3. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123
Gösterilen sonuçlar: 21 ile 26 Toplam: 26
 1. #21
  Tecrübeli Üye lordhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  289
  Rep Gücü
  965
  **Çin, nükleer ve kimyasal bütün deneylerini, Şincan'da yapar,Doğu Türkistanlılar bir nevi denektir yani......Çin kendi halkını tehlikeye atmaz çünkü...

  Kahrolsun,emperyalizm,ve kahrolsun zalimler! **

  RABBIA hanim sizin bu anlamli sozlerinize katiliyorum.


  Kahrolsun,emperyalizm,ve kahrolsun zalimler...

  Dogu Turkustan daki Turk Uygur kiyimini goz unune alarak ;Turkiyedeki azinliklara zalimlik ve soya kirim yapilmasin.

 2. #22
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647

  Çin idam listesi verdi

  merhaba

  Çin idam listesi verdi
  10 Temmuz 2009 Cuma 11:45
  Çin Komünist Partisi 'sorumluları idam edeceğiz' diye açıklama yaptı. Ardından da olayların sorumlusu olarak 1434 Türk'ü tutukladı.
  Doğu Türkistan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Ebubekir Türksoy, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yaşanan olayların nedeni olarak gösterilen bin 434 Uygur Türkünün yargılanmadan idam edileceğini iddia etti.

  ASKERLER ÇİNLİLERE DEĞİL UYGURLARA ÖNLEM ALIYOR

  Doğu Türkistan Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkan Yardımcısı Ebubekir Türksoy, Uygur Özerk Bölgesi'ndeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Türsoy, olayların hala devam ettiği yönünde bilgi aldıklarını ifade ederek, “Çin ajansları, şu anda Urumçi'de her şeyin yoluna girdiğine dair fotoğraflar geçmekte ve iyi haberler vermektedir. Bunun nedeni de Urumçi'ye 20 bin tane asker yığmalarıdır. Her köşe başını tuttular. Burada uygulanan politikayla dışarıdan Çin göçmeni getirilerek nüfusun yüzde 80'ini Çinli, yüzde 20'sini de Türk durumuna getirdiler. Doğu Türkistan'da 500 bin Uygur, 2 milyon Han Çinlisi'ne karşı mücadele vermektedir. Askerler de Çinlilere değil, Uygurlara yönelik önlem almaktadır” diye konuştu.

  ‘MAHKEME OLMADAN İDAM KARARI VERİLİYOR’

  Çin hükümetinin olaylara karışan Uygurları idam edeceğini açıkladığını vurgulayan Türsoy, şunları söyledi: “Bu nasıl bir hukuktur ki, mahkeme olmadan idam kararı verildi. Resmi kaynaklara göre bin 434 kişi bu olayların sorumlusu olarak tutuklandı. Biz yaşanan gelişmelerden endişe ediyoruz. Hür dünyayı bu olaylara önlem almaya davet ediyoruz. Doğu Türkistan'daki bu feryadı duysunlar. Bu olaylar 60 yıldan beri yaşanan gerilimin sonucunda çıkmıştır. Kendi vatanında azınlık durumuna düşürülen bir millet var. Bu olaylar yatıştırılacaktır, ancak bir daha bu tür olayların yaşanmaması için hür dünyanın sorunlara çözüm bulması gerekiyor."

  CUMA NAMAZINA YASAK GELDİ...
  CAMİ ÖNLERİNE BARİKAT KURULDU...

  Çin idam listesi verdi haberi - 10 Temmuz 2009 Cuma 11:45

 3. #23
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Uygurların anası, ABD’nin evladı

  Sincan-Uygur bölgesinde çıkan çatışmalarda adı duyulan Kadir'in deri ve dokuma sanayisi gibi alanlarda fabrikaları bulunduğu bilinirken,
  mağazalar ve ticaret merkezleri işlettiği ayrıca yurtdışından otomobil ihraç ettiği de ulaşılan bilgiler arasında.


  Sincan Uygur bölgesinde yaşanan çatışmalarla ilgili yeni gelişmeler her gün basında yer alırken bu haberlerin bir işlevi de çubuğun Türklüğe ve Türkiye’ye bükerek yaşananların saptırılmasını sağlamak oldu.
  Uluslararası basının tercih ettiği bu dil, bölgede yaşananlarda etnik çatışma çıkarma sicili kabarık ABD’nin parmağı olduğu şüphesini perdeleyemezken, Türkiye’de bu durumdan kendine düşen payı çıkarmaya karar verdi.

