fikrimin ince gülü dizisi konusu

Fikrimin İnce Gülü konusuyla, oyuncularıyla, izleyenlere gözyaşları döktüreceğe benziyor. Dizi bir kasabada geçiyor. Kenan Işık bir belediye başkanını, Aydan Şener ise uyuşturucu bağımlısı oğlunu kurtarmaya çalışan bir anneyi oynuyor. Aydan Şener ve Kenan Işık'ın canlandırığı karakterler yıllar önce birbirlerini çok sevmişler, ama ayrılmak zorunda kalmışlar. Yıllar sonra Aydan Şener, Kenan Işık'ın belediye başkanlığı yaptığı yere, çocuğunuda alıp gelince, her şey altüst oluyor.

[YOUTUBE]j9xZVl5V3yQ[/YOUTUBE]

ONEMLI NOT
Aydan Şener ile Kenan Işık'ın başrollerini paylaştığı "Fikrimin İnce Gülü"nün ünlü edebiyatçı Adalet Ağaoğlu'nun aynı adlı romanıyla isim benzerliği dışında hiçbir alakası yok.

Fikrimin İnce Gülü 1.Bölüm Özeti

Amasra'da doğup büyüyen Zehra, üniversite okumak için İstanbul'a gelmiş ve 12 Eylül darbesinde yaşadıkları dolayısıyla Amasra'ya bir daha geri dönmemiştir, dönememiştir. Ardında sadece ailesini değil, çok sevdiği nişanlısı Mehmed Ali'yi de bırakmıştır. Hem de tek bir açıklama yapamadan... Zehra yıllarca Memed Ali'yi yüz üstü bırakmanın vicdan azabını yaşarken, Memed Ali de hayatının ilk ve tek aşkı Zehra'nın kendisini bırakmasının nefretini içinden atamamıştır... Zehra ve Memed Ali'nin yolları bir daha kesişmemek üzere ayrılmıştır.

Aradan uzun yıllar geçmiştir. Zehra başka bir adamla evlenmiş, bir çocuk sahibi olmuştur. Ama evliliği çok uzun soluklu olamamıştır. Memed Ali ise Zehra'nın en yakın arkadaşı Nefise ile evlenmiş ve iki kızı olmuştur. Ve artık masum, aşık Memed Ali değil, kasabanın korkulan ve saygı duyulan Belediye Başkanı olmuştur.

Zehra ve Memed Ali'nin yolları istemese de bir daha kesişecektir. Çünkü Zehra oğlu Özgür'ü uyuşturucu batağından kurtarmak için İstanbul'dan ve çevresinden uzaklaştırmak zorundadır. Ve Zehra'nın oğlunu kurtarmak için Amasra'dan başka gidecek yeri yoktur.

Zehra 25 yıl aradan sonra Amasra'ya, ailesinin yanına döner. Zehra'nın gelişi hem ailesinde, hem de kasabada şok etkisi yaratır. Ailesi Zehra'nın kardeşinin düğünü için Amasra'ya geldiğini zannetse de, çok geçmeden Zehra'nın temelli kalacağını öğrenecektir. Ama asıl mesele Memed Ali'nin bunu öğrendiğinde ne yapacağıdır. Memed Ali Zehra'yı gördüğünde hem içindeki nefret tekrar canlanacak, hem de yılların aşkını eskitemediğini anlayacaktır.

Zehra'nın ne pahasına olursa olsun İstanbul'a geri dönmeye hiç niyeti yoktur. Memed Ali de Zehra'nın bu kasabada bir yaşam kurmasına izin vermeye niyetli değildir. Zehra ve Memed Ali kendi aralarındaki hesaplaşmayı yaşarken, Özgür ve Memed Ali'nin kızı Gülendam da garip bir yakınlaşma yaşayacaklardır. Hem de anne babalarının arasındaki acı geçmişi ve hesaplaşmayı bilmeden...

Kasabanın sakin havası yıllar önce Zehra'nın gidişiyle bozulmuşken, şimdi de gelişiyle bir kez daha alt üst olacaktır.

1.Bölüm Fragmanı

[YOUTUBE]2xRMNDXTHJc[/YOUTUBE]

fikrimin ince gülü şarkısı

[YOUTUBE]wAOjT1bvd9o[/YOUTUBE]

Aydan Şener röportajı

Üç yıl aradan sonra "Fikrimin İnce Gülü" ile ekrana dönen Aydan Şener, önceki dizisi yayından kaldırıldığında bir kırgınlık dönemi yaşamış. ''Herkese, her şeye küsebilirim. Çok içten küserim ve mesafe koyarım'' diyor.

