1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 1 ile 10 Toplam: 26
 1. #1
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624

  Doğu türkistan'da neler oluyor?

  DOĞU TÜRKİSTAN'DA NELER OLUYOR?  Doğu Türkistan neresidir bilir misiniz?
  Siz de Sincan'ı sadece Ankara'nın bir ilçesi olarak mı biliyorsunuz?
  *Gazneli Mahmut, Babür Şah, Melikşah… Biruni, İbn- Sina, İbn-i Sina, Ebunasril Farabi, Buhari… kimlerdir?
  *Balasagunlu Yusuf HasHacib Edip Ahmet Yüğnekî adlarını siz de mi unuttunuz yoksa?
  *Ya Kaşgarlı Mahmut?
  *Göç destanını kaçımız anımsıyor? Hani Hükümdar, kız yoluna dağın taşını Çinlilere verince kuşların göç göç diye ötüştüğü destan vardı ya?

  Türklerin tarih boyunca kullandığı dört alfabeden birinin de Uygur alfabesi olduğunu biliyor musunuz?
  Kaşgarlı Mahmut, Divan'ı Lügat-it Türk' adlı eserinde ne demişti?

  " Tanrının devlet güneşini Türk burcunda doğurmuş olduğunu ve onların mülkleri üzerinde, göklerin dairelerini döndürmüş bulunduğunu gördüm. Tanrı, onlara Türk adını verdi ve onları yeryüzüne hâkim kıldı. Zamanımızın hakanlarını onlardan çıkardı. Dünya milletlerinin yularını onların ellerine verdi. Onlarla birlikte çalışanları, onlardan yana olanları aziz kıldı. Ve Türkler yüzünden onları her dileklerine eriştirdi. Bu kimseleri kötülerin, ayak takımının şerrinden korudu. Oklarının isabetinden kurtulmak için, aklı olana düşen vazife bu adamların tuttuğu yolu tutmaktır. Derdini dinletmek ve Türklerin gönlünü almak için onların dilleriyle konuşmaktan başka yol yoktur."

  Ya şimdi neler yaşıyoruz?
  Dünya medyasına yüzlerce ölü haberi düşüyor. Doğu Türkistan'da yüzyıllardır sürüp gelen Çin vahşeti yine hortluyor. İnsanlar sokak ortasında it gibi öldürülüyor. Kimseden ses çıkmıyor; çünkü Çin bir dünya devi.

  Dev olabilmek için de devliği sürdürebilmek de sömürgelere gereksinim var. Doğu Türkistan Çin'in özerk bölgesiymiş. Geçin efendim bunu. Doğu Türkistan'da, petrol, doğal gaz, uranyum, kömür, altın ve gümüş madenleri var.

  Doğu Türkistan'ın yüzölçümü 1 828 418 km2. Yani Türkiye'nin bir buçuk katı. Nüfusu 30 milyon. Bunca geniş topraklarda bu kadar az nüfus. Öyleyse yapılması gereken belli: Asimilasyon.

  Bölgenin adını (Sincan Uygur Özerk Bölgesi), ve köylere varıncaya dek tüm yer adlarını da değiştireceksin.
  İnsanların inançlarına, gelenek ve göreneklerine karşı acımasız bir savaş yürüteceksin.
  Bağımsızlık taleplerini şiddet kullanarak bastıracaksın.
  Savunmasız insanları topraklarından sürecek; sürülenlerin yerine kendi ırkından insanlar yerleştireceksin.

  Bu "Çin İşkencesi" Doğu Türkistan'da yüzyıllardan beri sürüp geliyor.
  Bırakın Dünyayı, bizim bile gıkımız çıkmıyor.
  Bakın Filistin için Davos fatihliğine soyunanlardan ses çıktı mı?

  Neylersiniz, gündem yoğun. Şimdi Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını sivil mahkemelerde yargılama yollarını açma zamanı.

  Öyle ya kuvvet komutanını, generali kendi atadığın yargıçlara yargılatacaksın; ama "benim valim, benim müsteşarım için" iznim gerek diyeceksin. Tabii bu arada kendi dokunulmazlık zırhını çıkarma gereği de duymayacaksın.

  Bırakalım onlar kendi gündemleriyle boğuşadursun.
  Biz halk olarak Doğu Türkistan'da köklerimize yapılan bu zulme sessiz kalmayalım.
  Hiç değilse üzerinde "Made in China","Product of China", "Çin Malı" gibi ibareler bulunan ve 690-691-692 kod numaralı ürünleri almayalım.

