Oyku

Zeliha, doğaüstü güçleri olan bir kadının trajik öyküsü..İki çocuğundan birinin kaçırılıp cinayete kurban gitme tehlikesinin ardından çocukluğunda sık sık gördüğü kabusların benzerlerini görür. Zeliha’nın kabuslarının başkalarınınkinden bir farkı vardır: O gerçekleri görmektedir.

Karısını yıllar önce kaybeden baş komiser Rehan kıvrak zekası ve cesaretiyle emniyet teşkilatının en parlak elemanıdır.. Oğlu Deniz’i emekli komiser babası Selim’le bırakacak kadar yoğun ve zor bir görev yapmaktadır; Asayiş Şubesi, cinayet bürosu...

Zeliha’yla da böyle tanışacaktır ve bu gizemli kadından çok etkilenecek ve ilgi duyacaktır... ”Devrem” dediği Başkomiser İnci ise olay yeri inceleme’nin katı, soğukkanlı, başarılı bir o kadar da güzel baş komiseri, gizli de olsa Rehan’a aşıktır..

Zeliha’yı küçük görmektedir, ancak bunu, kendisi bilimsel düşünen bir kadın olduğu için mi yoksa kıskandığı için mi yapmakta olduğunu anlaşılmaz.. Rehan, Zeliha’nın manevi dünyası, rüyaları, soyut veriler ile İnci’nin maddi dünyası, kanıtlar ve somut veriler arasında doğruyu arayacaktır.

Rehan’ın ele avuca sığmaz yardımcısı, dizimizin en aydınlık hatta ışıltılı karakteri Selçuk komiser, ve Asayiş Şube Müdürü Alpaslan da olayların çözülmesinde Rehan’ın en büyük destekçileri olacaktır.

Zeliha’ya rüyasında, Kumru Nine çocuklarının başına bir şey geleceğinin mesajını verir. Zeliha çocuklarından o gün sokağa çıkmamalarını ister. Annelerini dinlemeyip sokağa çıktıklarında ise Zeliha’nın kızı Ayşe kendisini büyük bir tehlikenin içinde bulur.

Zeliha’ya yardım edebilecek tek kişi Baş komiser Rehan’dır. Bu sırada Ayşe’nin yaşlarında bir kız çocuğunun öldürüldüğü haberi gelir. Cinayet’in Ayşe ile bağlantısı var mıdır?

Zeliha’nın rüyaları, parmak izleri, DNA raporları ve tüm ipuçları bir araya getirildiğinde cinayet çözülebilecek ve Zeliha’nın kızı küçük Ayşe beladan kurtulabilecek midir?

Zeliha tıpkı rüyasında olduğu gibi, mezarlıkta terkedilmiş bir bebek bulur. Bebeğin ailesini aramak üzere Rehan’dan yardım ister. Bebeğin ailesi araştırılırken Zeliha bu kez, Rehan ve ekibinin takip etmekte olduğu bir cinayetin kurbanı olan Aziz’i rüyasında görür. Aziz ile bebek arasında bağlantı var mıdır? Bebeğin annesi nerededir? Aziz’i kim, neden öldürmüştür?

KUNYE

Gösteridiği Kanal : Star TV
Prodüksiyon : ALTIOKLAR FİLM | Yapım Yılı : 2007
Yapımcılar : Mehmet Altıoklar , Emine Altıoklar
Yönetmen : Ömer Uğur
Yardımcı Yönetmen: Ali Kıvırcık, Güneş Baysal
Görüntü Yönetmeni :Alper Derli
Kurgu Yönetmeni : Orhan Atadeniz
Sanat Yönetmeni: Nevnihal Küçükgörmen, Erdem Özçelik
Işık Şefi: Erkan Can
Senaryo Yazarları : Makbule Kosif , Sema Tensi , Zehra Güleray
Yapım Koordinatörü:Volkan Yabasun
Jenerik Düzenleme: Mehmet Can Erdoğan
Müzik: Tolga Çebi

Oyuncular:
Sarp Levendoğlu
Emel Çölgeçen
Yeşim Koçak,
Bülent Şakrak,
Levent Can,
Can Kahraman,
Serpil Tamur,
Atilla Pekdemir,
Serkan Kuru,
Güzin Usta,
Buket Yanmaz,
Pelin Budak,
Ece Aksel,
Berk Yarıcı,
Damla Başak,
Araz Alemfamian,
Ufuk Kaya,
Gökay Taş,
Emrah Yılmaz,
Mehmet Uzundurukan,
Volkan İstek