MerhabaHabertürk’ün haberine göre, Medyapım 2006 yılında şovmen Beyazıt Öztürk adına vekili ile sözleşme imzalamıştı. Ünlü şovmen üç yıllık sözleşme kapsamında, 120 bölümlük Beyaz Show hazırlayacak, ayrıca 80 bölümlük televizyon dizisi oyunculuğu ya da yarışma sunuculuğu yapacaktı. Karşılığında da beş milyon dolar alacaktı. Sözleşmeye aykırı davranılması halinde Beyaz’ın bir milyon dolar ceza ödemesi de şarta bağlandı.

Ancak Beyazıt Öztürk, sözleşmeyi tek taraflı feshedince, Medyapım, bir milyon 444 bin 600 TL ceza, 361 bin 150 lira da maddi tazminat talebinde bulundu. Şirket, önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı. Beyaz ise, “Şahsa sıkı sıkıya bağlı manevi ve mali fikri haklar üzerinden vekaleten işlem yapılamaz” diyerek davanın reddini istedi.

Davaya ikinci kez bakan Asliye Hukuk Mahkemesi, eski kararında direndi. Dosya bu kez Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’na taşındı. Mahkeme karmaşasına son noktayı Yargıtay Hukuk Genel Kurulu koydu. Genel Kurul, dosyayı yeniden mahkemeye gönderdi.

Beyaz Mahkemelik! | MSN Starlounge Türkiye