  Zaten hepsinin "adi" olduğunu bilmeyen yok.

  kaynak:
  Hamdi Topçuoğlu

 2. #2
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781
  Cin mallarini boykot etmek icin donsuz, pantalonsuz, cuppesiz, basortusuz,takkesiz,ayakkabisiz, arabasiz,gozluksuz,foto makinbesiz,cep telefonsuz,televizyonsuz yasamayi ogrenmelisiniz. Ama zeytin cekirdeginden tespih yapmali cunku cinde zeytin cikmiyor.

  Gucu kuvvetli olan dunyaya hukmeder. Uretmiyorsaniz yoksunuz, yok olacaksiniz.
  Oradaki insanlarin gunahi Turk olmasi, arap olsaydi veya farkli yaygara kopardi.


  Doğu Türkistan : Kanayan Yara

  [YOUTUBE]SXqKUolJX0s[/YOUTUBE]

  [YOUTUBE]e2e74EDtL4M[/YOUTUBE]

 3. #3
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624
  Alıntı orkuorkun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Cin mallarini boykot etmek icin donsuz, pantalonsuz, cuppesiz, basortusuz,takkesiz,ayakkabisiz, arabasiz,gozluksuz,foto makinbesiz,cep telefonsuz,televizyonsuz yasamayi ogrenmelisiniz. Ama zeytin cekirdeginden tespih yapmali cunku cinde zeytin cikmiyor.

  Gucu kuvvetli olan dunyaya hukmeder. Uretmiyorsaniz yoksunuz, yok olacaksiniz.
  Oradaki insanlarin gunahi Turk olmasi, arap olsaydi veya farkli yaygara kopardi.
  Türkler'i orada çinli'ler kırıp geçirecek kaatliam yapacak biz burada onlar güçlü, güç kimdeyse herşeyi yapma hakkına sahiptir diyerek (yani sizin gibi) sesimizi çıkartmayacağız. Onların şansıda orada Türk olmaları diyeceğiz. Ne kadar yalnış bir yaklaşım. Hiç bir şey yapmıyoruz en azından ürünlerini bile bir Türk olarak kardeşlerimize yapılanlardan dolayı boykot etmeyeceğiz yani. Bu mudur? Kulağımızı tıkayalım Dünya ne olursa olsun yani. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın hesabi. Sizi daha duyarlı davranmaya çağırıyorum. Onların yerinde siz, bizlerde olabilirdik. Biz onların yerinde olsak ne yapardık diye kendinizi onların yerine 1 dakikada olsa koymayı deneseniz.

 4. #4
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Nov 2005
  Nerden
  Uzay:))
  Burç:
  Kova
  Cinsiyet
  Erkek
  Yaş
  42
  Mesaj
  11.462
  Blog Mesajları
  33
  Rep Gücü
  93742

  Doğu Türkistan

  Çin, 20. yüzyıla, İngiltere, Fransa, Almanya, Japonya ve Rusya gibi ülkelerin baskıları altında ezilmiş ve paramparça olmuş bir imparatorluğun kalıntıları üzerinde girdi. Ülkede imparatorluk rejimi yıkıldıktan sonra, on yıllar boyunca güçlü bir merkezi otorite kurulamadı. Ancak 1949 yılında iktidara gelen Komünist Parti ile birlikte, Çin kısa sürede büyük bir korku rejimine dönüştü. Bu dönüşüm sürecinde on milyonlarca insan söz konusu kanlı ideolojinin baskıcı ve totaliter uygulamaları nedeniyle hayatını kaybetti. İktidarını ancak şiddetle muhafaza edebilen ve komünizmin belki de en acımasız ve en vahşi uygulamasını yürürlüğe koyan Çin Komünist Partisi, tüm Çin halkı için tek tip bir yaşam ve düşünce tarzı belirledi. Bu dönem boyunca, komünist iktidarın kurallarına uymayanlar ise acımasızca yok edildi.

  Bugün görünürde komünizmin vahşi uygulamaları sona ermiştir. Artık insanlar kupon karşılığı yemek almıyor, tek tip giyinmeye zorlanmıyor, Mao'nun "küçük kırmızı kitabı"nı ezberlemedikleri için işkence görmüyorlar. Ancak komünist rejimin yeni dünya düzenine uyarlanan versiyonu tüm acımasızlığıyla hayatta...

