Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 Toplam: 2
 1. #1
  Tecrübeli Üye pandura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aug 2007
  Nerden
  EDİRNE
  Mesaj
  349
  Rep Gücü
  35

  Unknown Eskiden soyundum çünkü

  Nükhet Duru, Hulusi Tunca’nın "Hey Gidi Günler-Bir Best Offf Çeksem/70’li Yıllar" adlı kitabında, geçmişte neden çıplak pozlar verdiğini açıkladı:

  “İyi şarkı söylediğime inanıyordum ama çıkış yolunu bir türlü bulamıyordum. 18 yaşındaydım. Yeşilçam’da soyunanlar; gazinoda hem benden sonra sahneye çıkıyorlardı hem de benden daha fazla para alıyorlardı. Bunu kendime yediremiyordum. Soyunarak bir yerlere geleceğime inanmıştım. Yabancı dergilerde de birçok yıldızın çıplak fotoğrafları yayınlanıyordu. Onlar çektirdiğine göre, ben haydi haydi çektirirdim. Gençtim, güzeldim, ayrıca vücuduma da güveniyordum. Çektirdim. Ailemi kızdırdım! Hata yaptığımı anladığımda iş işten geçmişti.”


  Cebir’den 2 aldı
  "Babam Sami Yıldırım, İnan Lisesi Müdürü, annem Şehriban Yıldırım da İzmir Kız Lisesi’nde fen dersi öğretmeniydi. Lise 2’de cebir ve geometri derslerine annemin geleceğini öğrenince havalara uçtum. Arkadaşlarıma, ’Siz çalışın bakalım, benim bu sene çalışmama gerek yok. Nasılsa sınıfı geçeceğim’ diye hava atıyordum. Annem de çalışmam konusunda bana bir şey söylemiyordu. Yıl sonunda karnemi aldığımda cebir ve geometriden 2 alarak, sınıfta kaldığımı öğrendim ve yıkıldım."


  "İyi şarkı söylediğime inanıyordum ama çıkış yolunu bir türlü bulamıyordum. Özel hayatımda bir sürü problemle karşı karşıya kalmıştım. 18 yaşındaydım. Yevmiyem olmuş 500 lira. Ve Türk sinemasında şimşek hızıyla yayılan bir sks furyası. Yeşilçam’da soyunanlar, gazinoda hem benden sonra sahneye çıkıyorlardı hem de benden daha fazla para alıyorlardı. Bunu kendime yediremiyordum. Soyunarak bir yerlere geleceğime inanmıştım. Yabancı dergilerde de birçok yıldızın çıplak fotoğrafları yayınlanıyordu. Onlar çektirdiğine göre, ben haydi haydi çektirirdim. Gençtim, güzeldim, ayrıca vücuduma da güveniyordum. Çektirdim. Ailemi kızdırdım, hata yaptığımı anladığımda çoktan iş, işten geçmişti."

  Babasından niye borç istedi
  "Şarkıcı olmama kesinlikle karşı olan babam, gazetede Altın Mikrofon’un 12 finalisti arasında benim de fotoğrafımı görünce bana bir telgraf çekmişti. ’Başarını kutlarım. Dile benden ne dilersen’ diyordu. Beş bin lira diledim ondan. Borç harç bulup göndermişti bana o parayı. Elbise ve ayakkabı alarak yarışma ekibi ile birlikte Anadolu turnesine çıktım. Gaziantep’e girişimiz büyük olay olmuştu. Konvoylar yolumuzu şehre girmeden kesti. Hemşerilerimin elleri üzerinde üç kilometrelik yolu ne kadar zamanda geçtik inanın hatırlamıyorum."

  Pakize Suda’ya imzalı resim gelince
  "Ben Erol Büyükburç’un, Sezen de Kartal Tibet’in hayranıydı. Hiç unutmam Erol Büyükburç’a mektup yazıp, imzalı bir resmini istemiştim o da göndermişti. O gün havalara uçmuştum ama sevincim akşam babam eve dönünceye kadar devam etmişti. Babam küplere bindi. Allah’tan o sırada Sezen geldi de babam biraz sindi. O gece babamı sakinleştiren Sezen, şarkıcılığa başlamamda da en büyük yardımcım oldu. Okulu bırakıp, şarkıcı olmaya karar vermiş ancak bu kararımı babama nasıl söyleyeceğimi düşünüyordum kara kara. Sonunda Sezen imdadıma koştu"


  Bülent Ersoy ilk gecesini anlattı

  İlk gece çok önemlidir değil mi efendim?

  - Hangi mánáda efendim?..

  Sahne... Yani assolistlikte ilk gece... Kimlerden destek gördünüz?

  - Çok hassas bir konuya temas buyurdunuz efendim; sahneye güven içinde çıkmam için ilk gece Müjdat Gezen Beyefendi’nin yardımlarını ömrümce unutmayacağım. Esprileriyle bana güç verdi, moral verdi... Daha doğrusu her yönüyle beni sahneye hazırladı.

 2. #2
  Aktif Üye Karakarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jan 2007
  Mesaj
  1.415
  Rep Gücü
  296

  Cevap: Eskiden soyundum çünkü

  Anaaaa ben bilmiyor idim mesela Nükhet Duru'nun da böyle soyunduğunu. Neyse ki artık kariyerini sesi ile yapıyor.
  Ve bence iyi de bir sanatçı ( yaşına rağmen de güzel kadın )

Benzer Konular

 1. Eskiden televizyonlar
  dogangunes Tarafından Nostalji (Mazi'den Kalanlar) Foruma
  Yorum: 13
  Son mesaj: 21-01-2017, 11:45 PM
 2. Biz Eskiden
  Mustad'af Tarafından Nostalji (Mazi'den Kalanlar) Foruma
  Yorum: 16
  Son mesaj: 13-04-2010, 12:34 AM
 3. Bitlis eskiden deniz miydi?
  mopsy Tarafından ilginç konular Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-10-2009, 12:58 PM
 4. Eskiden ne güzel cahildik......
  ner@gis Tarafından Öykü ve Hikayeler Foruma
  Yorum: 8
  Son mesaj: 26-03-2009, 01:03 AM
 5. Torpil eskiden de vardı (?)
  Mevt Tarafından Mustafa Kemal Atatürk Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 23-04-2008, 12:40 AM
Yukarı Çık