(Doktor Ian G.Macdonald - 18 Kasım 1963. Los Angeles’li uzman cerrah)

*Çok güzel bir buluşa benziyor ama Allah aşkına bunu kim, niye kullanmak istesin ki ? (Rutherford B. Hayes - ABD Başkanı. 1876 yılında ilk telefonu gördükten sonra yaptığı yorum.)

*Artık yeni hiçbir şey yok . İcat edilebilecek her şey icat edildi. (Charles Duell-Amerikan patent dairesi başkanı 1899)