  Rabiya Kadir ismi yabancı değil

  Rabiya Kadir ismi ilk başlarda çatışmaların olası şüphelilerinden biri olarak anılırken, birkaç gündür bu ismin anıldığı çevreler de dikkate alındığında bu durumun şüpheden öte bir anlam taşıdığı kesinleşti.
  ‘Uygurların Annesi’ olarak bilinen Kadir’in bağlantıda olduğu dernek ve örgütler sayesinde aslında onun aynı zamanda ABD’nin ‘evlatlığı’ olduğu da ortaya çıktı.
  1998 yılından itibaren Vaşington’da faaliyet gösteren Uygur Amerikan Derneği’nin başkanı olan Kadir Uygur Türklerinin geleceklerini özgürce belirlemeleri ve kültürlerinin korunması amacıyla çalışmalar yürüten bir isim.
  Derneğin Amerika’da Venezuela ve Küba karşıtı eylemlere destek vermesinden Fethullah Gülen okullarına kaynak aktarmaya kadar birçok faaliyette bulunduğu da biliniyor.

  Kadir 4 yıldır ABD’de sürgünde bulunuyor.
  Bir lakabı da ‘özgürlük savaşçısı’ olan Kadir, "özgürlük mücadelesi" sırasında 6 yılını Çin cezaevlerinde geçirmiş bir kadın.
  ABD’nin desteğiyle özgürlüğüne kavuşturulan ve eşinin yaşadığı ABD’ye yerleşen Kadir, 1994 yılında Çin’in zenginleri listesinde gösterildi ve 2006 yılında da Nobel’e aday gösterildi.
  Kadir’in bu, bir hapiste bir ABD’de; bir zengin bir mazlum hayatının Sincan Uygur çatışmasıyla yeniden gündeme gelmesi ise kafalarda soru işaretlerinin belirmesine neden oldu.

  Hem ticaret hem siyaset

  ABD’nin kucak açtığı Kadir’in deri ve dokuma sanayisi gibi alanlarda fabrikaları bulunduğu bilinirken mağazalar ve ticaret merkezleri işlettiği ayrıca yurtdışından otomobil ihraç ettiği de ulaşılan bilgiler arasında.
  ABD’ye sığınan Kadir, dernek üzerinden kurduğu bağlantılarla siyaset alanını açarken, ticari olarak da malvarlığını genişletmeyi ihmal etmemiş.
  Henüz ABD’ye geçmeden Bill Gates’in davetiyle ülkeye giden Kadir Çin'deki şirketlerinin yanısıra bir şirket de orada kurmuş.

  kaynak
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 4. #24
  Tecrübeli Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  255
  Rep Gücü
  1624
  Başbakan, başvurması durumunda sürgündeki Uygurların liderine vize verileceğini duyurdu. Açıklamaya Çin Büyükelçiliği “Türkiye-Çin ilişkileri olumsuz etkilenir” diyerek tepki gösterdi.
  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “G-8 Zirvesi” çalışmalarına katılmak üzere İtalya’ya hareketinden önce Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nde düzenlediği basın toplantısında, başvurması durumunda Washington’da sürgünde yaşayan Dünya Uygur Kongresi lideri Rabia Kadir’e vize verileceğini duyurdu.
  Erdoğan’ın açıklamasına Çin’in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Xiao Junzheng, “Kadir’in Türkiye’ye gelmesi halinde, Türkiye ile Çin arasındaki ilişkiler çok olumsuz etkilenir. Kaygıyla izliyoruz” şeklinde karşılık verdi.
  Erdoğan dünkü basın toplantısı sırasında bir gazetecinin kendisine, “Kadir’in Türkiye’ye gelmek istediği, ancak vize alamadığı” yönündeki haberleri hatırlatmasına, “Bu tür şeylerde davet olmaz, müracaat olur. Böyle müracaatın olması halinde biz kendisine vize veririz” yanıtını verdi.
  Kadir’e vize verilmesiyle ilgili Milliyet’in sorularını yanıtlayan Junzheng, Kadir’in Türkiye’ye gelmesine “kararlılıkla karşı çıkacaklarını” söyledi. Kadir’in Çin hükümeti tarafından bölücülüğe destek veren bir kişi olarak nitelendirildiğini söyleyen Junzheng, “Durumu kaygıyla izliyoruz. Sincan Özerk Bölgesi, iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi için bir köprü. Kadir’in bu olay bahanesiyle ilişkileri bozacağından çok kaygılanıyorum”dedi.
  Junzheng, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün Çin mallarına boykot çağrılarıyla ilgili açıklamalarının da kendisini şaşırttığını söyleyerek, “Hem Ergün hem de Türkiye’nin dört bir yanında boykot çağrısında bulunan kişiler bu olayların arkasındaki asıl doğruları bilselerdi, bunları söylemezdi” diye konuştu.
  Dünya Uygur Kongresi Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk ise, “Başbakan Erdoğan’ın talimatı, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği’ne ulaştırıldı. Rabia Kadir, büyükelçiliğe giderek, bizzat başvuruda bulunuyor. Büyükelçilik açılınca gidecek. Vizeyi kesin alacak. Onu İstanbul’da büyük bir kalabalık ile karşılayacağız” dedi.
  Sakıncalı ilan edilmiş
  Öte yandan Tümtürk’ün başkanı olduğu Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği, Mesut Yılmaz’ın başbakan olduğu 1998 yılında, hükümetin Çin’in baskıları sonucu Kadir’i siyasi suçlu olarak gösteren bir genelgeyi kabul ettiğini öne sürdü.
  Kadir de, Türkiye’ye 2006 ve 2007’de vize başvurusunda bulunduğunu, ancak bunun reddedildiğini belirtmişti. Kadir’e, “Türkiye açısından hassasiyet doğurur” gerekçesiyle vize verilmediği öğrenildi.
  kaynak:habertürk

