Davet edildikleri televizyon programlarından para istemek, ünlüler arasında trend haline geldi. Geçtiğimiz yıllarda 'milli kaynana' Semra Hanım'ın, katıldığı program başına 5 milyar lira istemesiyle gündeme gelen 'ekran tarifesi', artık pek çok sanatçı için 'ek gelir kaynağı' haline geldi.

EMRAH 40 BİN DOLARLA LİSTE BAŞI

Emrah'ın 40 bin dolarlık ücretle liste başına kurulduğu 'dudak uçuklatan' tarifede, 'Disko Kraliçesi' namıyla anılan Demet Akalın 15 bin YTL'lik ücretiyle ikinci sırada yer alıyor. Arabesk müziğin sevilen yorumcusu Kibariye de; katıldığı programlardan 15 bin dolar alarak şöhretini paraya çevirmekteki ustalığını sergiliyor.

EN AZ PARAYI HİLAL CEBECİ İSTİYOR

Müslüm Gürses ise ekrana çıkarken farklı tarifeler uyguluyor. Ünlü şarkıcı bazen 5, bazen de 10 bin dolar istiyor. Bülent Ersoy'un 'kıyafet ve makyajı için' talep ettiği söylenen ücreti de 10 ile 15 bin dolar değişiyor. Hilal Cebeci ve Semiha Yankı'nın ekrana çıkma bedeli ise 5 bin YTL ile sınırlı kalıyor.

Saz ekibine ekstra para

Ekrana çıkarken para alan ünlülerden bazıları; saz ekibi, saç-makyaj ve kostümleri için de ekstra ücret talep ediyor. Gülben Ergen, İbrahim Tatlıses, İzzet Yıldızhan ve Seda Sayan bu isimlerin başında yer alıyor.

Sabah