Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3
 1. #1
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062

  Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir Aslında

  MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR ASLINDA

  Bizim ülkemiz gariptir; ülke insanımız ise daha bir garip. Mesela ölen sanatçılarımız vardır. Ölmeden önce kimsenin umrunda değildir, öldükten sonra ise "İnanılmaz büyük sanatçıydı vah vah!" denilir. Söz konusu sanatçı, gerçekten büyük müdür bilinmez ama, bizim halkımızın genelinin bu konuda bir zaafı olduğu muhakkaktır.

  Muhsin Yazıcıoğlu , helikopter kazası sonucu hayatını kaybetti. Ölüm haberi geldikten sonra medya kuruluşlarının takındığı tavır, çok ilginç ve iğrenç.
  "Muhsin Başkan'ın kendi sesinden şiiri" başlığı atılıp, adamın bir süre önce okuduğu 'acıklı' şiir yayınlanır ya da "Öyle bir hayat ki..." diye bir başlık atılıp, Muhsin Yazıcıoğlu övüle övüle bitirilemez.

  Sevgi pıtırcığıdır sanki Muhsin Yazıcıoğlu, sanki Nobel Barış Ödülü sahibi...

  Ölen insanın ardından genelde üzülmek lazımdır. Bize böyle öğretilmiştir. Yani biz Anadolu'da yetişen, bu kültürü alan insanlar olarak ölümlere üzülürüz, peşlerinden ağıtlar yakarız, insanlar genelde siyah giyer de belli eder yaslarını; bir manada kara günlerdir ölümlü günler.
  Ancak , Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölümüne pek üzülmediğimi söyleyebilirim. "E nasıl bir çelişki bu?" diye sorarsanız hemen durumu özetleyeyim.

  Muhsin Yazıcıoğlu'nun temsil ettiği, uğruna partiler kurduğu fikirleri zehirliydi.

  Abdullah Çatlı'nın dostudur Muhsin Yazıcıoğlu. Abdullah Çatlı'nın nasıl bir insan olduğunu, sözde vatanseverlik maskesi altında gençleri nasıl öldürdüğünü, iplerle boğduğunu bilmeyeniniz yoktur sanırım. Abdullah Çatlı yakalanır. Emniyeti arayan Muhsin'dir. Der ki: "Çatlı'yı bırakmazsanız, Ankara'nın her yerinde bomba patlatırız."

  Birçok katliamla ilgili kendisine dava açılmıştır. Ancak neredeyse tüm benzer görüşü savunanlar gibi, kendisi de bu davalardan beraat etmiş ve aynı kişi, meclise milletvekili olarak girebilmiştir, parti kurabilmiştir. Söz konusu katliamların itirafçıları, "Emirleri Muhsin Yacıcıoğlu'ndan aldık" demiştir ancak ne deseler boştur. Gelin görün ki; olan, 20'sinde hayata veda eden gençlere olmuştur.

  Yine aynı itirafçılar ve bir zamanların Ülkü Ocakları Hukuk Masası şefleri, Sivas Katliamı'nın planlayıcıları içerisinde de Muhsin Yazıcıoğlu'nun olduğunu ifade eder. Hatta bizzat, katliam sırasında Sivas'ta olup olaylara önderlik ettiği söylenir. Bu denilenler itirafçıların 'deme'sidir de bir de katliamı yaşayanların anlatımı vardır. Madımak Oteli'ndeki yangından kaçıp, yan taraftaki Büyük Birlik Partisi binasına sığınmak isteyen birçok kişi, parti pencerelerinden uzanan elleri kalaslı gençler tarafından dövülmüştür. Birçok insan oracıkta can vermiştir. BBP'den yükselen "Geberin pislikler!" sesleri ise hiç dinmemiştir.

  Maraş Katliamı'nı bilirsiniz. Öyle bir katliamdır ki bu; sırf alevi ve solcu oldukları için hamile kadınların karınları deşilip içerisindeki ceninler duvarlara yapıştırılıyor. Öyle bir katliamdır ki bu; çocuklar bile kafalarından ağaçlara çakılıyor. Öyle bir katliamdır ki bu; insanlar baltalarla paramparça ediliyor. Öyle bir katliamdır ki bu; 505 kişi hayatını kaybediyor, binlercesi yaralanıyor. Katliamı gerçekleştirenlerin ve halkı kışkırtanların ülkücü çeteler olduğunu bilmeyeniniz var mı? Ya ülkü ocaklarının başında Muhsin Yazıcıoğlu'nun olduğunu bilmeyen?

  Günay Doğan.


