Gösterilen sonuçlar: 1 ile 3 Toplam: 3

Türkiye'yi yerin dibine soktular !

Supermeydan Özel Kategorisi Şikayet ve Protesto ediyoruz Forumunda Türkiye'yi yerin dibine soktular ! Konusununun içerigi kısaca ->> İngiltere ve ABD’nin en önemli 20 rehberinin kitabında, “Ülke yankesiciler, jigololar, kocasını aldatan kadınlar, üç kağıtçı taksicilerle dolu” anlatımlarından geçilmiyor ...

 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  stat Türkiye'yi yerin dibine soktular !

  İngiltere ve ABD’nin en önemli 20 rehberinin kitabında, “Ülke yankesiciler, jigololar, kocasını aldatan kadınlar, üç kağıtçı taksicilerle dolu” anlatımlarından geçilmiyor

  Turistlerin ellerinden düşürmedikleri rehber kitaplarda Türkiye ve İstanbul hakkında ilginç uyarılar yer alıyor.

  Vatan Gazetesi'nde yeralan haberde, aralarında Culture Smart, Lonely Planet, Rough Guide, TimeOut, Frommer’s gibi İngiltere ve ABD’nin önde gelen rehberinin bulunduğu 20’ye yakın Türkiye ve İstanbul tanıtım rehberinin incelendiği belirtiliyor.

  Geniş bir yazar, gazeteci, serbest rehber ve seyyah-yazar tarafından hazırlanan yazılarda şu bölümler yer alıyor;

  İSTANBUL

  Independent gazetesinin en iyi kent rehberi olarak tanımladığı TimeOut İstanbul’u şöyle tanımlıyor: “İstanbul çeşitli bir meze tabağı gibi farklı ve karışıktır. Kentin üzerindeki gizemli örtüyü kaldırın altından bir başka örtü çıkar. 2 bin 700 yıllık binbir örtü vardır karmaşık ve kanlı tarihinin altında.” ’Genç Türkler ve eski alışkanlıklar’başlığı altında genç kuşak şöyle tarif ediliyor: “Kim bilir kocasına akşam yemeği pişirmek için koşar adımlarla eve yetişmeye çalışan genç kadın tüm günü sevgilisiyle birlikte geçirmiştir.”

  TAKSİLER

  “Gideceğiniz yönü biliyorsanız şoföre tarif ediniz bilmiyorsanız en uzun yoldan gideceğinize hiç şüpheniz olmasın. Paranızı uzatırken yem olmamaya dikkat ediniz bazan 10 YTL alan şoför el çabukluğu ile parayı değiştirip 1YTL verdiğinizi iddia edebilir. O nedenle paranın üstünü aldıktan sonra parayı veriniz. ”

  TEK KADINLAR

  Yalnız seyahat eden kadınlara tavsiyeler bölümünde şöyle yazıyor: “Sultanahmet çevresi kazanç sağlamak için duygu sömürüsü yapan profesyonel jigololarla doludur. Jigololar özellikle varlıklı ve heyecan arıyor izlenimi veren az çekici tek kadınları ağlarına düşürmeye çalışırlar.”

  YANKESİCİLER

  “Turist gibi görünmemeye çalışın çantanıza sıkıya yapışın. İstasyonlarda bilet alırken paranızı önceden hazırlayın sürtünen kişilerden, yanınıza yaklaşan cazip-çekici veya karaçarşaflı kadınlardan Oliver Twist romanındaki çocuk karakterlerinden ister kadın ister erkek olun mutlaka uzak durun”

  CİNSEL TERCİHLER

  “Eşcinsellik yasal olmasına rağmen cinsiyet ayırımcılığı dar görüşlü erkekler arasında çoğunluktadır. Dindar kesimde en masum kadın erkek dostluğu bile yanlış algılanır. Tüm batılı kadınlar bu kesimin gözünde fahişedir. ”

  TUVALETLER

  “Türkiye’de iki çeşit tuvalet vardır. Geleneksel ve Türk tuvaleti. Geleneksel tuvaletin arkasında bir boru uzanır. Ancak bu boruyu açıp kapatmak düğmesine ulaşmak bazan çok zordur. Korku verici Türk tuvaletini kullanmak ise alışkanlık ve ustalık ister. İki ayağınızı işaretli yere basıp ortadaki deliği ortalamanız gerekir. Az sağa veya az sola kaçarsanız olumsuz sonuçlar doğar. Bayanlar eteklerini toplarken dikkatli olmalıdır.”

  Sizce tespitler yerinde mi ?

 2. #2
  - Çevrimdışı
  Süper Aktif Üye RABİA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Mar 2008
  Mesaj
  4.585
  Blog Mesajları
  4
  Rep Gücü
  52573
  Evet,çoğunlukla yerinde tesbitler...
  Tırtılın Dünya'nın sonu dediğine;
  Usta, kelebek der.

 3. #3
  - Çevrimdışı
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781
  polisteki yabancıya karşı işlenen suçlar , kriminal suç raporlarını incelersek kısmen doğrular var. Eskiden Sultanahemette zorla fes ve flüt satılmaya çalışılıyordu mesela , fesli bir turist bunun normal oldugunu sanıyor bir turistin ancak fesle dolaşacağını sananlar vardır.
  bazısı belki geyik olsun diye alır. Kimisi turiste zorla tatlı satmaya çalışırdı şimdi bilmiyorum ama , adam ingilizce veya herhangi bir dil bilmediiği için turistin ağzına zorla tatlı sokup '' tatliiii '' (i harfini uzatınca hangi dil ise onu konuştugunu sanıyor) yani yabancı dil konuştuğunu sanan seyyar satcıları görmüştüm bir zamanlar.
  Bir kısım taksicinin kazıkladığı gazetelerde boy boy ve hemn hemen her gün, birde şikayet etmeyen Turistler edenlerden daha çoktur.

  Kötü mantığı biz oluşturuyoruz. fes takmadığımız halde fes takan turistler bizim göstergemiz. sonra biz böyle bir ülke değiliz diyoruz. kendi kendimize bakmalı. örnek hiçbir şey oluşturmuyoruz.
  bir bölümümüz arap,iran özentisiyse , öteki bölümümüz avrupa amerika özentisinde.
  hiçbir yere gitmiyoruz hiçbir şekilde gelişmiyoruz , çünkü Kendi kültürümüz yok.
  Fes orjinal Türk kültüründe yok, dolayısı ile farklı kültürden karışımlar satınca Kültür zenginliği dediğimiz karma işe yaramıyor. fes kazablankada olsa (FAS) en azından orjinal
  Çinin kültürü var karma da olsa , geçmişi olan toplum olmak gerek. Geçmişimiz bugünümüzden daha dürüst.
  Başkalarına yalan deyip, kızmayıp kendimize çekidüzen vermeli. Hala örnek davranışlarda bulunup örnek olabiliriz. içimizdeki dürüstlüğü kaybetmeyerek

Benzer Konular

 1. Yorum: 2
  Son mesaj: 20-12-2011, 06:50 PM
 2. Villasının dibine helikopter pisti konduruyorlar!
  Daphne Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 3
  Son mesaj: 16-12-2009, 02:43 AM
 3. Yorum: 1
  Son mesaj: 17-05-2009, 06:08 PM
 4. Yerin 2 kilometre altında dünyanın en eski bakterisini buldular
  SAHARAY Tarafından Bilim ve Astronomi Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 26-09-2008, 12:26 AM
 5. Bir Cümlelik Yerin Varmi
  blueice Tarafından Ask ve Sevgi Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 08-05-2008, 10:32 PM
Yukarı Çık