1981 yılında Milliyet Gazetesi’nin düzenlediği yarışmada Türkiye Güzeli seçilen ve o günden bugüne güzelliğiye anılan Türk sinemasının güzel yüzlü oyuncusu Aydan Şener, ilerleyen yaşına rağmen düzgün fiziği ve görüntüsüyle göz dolduruyor. Yıllarla birlikte genç kız rolleri olgun kadın ve anne rollerine dönüşen 44 yaşındaki Aydan Şener, yeni yayın döneminde Show TV’de ekrana gelecek olan ''Fikrimin İnce Gülü'' dizisinde Kenan Işık’la seyirci karşısına çıkacak. Zaman zaman mesleğine küskünlükler yaşayan, medyadan uzaklaşan Şener, kızı Ecem’le birlikte sade bir yaşamı tercih ettiğini söylüyor. Kendisinden yedi yaş küçük olan sevgilisi Burak Tören’le üç yıldır aşk yaşayan ve evliliği henüz düşünmediğini belirten Şener, aşkı yoğun yaşadığını ve ipin ucunu kaçırdığını, bu nedenle dengeyi kuramadığını söylüyor.

Neden üç yıl ara verdiniz?
Yayından kaldırılan dizimden sonra bir kırgınlık dönemi yaşadım kendi kendime. Benim meşhurdur zaten küsmelerim. Biraz uzaklaştım, daha doğrusu mesleğime yabancılaştım. Bu dönemde birçok dizi ve program teklifi geldi ama ben kabul etmedim. Ama bu senaryo gerçekten beni çok etkiledi. Aile ilişkileri, anne-çocuk ilişkisi, uyuşturucu olayı, bunun yanı sıra nostaljik bir aşkı anlatıyor olması beni çekti.

''Fikrimin İnce Gülü'' dizisindeki rolünüzden biraz bahseder misiniz?
Bir oğlum var Özgür. Eşinden ayrılmış bir kadın olan Zehra’yı oynuyorum. Yalnız büyüttüğü çocuğu uyuşturucuya bulaşıyor ve Zehra da onu alarak, onu bulunduğu ortamdan uzaklaştırmak için kendi doğup büyüdüğü Amasra’ya ailesinin yanına getiriyor. 20 senedir ilk defa çocuğuyla birlikte geri dönüyor. Zehra karakteri beni çok etkiledi. Ayakları çok yere basan, güçlü ve gizemli bir kadın. Zehra’yı biraz kendime yakın buldum. Senaryo beni çok etkiledi. İnşallah seyrettiğimde de aynı keyifi alırım.

İlk bölümün çekimleri bitti. Amasra’da çekimler nasıl geçti?
Ben genelde İstanbul dışı çekimleri pek sevmiyorum. Çünkü evime çok bağlıyım. Akşamları mutlaka evime dönmek isterim. İlk defa İstanbul dışında dizi çekiyorum. Amasra’yı çok sevdim. Sanki İstanbul’un yoğunluğundan dolayı öyle sakin bir yere ihtiyacım varmış. Bana çok sakin ve huzurlu geldi. Çekimler çok zorlayıcı değildi. İlk bölüm yarı tatil, yarı çalışma gibi oldu. Tabii ilerleyen bölümlerde haldır haldır çalışmaktan canımız çıkacak. Çok keyifli ve eğlenceli geçti.

Amasra halkının ilgisi nasıldı?
Daha önce birkaç film çekilmiş Amasra’da o yüzden ünlü kişilerin oraya gelmesine alışkınlar. Çok sahiplendiler bizi. Her yere davet ettiler. Otele bizleri görmeye geldiler. Çok sıcak davrandılar bize. Kısa sürede iyi dostlarım oldu.

Yeni yayın döneminde onlarca dizi yayına girecek. Siz dizinizin reyting yarışında kalacağına inanıyor musunuz?
İddialı olmamak mümkün değil. Emek veriyoruz. İnandığımız bir ekiple yola çıktık. İnanmadan bir işe kalkışmak mümkün değil. Birçok farklı konuyu içinde barındıran, silahların olmadığı, kavga gürültünün olmadığı soft bir dizi. Ayrıca sosyal bir yaraya, uyuşturucuya parmak basıyor. Gençlerimizi uyuşturucu konusunda bilinçlendirecek bir konu. Ben bu projeye inanıyorum. Ama son söz her zaman olduğu gibi reytingin.

Kadir İnanır, Fatma Girik gibi Türk sinemasının değerli isimleriyle aynı dönemde reyting savaşına gireceksiniz.
Onlarla aynı filmde oynamadım daha önce. Şimdi rakip olarak karşı karşıya geleceğiz. Allah herkesin yolunu açık etsin. Ortada bir emek var. Umarım herkes devam eder, yayından kaldırılmaz hiçbirimizin dizisi...

Kaynak : Cafe/Milliyet