  DEVAMI: MUHSİN YAZICIOĞLU KİMDİR ASLINDA
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 2. #2
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Muhsin Yazıcıoğlu ve
  ülkücü terör örgütü


  Muhsin Yazıcıoğlu ve ülkücü terör şebekesi

  BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, geçtiğimiz haftalarda seçim çalışmaları nedeniyle gittiği Kahramanmaraşâ€™da geçirmiş olduğu helikopter kazası sonucunda yaşamını yitirdi. Bir siyasetçinin kendisini gösterebileceği ve emeğinin karşılığını alabileceği seçim öncesinde yaşamını yitirmesi talihsizliktir, ama aynı talihsizlik, ölümünden sonra basın tarafından atılan manşetlerle gerçekleşmiştir.

  “Demokrasi bir yiğidini kaybetti”, “Yazıcıoğlu demokrasi şehididir” gibi başlıklar biraz amacını aşmıştır. Hani Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçmişini bilmesek bu tarz haberler ile bizi kandırabilirler, ama iş sanıldığı gibi değildir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun geçmişi hiç de demokrat değildir.

  1972 yılında Ankara Ülkü Ocaklarında Genel Merkezde görev yapmaya başlayan Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Mart öncesi Genç Ülkücüler Teşkilatından yetişmedir. 1974 yılında Ülkü Ocağı Derneği’nin ikinci olağan kurultayında Muharrem Semsek’in açıklamış olduğu listeden yönetim kuruluna girmeyi başard›. 1975 yılında ise ÜOD’nin Genel Başkanlığına Sami Bal seçilince, yardımcılığına ise Muhsin Yazıcıoğlu getirilmiştir. 1977-78 yılları arsında ise ÜOD ve ÜGD’nin Genel Başkanlığını yapmıştır. Sonrasında ise MHP’de eğitmenlik görevine getirilmiştir.

  MHP’nin yan kuruluşu olan ÜOD bir dernekten ziyade; bir terör, bir cinayet şebekesidir. 1980 öncesi meydana gelen her terör ve cinayet olayında öyle veya böyle bir kenarından bulaşan ve olayların içinde olan ÜOD’nin Genel Başkanları ve üyeleri de, bu işlerin birebir içinde olmuşlardır. Dr. Necdet Güçlü cinayetini işleyenlerden biri olan İbrahim Doğan, ÜOD’nin eski başkanlarındandır. Dev-Genç üyesi Nail Karaçam’ı öldürme suçuyla hapis yatan Sami Bal’da, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Genel Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemde ÜOD’nin Başkanıydı.

  Yazıcıoğlu bütün olayların merkezinde

  Savcı Doğan Öz cinayeti ise, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ÜOD’nin Genel Başkanlığı yaptığı döneme rastlamaktadır. Savcı Doğan Öz cinayeti, ülkücü militan İbrahim Çiftçi tarafından gerçekleştirilmiştir. 80 sonrası Savcı Doğan Öz cinayeti için konuşan Yazıcıoğlu’nun tespiti şöyledir: “Öz, sol görüşlü bir kişiydi. Ülkücülere olan husumeti de o günlerde göstermiş olduğu tavırlardan belliydi. Öz’ün ülkücülere yapmış olduğu bir takım uygulamalardan dolayı ülkücüler tarafından öldürüldüğü iddiası tamamen gerçek dışıdır” diyor ve halen İbrahim Çiftçi’yi savunmaktan kendi alamıyordu. Zaten ülkücülerin en tipik özelliği ise işledikleri hiçbir cinayeti kabullenmemeleridir. Onlara göre bütün cinayetler Komünist işidir.

  16 Mart Katliamı da Muhsin Yazıcıoğlu’nun dönemine rastlamaktadır. İstanbul Üniversitesi’nden çıkan sol görüşlü öğrencilerin üzerine bomba atılarak taranması olayına karışan 57. dönem milletvekilli Mehmet Gül, Orhan Çakıroğlu, Fethi Yıldız gibi birçok ülkücü, 7 öğrencinin ölümüne neden olmuştu. Bununla ilgili yine 80 sonrası yaptığı açıklamada Yazıcıoğlu: “16 Mart olayının ülkücülerle uzaktan yakından ilişkisi yok” diyordu. Bu cinayeti de ülkücüler işlememiş!

  Avrupa Ülkücü Türk Dernekleri Federasyonu eski başkanı Lokman Kondakçı, özellikle Bedrettin Cömert cinayetiyle ilgili olarak: “Bu eylem ve eylemlerden Ülkü Ocakları başkanları (Muhsin Yazıcıoğlu) sorumludur. Onların emriyle yaptık” diyordu. Cinayeti Rıfat Yıldırım, Üzeyir Bayraklı ve Ahmet kod adlı ülkücüler gerçekleştirmişti. Üzeyir Bayraklı’nın adı daha sonraları yine Papa suikastında Ağca’ya silah sağlama olayında geçecektir.