 5. #25
  Hiper Aktif Üye SOSYALİST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Dec 2008
  Nerden
  KAPİTALİZM SİLAH ÜRETİR, MERMİ ÜRETR, BOMBA ÜRETİR; ELBETTE BUNLARIN TÜKETİMİ İÇİN ORTAM HAZRLAYCTR
  Cinsiyet
  Erkek
  Mesaj
  5.719
  Blog Mesajları
  2
  Rep Gücü
  67062
  Katliam değil trafik kazasıymış!

  Doğan Haber Ajansı tarafından servis edilen ve Hürriyet ve Milliyet, Posta, Radikal ve Sözcü gazetelerinin birinci sayfadan kullandığı
  “Uygur katliamı” fotoğrafının Mayıs ayında Çin’de gerçekleşen bir trafik kazası sırasında çekildiği ortaya çıktı.


  Doğan Haber Ajansı tarafından servis edildikten sonra birçok gazetede manşette kullanılan ve Türkiye’deki
  tüm eylemlerdeki afişlerde yer alan fotoğrafın Çin'de gerçekleşen bir trafik kazasına ait olduğu ortaya çıktı.

  Çinli yetkililer bu fotoğrafı inceledikten sonra ülkenin resmi yayın organlarından China Daily gazetesinde bir açıklama yayınlayarak fotoğrafın manipülasyon olduğunu duyurdu.
  Gazete, fotoğrafın 15 Mayısta Hangcou şehrinde meydana gelen bir trafik kazasına ait olduğunu belirtti.

  Hatalar bitmiyor
  China Daily, Dünya Uygur Kongresi Başkanı Rabia Kadir’in El Cezire televizyonunda gösterdiği ve Urumçi caddelerinde çekildiğini öne
  sürdüğü fotoğrafın da 26 Haziran’da Hubey eyaletindeki bir başka gösteride çekildiğini bildirdi.
  Gazete, Rabia Kadir’i yanlış fotoğraflarla insanları kışkırttığını yazdı.
  Dünya Uygur Kongresi yetkilileri de, olayın ortaya çıkmasının ardından yanlış fotoğrafın kullanıldığını kabul ederek özür diledi.

  Hem suçlu hem güçlü
  Fotoğrafı daha önce manşetten yayınlayarak Uygur'daki katliama dikkat çeken Milliyet, bu kez fotoğrafın bir trafik kazasına ait olduğunu internet sayfasında manşetine taşıdı.
  Doğan Medya'nın en önemli gazetelerinden olan Milliyet'in fotoğrafı yayınlayıp arkasından bugün farklı bir fotoğraf olduğunu haberleştirmesi, gazetenin "yayıncılık ilkelerini" gözler önüne seriyor.

  kaynak
  HERKES BİR GÜN KOMÜNİST OLACAK

 6. #26
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  merhaba

  Uygurların anası, ABD’nin evladı
  Rabiya Kadir
  Uygurların anası, TURKIYENIN EVLADI!

Benzer Konular

 1. Doğu Türkistan
  bursali68 Tarafından Turizm Gezi Seyahat Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 22-08-2011, 01:02 AM
 2. Bakın neler oldu, neler oluyor!
  YukseLL Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 18-10-2010, 05:59 PM
 3. Bize neler oluyor?
  İnci Tarafından Ruh Sağlığı (Psikoloji) Foruma
  Yorum: 2
  Son mesaj: 03-06-2009, 11:48 AM
 4. Tam şu anda neler oluyor..?
  YukseLL Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 19-05-2008, 11:48 AM
 5. Doğu Türkistan...
  erkişi Tarafından Vip Salonu Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 23-10-2007, 12:42 PM

Anahtar kelimeler

Yukarı Çık