Pana Film, Ermeni kızı ile Türk gencinin aşkını anlatan ve çok tartışılacak yeni bir dizinin çekimlerine başladı.

Pana Film tarafından 13 bölümlük "Ayrılık" adlı dizinin Bartın'a bağlı Amasra İlçesi'nde süren çekimleri tamamlandı. 60 kişilik ekibin çalıştığı dizinin çekimlerine, Amasra haricinde Bolu'nun Göynük İlçesi ve İstanbul illerinde devam edilecek.
Dizi oyuncuları dizinin Kurtlar Vadisi'nden fazla reyting alacağını belirtirken, Radyo Televizyon Üst Kurulu, TBMM ve sivil toplum kuruluşları tarafından tüm dikkatleri üzerine çeken Pana Film ekibi, basın mensuplarının çekim yapmasına izin vermiyor.

Pana Film, Kurtlar Vadisi yerine Asala dizisi çekiyor

'ERMENİ DİASPORASI ANLATILACAK'
1970'lerin Türkiye'sinde Ermeni kızı Maria ile Türk genci Yunus arasında yaşanan sevdanın Erivan-Los Angeles hattında bir hasret hikayesine dönüşmesini anlatan filmde, Ermeni diasporanın beyin takımı tarafından büyütülen Yunus ve Maria'nın kızı Aslı, yıllar sonra geçmişini ve aslını aramak için geldiği İstanbul'da babasından önce Kerem'ini bulacaktır. Filmde Asala cinayetleri, Ermeni diasporası ile Türkiye arasındaki gerilim de yer alıyor.

HASAN KAÇAN SUÇLAMALARA YANIT VERDİ
Kurtlar Vadisi-Terör dizisinin yapımcılarından Karikatürist Hasan Kaçan kamuoyuna açık bir mektup yazdı. Dizinin internet adresinde yayınlanan mektupta Kaçan, 17 yaşında Babıali'ye geldiğini, popüler kültüre linç kampanyalarına alıştığını belirtti. Hayatının hiçbir döneminde ırkçılıkla suçlanmadığını vurgularken, "Adam dövmenin bile bir usulü vardır. Tamam yumruğu çaktınız ve iki seksen uzattınız. Eyvallah. Ama yerde yatarken hala insafsızca demirli sopalarla, zincirlerle girişmek hunharlık değil mi? Yani bir bu eksikti. 2005 de tarikatçıydık (!) 2006 da şiddetçiydik (!) 2007 de ise ırkçı olduk. (!)" diye tepkisini ortaya koydu.

Süperpoligon