  Abdi İpekçi ve Papa suikastı ülkücü militan Mehmet Ali Ağca tarafından gerçekleştirilmiştir. 80 sonrası bu cinayetlerle ilgili açıklama yapan Muhsin Yazıcıoğlu: “Ne İpekçi cinayeti, ne Papa suikastı ülkücü harekete mal edilemez” diyor ve şöyle devam ediyordu: “Ülkücü hareketin teşkilat yapısıyla bağdaşmayan, hiçbir zaman da teşkilatımız tarafından tasvip edilmeyen ve bizimle uzaktan yakından ilişkisi olmayan İpekçi cinayeti gibi bazı eylemler de Ağca gibi kişiler yüzünden ülkücülere fatura edilmeye çalışılmıştır. Ben ve o dönem birlikte görev yaptığımız ocak başkanlarımız, merkez kadrodaki arkadaşlarımız sürekli bir şekilde teşkilatımızı ve gençliğimizi provokasyonlara ve ajan provokatör tiplere karşı uyardık” diyor.

  Abdullah Çatlı, Muhsin Yazıcıoğlu’nun yardımcısıydı


  Ama aynı Muhsin Yazıcıoğlu, 12 Eylül döneminde farklı konuşuyordu. Ankara Sıkıyönetim Savcılığına verdiği ifadede Ağca’yı yurtdışına kaçırmak için sahte pasaport düzenlemesi amacıyla Timur Selçuk’a kendisinin müracaat ettiğini söylüyor ve sahte pasaport için para bulmak amacıyla: “… Mehmet Şandır’a telefon ettiğini… Timur Selçuk’a Yenişehir İş bankasından 100 bin lira gönderdiğini” söylüyordu (Uğur Mumcu, Papa Mafya Ağca, s: 47). Okuduğunuz gibi birbirinden farklı açıklamalar mevcut. Ağca ile ilgili olarak hem teşkilatımızla uzaktan yakından alakası yok, diyor hem de 12 Eylül öncesi yurtdışına kaçması için sahte pasaport parası bulmaya çalışıyor.

  Bahçelievler’de 7 TİP’li gencin öldürülmesi olayını kurcalarsak oradan da Muhsin Yazıcıoğlu çıkmaktadır. Bilindiği gibi olay yerinde bulunan araç MHP Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Mit’e aittir. Muhsin Yazıcıoğlu Askeri Savcılığa verdiği ifadede olayın Abdullah Çatlı organizasyonu olduğunu söylemiştir. Abdullah Çatlı’da o dönemde ÜGD’nin Genel Başkan Yardımcısıdır. Muhsin Yazıcıoğlu ise Genel Başkandır. Yazıcıoğlu, 7 TİP’li gencin öldürülmesi olayının Çatlı’nın işi olduğunu anladıktan sonra aralarının bozulduğunu iddia etmiş ve bir daha görüşmediklerini söylemiştir. Papa suikastında eski Nazi subayı Host Grilmayer’den silahı satın alan Abdullah Çatlı’dır. Ağca’yı hapishaneden kaçıran da Abdullah Çatlı’dır. ÜGD’nin Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Çatlı, bunca kirli işleri gerçekleştirecek Muhsin Yazıcıoğlu’nun haberi olmayacak ve onca kirli iş içinde 7 TİP’li gencin öldürülmesiyle araları bozulacak; bu hiçte inandırıcı değildir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun bu cinayetlerden en başından beri haberi vardı. Madem bu kirli işlere karşısın Ağca’ya niye sahte pasaport çıkartmaya uğraşıyordun? Kaldı ki, 12 Mart öncesinden beri ülkücü camianın içinde olmasına karşın hiç mi ülkücülerin işlediği cinayetlere ilişkin bilgisi olmamıştır.

  Muhsin Yazıcıoğlu, Sivas olayları nedeniyle cezaevinde bile yatmıştır. Kahramanmaraş olaylarının çıktığı günlerde ise Abdullah Çatlı’ya yakınlığı bilinen ülkücü militanların şehirde bulundukları tespit edilmişti. Yine Maraş olayında Çiçek sinemasına bombalı saldırıda bulunan Ökkeş Kenger, Muhsin Yazıcıoğlu’nun Büyük Birlik Partisi’nde halen siyaset yapmaktadır. MİT kayıtlarına göre Malatya olaylarının başlamasında ÜGD Genel Başkan Yardımcısı Abdullah Çatlı’nın parmağı vardı. ÜOD eski Genel Başkanı Muharrem Semsek ise Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu’nu öldüren bombayı yapmakla suçlanmıştı.

