Terminator Arnoldun gizli hayatı

Sevgili dostlar, haberlere göre güneşli Kaliforniya’nın aşırı kaslı valisi, emekli Terminator Arnold Schwarzenegger sonunda yapacağını yapmış ve eyaletinde yaşayan Ermenilere yaranmak için 22-29 Nisan arasını sözde Ermeni soykırımını anma günü ilan edivermiş. Ah,Arnie sen ki benim ortaokul çağlarımın idolüydün,senin sayende dönemin pek çok genci gibi vücut geliştirme çalışmalarına girişmiş ve zamanımın büyük kısmını demir kaldırıp ayna karşısında şişinmekle geçirmeye başlamıştım. Sonradan düzeldik ve daha ruhani olan Japon Savaş Sanatlarına başladık ama bir dönem Arnold bizim gibi ergen gençlerin gözünde iç geçirilerek kaslarına bakılan ve kendi yazdığı biyografisi her gün okunarak ilham alınmaya çalışılan bir insandı. Tabi o zamanki ergen kafamız Arnoldun gerçekten nasıl bir insan olduğunu ve gerçek dünyanın nasıl işlediğine pek basmıyordu. Madem Arnoldun Türk düşmanı olduğu artık tescilledi, bize de bir Türk yazarı olarak ona bunu burnundan fitil fitil getirmekten başka çare kalmadı. Hadi başlayalım bakalım Barbar Conan Arnold, demir kaldırmaktan California Eyalet başkanlığına nasıl yükselmiş konulu hikayemize.

Arnold denen kas yığını, 1947 senesinde Hitlerin memleketi Avusturya’da dünyaya gelmiştir. Tam ismi Arnold Alois Schwarzeneggerdir. Bu Alois ismini biz neden duymadık derseniz bunun sebebi Arnoldun saklamasıdır çünkü Nazi katili Adolf Hitlerin babasının ismi Alois Hitlerdir. Peki ama Arnoldun babası neden oğluna göbek adı olarak Hitlerin babasının ismini vermiştir dersek bunun sebebi de Arnoldun babasının Nazi partisinin sadık bir üyesi olmasıdır diyebiliriz. Arnoldun babası Gustav Schwarzenegger Nazi partisinin ilk üyelerinden biridir ve aynı zamanda özel SA birliklerinde de görev yapmıştır. Kendisi Hitler döneminde polis şefi olarak bulunmuş ve pek çok masum insanın işkencelerden geçirilmesinde büyük çabaları olmuştur. Savaş sırasında Askeri polis bünyesinde astsubaylık yapan Gustav, savaşmak istemeyen Avusturyalıların toplama kamplarına tatile gönderilmesi için de elinden geleni ardına koymamıştır. Kısacası Arnoldun babası tescilli faşist ve ırkçıdır, ne demişler armut dibine düşermiş.

Gelelim Arnoldun bizleri zamanında büyüleyen o kocaman kasları nasıl yaptığına. Biz saf ergenler Arnoldun hayatını anlattığı kitaba bakarak, o etkileyici kasları çok çalışarak ve bulabildiği protein içeren her şeyi midesine indirerek yaptığını düşünürdük. Sonra ortaya çıktı ki Arnold efendi o kocaman kasları ve kazandığı dünya şampiyonluklarını başta Dianabol olmak üzere pek çok dopinge borçluymuş. Yani Arnoldun tüm dünyaca tanınmasını sağlayan ilk özelliği bile yalanlar ve hile üzerine kuruludur. Kasları hileyle yaptıktan sonra üstüste çektiği ve genelde hiç konuşmayan ama bol bol toplu katliamlar yapan sözde kahramanları oynadığı filmlerden parayı vuran Arnoldun bu dönemdeki en büyük hobisi bulabildiği her kadını taciz etmekti. Çıktığı televizyon programlarının bayan sunucularından tutun evine aldığı gariban hizmetçi kıza kadar gördüğü tüm dişilere direkt olarak saldırmayı erkeklik zanneden Arnoldun bu icraatları seçim döneminde tacize uğrayan onlarca kadının konuşmasıyla ortaya çıktı ama Bush ekibinin bağlantıları tarafından ört bas edildi.

Arnoldun vali olmasını sağlayan zengin para babalarının desteğini kazanmasındaki en önemli unsur Amerika’da milyonlarca insanı dolandıran ve Bush ailesinin de işin içinde olduğu Enron enerji şirketi hortumlama skandalında oynadığı roldü. Enron şirketinin insanları hortumladığı fısıltıları ortaya çıktığı dönemde Enron başkanı Kenneth Lay, Arnoldu bürosuna çağırmış ve saf Amerikalılar üzerindeki büyük etkisini kullanarak bu fısıltıların durdurulmasını istemişti. Arnold da halkın iyiliğini isteyen kahraman Arnie rolüne bürünerek pek çok açık hava toplantısı düzenlemiş, televizyonlara çıkmış ve paraları hortumlanan Amerikalıları, hortumlama söylentilerinin asılsız olduğu konusunda alenen kandırmıştır. Başardığı bu görev üzerine de Amerikan para babası kulüplerinden tam not alarak California valiliği için büyük itibar kazanmıştır.


Arnold namlı vücudu ile ahlaki değerleri ters oranda gelişmiş şahsiyetin aslında en büyük torpili karısı üzerindendir. Arnoldun karısı Maria Shriver eski başkanlardan John F.Kennedy’nin torunudur. Annesi Eunice Kennedy başkan Kennedy’nin kızı ve büyük Kennedy ailesi zenginliğinin varislerinden biriydi. Arnoldun karısı Marianın babası yani kaslı Arnienin kayınpederi ise Robert Sargent Shriverdir. Bu adam Soğuk Savaş döneminin en büyük CIA operasyonu olan ve bir dönem bizim ülkemize de gelerek sözde dağıttıkları süt tozlarıyla insanlığa yardım ettiklerini söyleyen Barış Gönüllüleri (Peace Corps) teşkilatının kurucusudur.

Sevgili dostlar toparlarsak, Ermenilere sözde soykırım günü hediye ederek Türkiye’yi karşısına almaya cüret eden Arnold Schwarzenegger ; faşist ve ırkçı bir Nazi SA üyesinin oğlu,dopingle sportif başarılar yakalayan bir sahtekar, Hortumcularla ortak olarak halkı kazıklayan bir payanda, sapkın bir kadın tacizcisi ve CIA’nin en etkin elemanlarından birinin damadıdır. Her türlü kirli fitnede bezi bulunan bu adamın Türk düşmanlığı göstermesine hiç şaşırmamalı, ne demişler domuz dediğin dışkının içinde yuvarlanırda kendisini gül bahçesinde sanırmış.

Sevgilerimle
Serdar Kuru
serdarkuru.sobukai.com