  Çin Komünist Partisi'nin gözünde insan ancak ürettiği müddetçe değerlidir ve sadece Komünist Parti'nin belirlediği şekilde ve belirli sınırlar dahilinde düşünebilir. Düşündüklerini de aynı katı sınırlar içinde dile getirebilir. Nitekim bugün Çin'in dört bir yanında bulunan çalışma kampları, bu kamplarda çalışan milyonlarca insanı aşağılayan ve sömüren bir çalışma düzeni, halkın gözü önünde gerçekleştirilen toplu idamlar, hapishanelerde yaygın olarak başvurulan işkence yöntemleri, idam edilen mahkumların organlarının ticari malzeme olarak kullanılması, komünist yönetimin bu çirkin yüzünü ortaya koymaktadır. Buna rağmen özellikle son yirmi yıldır çeşitli basın organlarında Çin'in liberal ve demokrat bir çizgiye doğru hızla ilerlediği propagandası yapılmaktadır. Ancak burada çok önemli bir nokta göz ardı edilmektedir. Çin'in çeşitli gerekçelerle ekonomik alanda kapitalist uygulamalara geçmesi ve kapılarını bazı alanlarda yabancı yatırımcılara açmış olması, bu ülkenin siyasi yapısında ve ideolojisinde bir değişim yaşandığı anl***** gelmemektedir. Aksine yukarıda belirttiğimiz insanlık dışı uygulamalar, iktidardaki Çin Komünist Partisi'nin zihniyetinde değişen bir şey olmadığını göstermektedir. Bu sitede, bu durum tüm örnekleriyle ortaya konacaktır.

  Söz konusu komünist vahşetin en çok hedefi olan bölge ise, Uygurlu Müslüman Türklerin yaşadığı Doğu Türkistan'dır. Çin'in en batı noktasında yer alan Doğu Türkistan yaklaşık iki asırdır işgal altındadır ve özellikle son elli yıldır komünist Çin yönetiminin despot rejimi altında ezilmektedir. Doğu Türkistan, Çin'in propagandaları neticesinde dünya kamuoyu tarafından 'Xinjiang' -Sincan- (Çince "yeni kazanılmış topraklar") olarak tanınmaktadır ve çoğu insan bu topraklarda yaşanan insanlık dramından habersizdir. Oysa nüfusun çoğunluğunu Uygur kökenli Müslümanların oluşturduğu Doğu Türkistan'da, Çin Komünist Partisi tarafından, Çin'in hiçbir bölgesinde yaşanmayan boyutlarda şiddet ve baskı uygulanmaktadır. İşkence, idam, çalışma kampları, dini baskı Doğu Türkistan'da uzun yıllardır günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir.

  Müslümanlar sadece dinlerini yaşamak istedikleri için tutuklanmakta, işkenceleri ile ünlü Çin hapishanelerinde aylar, hatta yıllar boyunca tutulmakta, özgürlük ve demokrasi taleplerini dile getirenler acımasızca idam edilmektedir. Bunun yanı sıra Çin'in asimilasyonist politikaları Doğu Türkistan'ın çoğunluğunu oluşturan Müslümanların, dillerini konuşmalarını, kültürlerini devam ettirmelerini engellemekte ve hatta diledikleri kadar çocuk sahibi olmalarını bile yasaklamaktadır. Hacca gitmeleri, namaz kılmaları ve oruç tutmaları engellenen Doğu Türkistan Müslümanlarının bekledikleri yardım ise dünyanın dört bir yanındaki vicdanlı insanlar için son derece kolaydır: Bu komünist zulmün sona ermesi için fikri bir mücadele yürütülmesi ve yaşanan zulmün tüm dünyaya duyurulması için çaba sarf edilmesi...

  Çin'in, Doğu Türkistan'ı, her türlü iletişim imkanını kısıtlayarak dünyaya kapalı bir bölge haline getirmesi, bölgede yaşanan insanlık dramının tüm boyutları ile öğrenilmesini engellemektedir. Ancak bu, Doğu Türkistan'da ezilen ve zulüm gören masum insanları unutmak ve bu konuda duyarsız davranmak için geçerli bir mazeret değildir. Bu nedenle Doğu Türkistan konusunda dünyaya hakim olan bu sessizliği ortadan kaldırmaya yönelik her türlü fikri çaba son derece önemlidir. Kapalı kapılar ardında yaşanan insanlık dışı olayların tüm boyutları ile gözler önüne serilmesi, hem bu mazlum halkın sesini duyurmasına vesile olacak, hem de dünya kamuoyunun dikkatini bu konuya çekecektir.
  devamı.....
  Kaynak ve Daha fazla bilgi için Doğutürkistan.com

 5. #5
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624
  Fotoğraflar için teşekkür ederim. Emeğinize sağlık.

