Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Kadim
  Misafir..

  Icon13 'En iyi Türk ölü Türk' diye bağırdılar!

  KKTC ile Güney Kıbrıs Rum Yönetimi arasında görüşmeler devam ederken, Yeşit Hat’tın öteki tarafında orduda askerlere söyletilen Türk ve Türkiye karşıtı sloganlar Rum tarafında hükümet ile muhalefetin arasını açtı.


  CyBC kanalında yayınlanan bir programa katılan muhalefetteki sağcı Demokratik Seferberlik Partisi milletvekili ve Meclis Savunma Komisyonu Başkanı Soteris Sampson, geçen hafta askerlerine Türk karşıtı sloganlar attırdığı için Savunma Bakanlığı tarafından görevinden alınan bir subayı koruyan açıklamalar yaptı. Soteris, “Hükümet, bu sloganları yasaklamakla, Kıbrıs Rum Muhafız Ordusu’nu lağvetmeye çalışıyor” diye konuştu.

  YASAK SLOGANI SÖYLEDİ

  Rum Kesimi, geçen yıl aldığı bir kararla, yıllardır acemi askerlere eğitim sırasında söyletilen Türk karşıtı sloganları yasaklama kararı almıştı. Ancak geçen hafta Kıbrıs Rum Muhafız Ordusu’nda bir subayın, yasak olmasına rağmen, bu sloganlardan en çok kullanılanı olan “En iyi Türk, ölü Türk’tür” sözleriyle askerlerini yürütmesi büyük yankı bulmuş ve bu subay görevinden alınmıştı. Savunma Bakanı Kostas Papakostas da, “Ordunun kana susamış ve nefretle dolmuş kişilere değil, iyi eğitilmiş savaşçılara ihtiyacı var” diye konuşmuştu.

  KKTC BAYRAĞINA HAKARET

  CyBC kanalında konuşan Sampson, Türk karşıtı sloganların yasaklanmasının, Türkler’e taviz verilmesi anl***** geldiğini söyledi. “Hiçkimse, Muhafız Ordusu ile uğraşamaz. Yunanistan lehine, Türkiye aleyhine slogan atmak ne zamandan beri ırkçılık oldu” diye konuşan sağcı milletvekili, Beşparmak Dağları’ndaki ışıklı dev KKTC bayrağını kastederek, “Neden Beşparmak’ın ışıklarını söndürmelerini söyleyemiyorsunuz” dedi.

  SAVUNMA BAKANI SAĞDUYULU ÇIKTI

  Bunun üzerine programa telefonla katılan ve Sampson’ın sözlerine çok sinirlendiği sesinden belli olan Savunma Bakanı Papakostas, “Provokasyon yapıyorsun. Vatanseverliği senden mi öğreneceğim? 74 öncesi olayları özlüyorsan, bunun sonuçlarını görmek için Beşparmak Dağları’na bakman yeterli. Akılsız insanların memleketimize yeni facialar yaşatmasına izin vermeyeceğiz” dedi. Tartışmaya telefonla katılan bir başka isim olan iktidardaki Komünist AKEL partisi Genel Başkanı Andros Kiprianu da “Sampson utanmadan provakasyon yapıyor. 1974’ten önce bu tarz ırkçı yaklaşımlara verilen tavizler, askeri darbeye davetiye çıkardı. Bu hatayı ikinci kez yapma lüksümüz yok” diye konuştu.
  haber3

 2. #2
  Üyecik Sen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Sep 2009
  Nerden
  İstanbul
  Yaş
  8
  Mesaj
  43
  Rep Gücü
  1155
  Bizim bir yetkilimiz çıkar, kınıyoruz der olay biter.
  Bu kadarını yapabiliyor zavallı devletcik..
  Çin hükümetini kınıyoruz diyip, çocuklara Çin malı oyuncak dağıtan başbakan gibi..

Benzer Konular

 1. TÜRK NE DEMEKTİR.. TÜRK= Kötülüğü Terk Eden Adam Demektir
  GökTürkk Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 15
  Son mesaj: 30-09-2010, 02:59 AM
 2. Türk ordusu Türk milletinin şerefidir
  meridyen2 Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 28-08-2010, 08:18 PM
 3. Türk Ordusu ve Türk Askeri ile ilgili düşünceleri
  simqe Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 06-04-2010, 04:08 PM
 4. Türk'ün Türk'ten başka dostu vardır dedirten o tarihi olay
  YukseLL Tarafından Tarih Forum'u Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 31-08-2009, 12:00 PM
 5. Türk Okullarının Türk Düşmanları
  atmaca34 Tarafından Serbest Kürsü Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 17-05-2008, 12:24 AM
Yukarı Çık