MerhabaForbes’un bu yıl yayınladığı ‘En Çok Kazanan Dizi Yapımcıları’ listesinde, üç yıldır, yayınlandığından bu yana olduğu, gibi Kerem Çatay zirvede. Ay yapımla ‘Yaprak Dökümü’ ve ‘Aşk-ı Memnu’ gibi dizilerin yapımcılığını üstlenen Çatay, bu sezon ‘Ezel’ ve ‘Samanyolu’nu da portföyüne katınca, geçen yılki 33.8 milyon TL’lik cirosunu yüzde 101 artırarak 68 milyon TL’ye çıkardı.

Listenin ikinci sırasında ‘Kavak Yelleri’, ‘Melekler Korusun’ ve ‘Es-Es’ dizileriyle 34.1 milyon TL ciro yaratan TİMS Productions’ın 35 yaşındaki sahibi Timur Savcı var.

‘Hanımın Çiftliği’nin yapımcısı Gold Film'in sahibi Faruk Turgut ise 28 milyon TL’lik ciro ile listede üçüncü sırada yer aldı. 14 milyon TL’lik başarısıyla ‘Hanımın Çiftliği’ sezonun en iyi çıkış yapan dizisi olarak Faruk Turgut’u üçüncülüğe taşıyan gelirin yarısını elde etti.

Bir dizi sezonu daha kapandı ve geriye baktığımızda başarılı dizilerin yanı sıra, yarı yolda kalan bir çok dizi de oldu. Kanallar yayınladıkları dizilerle kıran kırana yarışırken, bazı dizilerin çekim alanları başka dizileri yok etti. Aşk-ı Memnu gibi bir dizi insanları öyle bir çekti ki kendine, birçok rakip dayanamadı ve kısa sürede yayından kalktı.

Peki önümüzdeki sezonda neler olacak?

Kanal D ‘Yaprak Dökümü’nden bu sezon da vazgeçemedi ve dizi 2011 Ocak ayına kadar uzatıldı. Kanal, ‘Aşk-ı Memnu' ekranlara veda edince oluşan boşluğu, gene Ay Yapım’ın hazırlayacağı bir diziyle dolduracak. Seyirci alıştığı gün ve saatte, Beren Saat’i başka bir rolde izlemeye devam edecek. Perşembe akşamları izleyiciyi ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisi bekliyor.

ATV de iddialı bir dizi hazırlığında; Bergüzar Korel ve Bülent İnal’ın başrollerde oynayacağı ‘İffet’adındaki dizinin hazırlıkları başladı bile.

Hangi Dizi Ne Kadar Kazandı? | MSN Türkiye Magazin Ünlü Haber