 6. #6
  Aktif Üye orkuorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Nerden
  BULGARISTAN, ROMANYA, UKRAYNA, ISTANBUL, JAKARTA
  Yaş
  48
  Mesaj
  1.942
  Blog Mesajları
  3
  Rep Gücü
  37781
  Bunu ben hissediyorum , Ancak milletin vekilleri halkin soylemeden yapmasi gerekir protestoyu. Caz edince adam aklina gelecegine, Temsil edenlerin kendini Turk hissetmesi gerekir.
  Nasil boykot edeceksiniz ? Milletvekillerinin akrabalari Cin ile ithalat baglantisi kurmus.
  Zamaninda ihlas holdingten dagilan kisiler bugunku Cin ile uzakdogu ile ticaret yapanlarin ta kendisidir. Isi malezyalilardan ogrendiydik o zamanlar. Malezyalilara da ticareti cinliler ogretti.
  cep tel ,tv,laptop incik boncuk getiren getirenlerin cogu ayni adamlar. Siz protesto ederseniz bu adamlar kazanamaz. Ucu baskalarina dokunur. O yuzden buyutulmeyecek haber.

  Kullandiginiz bilgisayari kullanmayip bana cevap yazmadiginiz takdirde, Protestonuzu kabul edilir. Eger bugun bir uretim yaparsaniz, bulus,icat yaparsaniz 1 cinliyi dovmus olursunuz.
  Cinlileri protesto icin cin mali donlari kullanmayalim. donsuz gezelim
  Yahu biz herkesi kullanmayarak Protesto ediyoruz. Ne yaptik protestodan baska,,
  Arkadas dunya icin ne urettik, PATENT uretimini birakin Turk mali ne var ? Bizim akilli insanlarimiz yurtdisinda icatlar yapiyor. --
  Biz Asmis bir toplumuz, Adamlar bu dunya icin calisiyor. biz bu dunyayi bitirdik oteki dunyada icin calisiyoruz, Fanii dunya diyen icimizdekiler. Birsey yapmamiza gerek yok. nasil olsa cinli de olecek . --
  Su forumda, Know how yazisi olan kac tane kisi var. Uretici dusunce olucak, orjinal olucak. Tesadufen bulup yapistiran 2-3 kisi var.

  Bana bugun evimde faydali olucak bilmedigim bir bilgi ver, ama para da kazanayim. satabileyim kendim yapabileyim ,bana ozgu orjinal olmali. Issizlik diyoruz ya hadi kazanalim kendimiz yapip. satabilelim ,hepimiz kazanalim, biz kazanalim.
  para kazanacaginiz bir cinliyi oldurebileceginiz tek yol , bilim ve teknikte sakli
  Hobby bolumunde arattirin pratik zekayi. Birsey ureterek 1 tane mali eksik alacaksiniz.
  gerisi laklak, televole siyaset kavga din cinsellik. (kazandiktan sonra onu da yapin)

  dunyayi yonetmek icin siralama seklimiz yanlis.

 7. #7
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624
  Bazı şeylere ufakta olsa elimizden geldiğince tepki vermek gerekir. Onlar bizim kardeşlerimiz olmasa bile insanlık n***** tepki olarak vermeliyiz. Ki onlar bizim kardeşlerimiz. Düşüncenize katılmıyorum. Nereye kadar susacağız? Susarak Sıra bize gelmeyecek mi?

 8. #8
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Tüm bölücülüklerin sonu vahşettir.
  İnsanlar ırk ve milliyetlerini fanatik bir şekilde ön plana çıkardıkları,
  başkaları üzerinde baskı oluşturmaya çalıştıkları sürece bu tip katliamlar yaşanacaktır.
  Yaklaşık olarak bizim de kürtlere yaptığımız gibi...
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 9. #9
  Kıdemli Üye forumdayim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  almanya
  Yaş
  59
  Mesaj
  928
  Rep Gücü
  11376
  cin vahsetini lanetliyorum...

 10. #10
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624
  Alıntı SOSYALİST´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Tüm bölücülüklerin sonu vahşettir.
  İnsanlar ırk ve milliyetlerini fanatik bir şekilde ön plana çıkardıkları,
  başkaları üzerinde baskı oluşturmaya çalıştıkları sürece bu tip katliamlar yaşanacaktır.
  Yaklaşık olarak bizim de kürtlere yaptığımız gibi...
  Tamam sana her dediklerine katılıyorum ama son cümlen hariç. Biz Kürtlere bu şekilde davranmadık .

1. Sayfa, Toplam 3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. Doğu Türkistan
  bursali68 Tarafından Turizm Gezi Seyahat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-08-2011, 01:02 AM
 2. Bakın neler oldu, neler oluyor!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-10-2010, 05:59 PM
 3. Bize neler oluyor?
  İnci Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 03-06-2009, 11:48 AM
 4. Tam şu anda neler oluyor..?
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 19-05-2008, 11:48 AM
 5. Doğu Türkistan...
  erkişi Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 23-10-2007, 12:42 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık