Dedim ki; çok yalnızım..

Dedim: Çok yalnızım.

Dedin: ... فَإِنِّيقَرِيبٌ Ben ki sana çok yakınım. Bakara-186
Dedim: Evet biliyorum sen bana yakınsın ama ben senden uzağım, keşke ben de sana yakın olabilseydim.

Dedin:وَاذْكُررَّبَّكَفِينَفْسِكَتَضَرُّعاًوَخِيفَ ةًوَدُونَالْجَهْرِمِنَالْقَوْلِبِالْغُدُوِّوَ الآصَ الِ
Rabbini sabah akşam, yüksek olmayan bir sesle, kendi kendine, ürpertiyle, yalvara yalvara ve için için zikret. Araf-205Dedim: Bu da senin yardımını ister
Dedin:أَلَاتُحِبُّونَأَنيَغْفِرَاللَّهُلَكُمْ ALLAH'ın sizi bağışlamasını istemez misiniz? Nur-22Dedim: Tabii ki, beni affetmeni çok isterim.
Dedin: وَاسْتَغْفِرُواْرَبَّكُمْثُمَّتُوبُواْإِلَيْه ِ(Öyleyse)Rabbinizden bağışlanma dileyin, sonra O'na tövbe edin. Gerçekten benim rabbim, esirgeyendir, sevendir. Hud-90
Dedim: Çok günahkârım, bu kadar günahla ben ne yaparım?
Dedin:أَلَمْيَعْلَمُواْأَنَّاللّهَهُوَيَقْبَلُالتّ َوْبَةَعَنْعِبَادِهِ ALLAH'ın, kullarının tövbesini kabul edeceğini.. ve ALLAH'ın tövbeyi çok kabul eden ve pek esirgeyen olduğunu hâlâ bilmezler mi? Tevbe-104Dedim: Defalarca tövbe edip tövbemi bozdum, artık yüzüm kalmadı.
Dedin: اللَّهِالْعَزِيزِالْعَلِيمِ (2) غَافِرِالذَّنبِوَقَابِلِالتَّوْبِِ ALLAH aziz ve bilendir, o günahları bağışlayan ve kullarının tövbesini kabul edendir. Ğafir-2/3Dedim: Bunca günahım var,hangisinin tövbesini yapayım?!
Dedin: إِنَّاللَّهَيَغْفِرُالذُّنُوبَجَمِيعًا ALLAH bütün günahları bağışlayandır. Zümer-53Dedim: Yani yine gelsem yine beni bağışlar mısın?
Dedin: وَمَنيَغْفِرُالذُّنُوبَإِلاَّاللّهُ ALLAH'tan başka günahları bağışlayacak olan yoktur. Ali İmran-135Dedim: Ne kadar güzelsin ALLAH'ım! Bilmiyorum bu sözlerin karşısında niçin böylesine içim içime sığmıyor ve erimeye başlıyorum, seni çok seviyorum.
Dedin: إِنَّاللّهَيُحِبُّالتَّوَّابِينَوَيُحِبُّالْم ُتَطَ هِّرِينَ Şüphesiz ki ALLAH tövbe edenleri ve temizlenenleri sever.
Birden 'İlahım ve Rabbim benim senden başka kimim var' dedim.
Sen de أَلَيْسَاللَّهُبِكَافٍعَبْدَهُ
'ALLAH kuluna yetmez mi?' (Zümer-36) dedin.
Dedim: Sen ki beni bu kadar çok seviyorsun ve bana karşı bu kadar iyisin ben ne yapabilirim?


Dedin: يَاأَيُّهَاالَّذِينَآمَنُوااذْكُرُوااللَّهَذِ كْرًا كَثِيرًا (41) وَسَبِّحُوهُبُكْرَةًوَأَصِيلًا (42) هُوَالَّذِييُصَلِّيعَلَيْكُمْوَمَلَائِكَتُهُل ِيُخْ رِجَكُممِّنَالظُّلُمَاتِإِلَىالنُّورِوَكَانَب ِالْم ُؤْمِنِينَرَحِيمًا

Ey inananlar! ALLAH'ı çokça zikredin. Ve O'nu sabah-akşam tesbih edin. Sizi karanlıklardan aydınlığa çıkarmak için üzerinize rahmetini gönderen Odur. Melekleri de size istiğfar eder. ALLAH, müminlere karşı çok merhametlidir. Ahzap-41/43


Kendi kendime dedim: ALLAH'ım seni çok seviyorum.