MerhabaPosta gazetesinde yer alan ve Anadolu Ajansı'na dayandırılan habere göre İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, şarkıcı Tarkan Tevetoğlu'nun da aralarında bulunduğu 17 şüpheli hakkında ''kullanmak için uyuşturucu madde satın almak, uyuşturucu madde satmak ve bulundurmak'' suçlamalarına ilişkin açılan davada, ''görevsizlik kararı'' vererek, doğan ''görev uyuşmazlığı''nın giderilmesi için dosyanın Yargıtay'a gönderilmesine hükmetti.

Alınan bilgiye göre, İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi, İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesinin ''görevsizlik kararı'' vererek gönderdiği dosya üzerindeki incelemelerini tamamladı.

Dava konusu olayların ''örgütlü suç kaps*****'' girmediği, eylemlerin iştirak şeklinde gerçekleştirildiği sonucuna varan mahkeme, ''görevsizlik kararı'' verdi. Mahkeme, İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesiyle aralarında doğan ''görev uyuşmazlığı''nın giderilmesi amacıyla dosyanın Yargıtay'a gönderilmesine karar verdi.

Davanın iddianamesinde, Tarkan Tevetoğlu'nun, ''kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak'' suçunu düzenleyen ve 1 ila 2 yıl arasında hapis cezası öngören TCK'nın 191. maddesinin 1. fıkrası uyarınca yargılanması talep ediliyor. İddianamede, Tevetoğlu hakkında aynı maddenin 2. fıkrasında yer alan ''Bu suçtan dolayı açılan davada mahkeme, birinci fıkraya göre hüküm vermeden önce uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanan kişi hakkında tedaviye ve denetimli serbestlik tedbirine, kullanmamakla birlikte, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi hakkında denetimli serbestlik tedbirine karar verilebilir'' hükmünün de uygulanması isteniyor.

Başka bir şüphelinin de Tevetoğlu ile aynı maddeler uyarınca yargılanması istenen iddianamede, diğer 15 şüphelinin ise 5 ila 23 yıl arasında değişen hapis cezaları öngören ''uyuşturucu madde satmak'', ''uyuşturucu madde alınıp satılmasına aracılık etmek'', ''yurda uyuşturucu madde ithal etmek'', ''uyuşturucu madde kullanmak'' ve ''kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmak'' suçlarından yargılanması talep ediliyor

Tarkan Yeniden Aranıyor! | MSN Türkiye Magazin Ünlü Haber