  Yani 80 öncesi kitlesel katliamlar kurcalandığında altından MHP’nin yan kuruluşları olan ÜOD ve ÜGD’ye mensup ülkücü teröristler çıkmaktadır. Yine aynı şekilde Ord. Prof. Bedri Kafakioğlu, Prof. Dr. Ümit Doğanay, Prof Dr. Cavit Orhan Tütengil, Doç. Orhan Yavuz, TRT prodüktörü ve yazar Ümit Kaftancıoğlu gibi birçok değerli aydın ülkücü teröristlerin işledikleri cinayetler sonucunda hayatını kaybetmiştir.

  Adana Emniyet Müdürü Cevat Yurdakul cinayetini ise ÜGD Adana İl İkinci Başkanı Kadir Akgöllü gerçekleştirmiştir. Bu cinayetin gerçekleşmesinde Mustafa Gülnar, Yücel İrik ve Halil İbrahim Altınışık adlı ülkücüler de bulunmuştur. Cinayette kullanılan silahlar ise Kenan Deveci adlı ülkücünün evinde bulunmuştur. DİSK Genel Başkanı Kemal Türkler cinayetinde adı geçen Ünal Osmanağaoğlu’nun adı 7 TİP’li gencin öldürüldüğü Baçelievler katliamında da geçmiştir.

  Ali Yurtaslan ve Lokman Kondakçı gibi ülkücü itirafçıların itiraflarından yola çıkarak Muhsin Yazıcıoğlu hakkında ve derneği ile ilgili çok şey yazarız ama bunlar yeterlidir diye düşünüyoruz.

  DEVAMI: Yunus Yılmaz - Muhsin Yazıcıoğlu ve ülkücü terör örgütü
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 3. #3
  Siteden Atıldı
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  33
  Mesaj
  861
  Rep Gücü
  0

  Cevap: Muhsin Yazıcıoğlu Kimdir Aslında

  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı
  sanki Nobel Barış Ödülü sahibi...
  O ödülü Orhan Pamuk almamış mıydı? Herkes alamaz o ödülü, kkime vereceklerini bilirler...
  her terör ve cinayet olayında öyle veya böyle bir kenarından bulaşan ve olayların içinde olan
  Bu kafayla öyle ya da böyle masum insanlar dahi suçla beraber anılabilir.
  Evvela sağ kol suçlu ilan edilirken hasımlarından masum diye söz edebilir miyiz? Bugün pkk varsa dün ne vardı? İşte dün de sağ kolun hasımlarından olanların bir kısmı vardı... Sol tayfa silahlanmıştı. Hatta maddiyatı nereden buldukları da ayrı konu. Silahlı saldırı ülkücülerin işi miydi yoksa bu solcuların kamuflaj maskesi miydi?

  Muhsin Yazıcıoğlu arkadaşının arkadaşının arkadaşı bağlantıları ile suçlu çıkarılmaya çalışılıyorsa; solcular direk arkadaşları ile suçlu çıkarlar diye düşünüyorum. Ama Türkiye ye saldırı için "özgürlük mücadelesi" denirse, zulümm kahramanlık hikayesine döner. Elin gavurunun koltuğunda, himayesinde Türkiye yle mücadeleye "kahramanlık" ismi takılıyor.

  Muhsin Yazıcıoğlu "eller silah değil kalem tutmalı" kampanyası yapmıştı. Sanki aklımda TRT de de yayınlanmıştı bu kampanya diye kalmış.
  Yalnız Sosyalist üzülmemiş olabilir. Nihat Genç de Barış Manço ya üzülmemişti zaten....

Benzer Konular

 1. 'Yazıcıoğlu gizli tanıktı öldürüldü'
  mopsy Tarafından Güncel Haber ve Manşetler Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 23-05-2010, 02:50 PM
 2. Muhsin Yazıcıoğlu (BBP Genel Başkanı)
  beklenen Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 14-04-2010, 06:23 PM
 3. Muhsin Ertuğrul Sahnesi açılıyor!
  mopsy Tarafından Tiyatro Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-01-2010, 09:38 AM
 4. Yorum: 0
  Son mesaj: 08-04-2009, 11:46 PM
 5. Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı
  dogangunes Tarafından Biyografi (Yaşam Öyküsü) Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 27-03-2009, 11:00 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık