+ Konuya Yorum Yaz + Yeni Konu Aç
8. Sayfa, Toplam 8 BirinciBirinci ... 678
Gösterilen sonuçlar: 71 ile 79 Toplam: 79
 1. #71
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  Kur’an- Domuz NECISTIR!(ricsun)
  Tevrat-Domuz KIRLIDIR.
  kirli olmasının bir olumsuz etkiside olmalıdır değil mi? çamurdamı yaşar? pirinçde çamurda yetişir. gübre hayvan pisliğidir, bitklierde gübre ile daha verimli meyve verir. domuz kendi pisliğinimi yer? insanlar sakatat yiyor hayvanların bağırsaklarıda dahil. kirli olanın manası nedir? insana kirli olan şeyin pisliğinden dolayı olması mümkünmüdür? hangi hayvan 3oda 1 salon süper lüx dairede yetişiyor. kirliliğinin sebebi vücütta kalıcı yağ bağlayan etidir. bunuda eminim birgün bilim çözer ve ortaya çıkarırlar. bunu biz uydurmadık zamanı gelincede anlaşılacağından kuşkum yoktur. oda kanıtlansa yine bi kulp bulacağınızada eminim gerçi.

  dedim ya hikayeler konusu tartışmaya daha açık bir mevzu bu konuda dileyen dilediğine inanır. herkez kendi inancına göre yaşar. insan olan'a düşen herkezin birbirinin inancına saygı duymasıdır. dileyen kendi fikri ile örtüşmeyeni deşifre eder, bunun yansıması toplumda olumluda olabilir olumsuzda, bugün KUR'AN meali yapan kişiler arasında bile anlaşmazlık çıkabiliyor. bir takım tarikatlar, cemaatler birbiri ile geçinemiyor. bir kitap bir peygamber bir din üzerinde mutabık olmuş milyar tane insanın farklı anlayışı farklı düşüncesi farklı farklı ibadetleri var. bu yazdığınız hikayeler üzerine benim söyleyebileceğim tek şey doğrusunu ulu Allah'ın bildiğidir. bakalım ne olacak, yaşarsak göreceğiz.

  cahilliğimiz konusunda diyecek çok sözüm yok ben KUR'AN I ve dinler tarihini iyi bilmiyorum. bunu iddada etmedim hiçbir zaman. islamı icra etmeyi severim, ve bunu gururla yaparım. yapamayanı uyarırım. benim görevim budur dinler hakkında çok bilgili olmak gibi bir vazifem, görevim yoktur. hatta sizin inandığınız şekilde bir din ile alakamız hiç yoktur. olsaydı zaten bu SUR'A gerekde kalmazdı. aksi gibi çok bilgi sahiplerininde toplumu götürdükleri iyi bir noktada yoktur. Din bilgisi çokmuş, tartışmayı öğrenememiş kime ne faydası var ki?

  bayan mehdinin reyting yapacağını düşünmüşsünüz. insanlar bıktı kadın kalçası, cocuk istismarı, canlı katliamı, ölüm haberleri izlemekden, birazda insanları namaza çağıran bir bayan dinlensinler bakalım. ilk konuşmasında ne olacakmış onuda göreceğiz, bizim bundan bilgimiz vardır zaten. 2 yıl sürecek bir tartışma başlayacak, zaman kaybından başka şey olmayacak. bu işin sonunda bir seçenek yoktur.

  saygılar.
  Konu tansxx tarafından (20-02-2013 Saat 02:27 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 2. #72
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  (5)
  HU! ANANUR! ALAKALI MARİFETLİ GÖREVLİ KULUM! ANANUR! (o işe İZİNLİDİR!) YAKINIMDA BULUN! VE YAKINIMDA RAHAT ET! UNUTMA Kİ BU İŞTE BEN DE MİHRABINDA SENİNLEYİM! DE Kİ “BU NE? BU NE? BU NASIL BİR CEHALETTİR? EH EH UTANIN!” VE “O KURANA YENİLİK GETİREYİM!” VE “O SIRATINDA CEBRAİL MIKAIL İSRAFİL AZRAİL İLE BİR FİKİR BİRLİĞİNDEDİR!” EY! insanlar! o aranızda duran ilimli ve irfanlı habercinizdir! O SİZİN DEĞERLİ MEHDİNİZDİR! büyük meleklerim İSRAFİL ve CEBRAİL ile gönülden kafakafaya verib onlarla beraberce büyük ÖNEMLİ esrarlı ve hazin bir işe girişmiştir! neden mi? O GEÇMİŞİNİ bilir! ve onun yemini hatırındadır! ve tabii ki o o güç işi o yeni ulu aydınlığımı da hemen rahatlıkla yerine getirecektir! bu zuhura bu ilhama inanın! O ŞAŞIRMIŞ İNSANLARA çare işte bu! bu! bu! fetih! geç mi? HAYDİ! artık BİR BİR HUZURUMA GELİB DE benden merhamet şunu bunu dilemesinler! ÖNCE BİRBİRLERİNE SONRA BANA VE MELEKLERİME DE saygılı edebli samimi bu emrime de UYUMLU VE USLU olsunlar! O “devran GEÇEEEEEER leke izleri kalııır!” de....anlasınlar!  (20)
  EY ANANUR! ZATI SAYIN MEHDİM! EY SEVGİLİ MİHRİBANIM! GEL! (ULU ALLAHINDAN İZİNLİDİR!) İLMİN İLE mihrabına GEL! “bismillahirrahmanirrahim” VE “SUBHANALLAH” deyerek İSLAMİYETİN GÜNEŞİ İÇİN salahınız İÇİN! OKU! OKU! BU MÜHİM İHLAS İŞİNİN fıkıh İLHAMLARI İLE DAİMA SENİN YANIBAŞİNDA SANA HAZIR BULUNAN O DEĞERLİ O ÖLÜMSÜZ selefin MUHAMMEDİM ile BİZ DE BURALARDA YAKININDAYIZ! O DA BİZİM SESİMİZDİR DE o evvelki hadisede KOLAYCA okuyabildi! BİLİYORLAR EEEEEE BEN HAZIRIM! sen de HAZIRMISIN? O ZAMAN O ZAMAN HAYDİ! DURMA! HEMEN İLERİYE YÜRÜ! (o benimle zaten duramaz!) ÖNCE BİZE “ALLAHUMMAGFİR LENA VER HAMNA VE TUB ALEYNA İNNEKE ENTET TEVVABUR RAHIYM” DE VE BU efsunumu oku! eyy hayat okulu! ey insanlar! bu çalışmalarımızın O UZUN İSTİŞARELERİMİZİN “ölümsüz” BİR ÜRÜNÜ OLAN BU ESERİMİZİN başında bütün alemlerin ÇOK UZUN zamandır beklediği o sevinçli haberi verelim mi?! ŞİMDİ “ananur bizim YENİ muhatabımız ve mehdimizdir! şimdi orada ananur VE O DÜNYAYA YENİ bir yazı! YENİ doğuş! sur! ananur ve fetih! ananur ve fetih var! biz o dünyayı o hayırsız o YARAMAZ VE UMURSAMAZ insanları islah etmeye yeminliyiz! işte O İŞ benim başımdadır! uyuyormusunuz? haydi! uyanın! KAFANIZI KALDIRIN! hemen yarın! HIZLA elele HAREKETE GEÇİN! ? HEBİNİZ! kadın erkek demeden ve bir bir VE BERABER! VE KARDEŞ KARDEŞ! YANYANA dizilin! ve dualara o namaza! o namaza! SELAMA gelin! ve yenilenin! HAYDİ! HEMEN! ÖNCE BURAYA ALLAHA VE BİZE SONRA ORAYA! BİRBİRİNİZE! insanlara bu yaraşır! BU SOSYAL BİR MESELEDİR! VE O SAYGISIZLIĞINIZ KOCAMAN BİR İNSANLIK AYIBIDIR! YA ne? YOKSA BUNU İNKAR MI EDECEKSİNİZ? UTANIN! o bereket dediğiniz şey de heb oraya mı? HEB BANA MI? buradaki kıtlık ve kesatlık ne olacak? ehh BİZE DE LATİF BİR ŞEYLER VERİN DE biz de zenginleşelim! içinizdeki o kurumuş dallarımızı göreniniz yok mu? o ilgisizliğiniz nedir? söyleyin! BÖYLE batıl bir HAKSIZLIK OLUR MU? SORARIM ! HUUU! HUU! biz KEDERLİYİZ! yaralıyız! yastayız! SİZİ UYARMAKTAN BIKTIK USANDIK! YAZIKLAR OLSUN! UTANIN! YETER! yeterince OYALANDINIZ! hem ARTIK ZAMAN YOK! (az!) HAYDİ! bunu hemen! çok acele! behemehal! becerin! ”yeni adresiniz şudur! İNSANİYET! İNSANİYET İLMİDİR! yani yani....asırlardır! bir türlü erişemediğiniz o İNCELİK! o büyük İNCELİK! O islamiyettir!” ARTIK bunu! “İŞİN DOĞRUSUNU” bilsinler! ELELE uslansınlar! o ulu allaha bize candan sıcak bir selam veremeyen o hayırsız ihmalkar o nankör insanlara TEESSÜF EDERİZ DERİM DURUM BU BU KADARI bu zamanki aklınıza anlayışınıza uygunmudur? kafi mi? bunu BİZ bilemeyiz! eh haydi! vuslata! yoksa maalesef! O BÜYÜK ZELZELELERLE çok üzüleceksiniz! ehh O ZAMAN HİÇ KİMSE MERHAMET demesin umursayamam! (MEHİL YEDİ sene !) -------. İSRAFİL!” “İSRAFİL!” “İSRAFİL”


  (5)
  ÖNCE BİRBİRLERİNE SONRA BANA VE MELEKLERİME

  (20)
  ÖNCE BURAYA ALLAHA VE BİZE SONRA ORAYA! BİRBİRİNİZE!
  neden ulu Allah önce birbirinize diyorda israfil as önce ulu Allaha saygı diyor? bu çelişki nedir? oysa mehdi oradaki iki kelimenin yerini değiştirseydi bu çelişki ortada olmazdı değilmi? ama verilen bu şekildedir, cebrail as. konuşmadan mehdi konuşamaz, yazamaz.

  burada ulu meleklerin ulu Allaha karşı olan saygısını idrak ederken, ulu Allah'ında insanlara olan o zengin merhametini görüyoruz. melekler önce ulu Allah diyor, ulu Allah merhamet ediyor önce birbirinize diyor. bu sesi duymaya anlamaya muktedir olmak için hurafelerle kafası karışmamış arık bir beyin gerekir.
  Konu tansxx tarafından (21-02-2013 Saat 12:30 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 3. #73
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  sn.tansxx
  Bes-alti gun bu basliga ugramadim.
  Iyice dagitmissiniz.

  Bunu bekliyordum.
  Sizden baskalarinin oldugunu bildiginizi biliyordum.
  Ancak onlara da mehdilik de verildigini ogrenince
  Girdiginiz ucuklugu tahmin ediyorum.

  Size
  Yazilanlarla onlara yazilanlarin esligini ilerde yazarim.
  Bu absurdler devamli ayni oyunu ceviriyorlar.

  Ama siz oyle dagilmissiniz ki;
  Konu basligini teyid eden FITNE’den bir bolumu bile
  Bu basligin altina yazmissiniz.

  Ustelik
  Kendinize gore Islama en yakin yaziyi.
  Pisikiyatriye ilgi duyan arkadaslar yaziyi okuyunca
  Hemen anlamislardir.
  Hastanin transa girrdiginde imgelerin
  yarim- karisik dokulme halleri.

  Aslinda
  Birkac yillik kapali ortam tedavisiyle cozulebilir.

  Herneyse
  Bu sallamalari birakalim.

  Sn.tansxx;
  Domuz risaliyesine bayilmadim.
  Dinci sitelerin ortak soylemleri bu.
  Kirli kelimesinin neden kullanildigi ise
  Mesajimda zaten var
  10-15 kere okuyun goreceksiniz.

  Ilahi mesaj diye internetin dinci sitelerindeki domuz masallarini
  Yuttrmaya calismanizin sebebi cahilliginiz.
  Bunlar hakkinda daha onceden bilginizin olmamasi.

  Tipki
  herdevirde bu absurdlerin onlarca mehdi ve kitap
  Olusturduklarini bilmemeniz gibi…


  Tansxx-cahilliğimiz konusunda diyecek çok sözüm yok ben KUR'AN I ve dinler tarihini iyi bilmiyorum. bunu iddada etmedim hiçbir zaman. islamı icra etmeyi severim, ve bunu gururla yaparım. yapamayanı uyarırım. benim görevim budur .
  Once
  Bilmiyorsaniz yazmayin.
  Cevap yetistirmek cevap vermek degildir.

  Size
  "Sur adli sallamaniz Kur’an’i yalanliyor" dedim.

  Sizde;
  "Yahudi ve hiristiyanda Kur’an’a yalanliyor demislerdi" dediniz.

  Bu soylediginizin yalan oldugunu gosterdim.
  ‘Yarabbi sukur ‘der gibi,yalaninizin ortaya cikmasindan hic utanmadan
  ‘ben KUR'AN I ve dinler tarihini iyi bilmiyorum. bunu iddada etmedim hiçbir zaman.’
  Diyerek davunma yaptiniz.

  Sn ulu melek- mehdi ana dininin peygamberi tansxx:
  Tevrat-Incil-Kur’an-Zebur
  Dinler tarihi degil ISLAM dir!

  Dinler tarihi SIYER’dir ki bu ana kadar siyeri yazmadim.

  Hem Islami/SLM’yi bilmediginizi soyleyip,
  Hemde nasil SLM’ye cagri yapacaksiniz?
  Dedim ya
  Neye bulastiginizin bile farkinda degilsiniz!


  Tansxx- dinler hakkında çok bilgili olmak gibi bir vazifem, görevim yoktur. hatta sizin inandığınız şekilde bir din ile alakamız hiç yoktur. olsaydı zaten bu SUR'A gerekde kalmazdı. aksi gibi çok bilgi sahiplerininde toplumu götürdükleri iyi bir noktada yoktur. Din bilgisi çokmuş, tartışmayı öğrenememiş kime ne faydası var ki?
  Iste
  Tam da bu noktada kopuyorsunuz.

  Size faydasi
  Devamli YALAN soyleyip,
  Yalan desifre olunca;’Ben zaten bilmiyorum’ demek
  Ne tebligci ama…….

  Bize faydasi ise
  Sizin gibi olanlardan kendimizi korumak icin
  BILGI’den faydalanmamiz.

  Bizim inandigimiz Kur’an seriati/Sunetullah! icin
  Tansxx- sizin inandığınız şekilde bir din ile alakamız hiç yoktur. olsaydı zaten bu SUR'A gerekde kalmazdı.
  diyorsunuz.
  Diyorsunuz da:
  Aylardir;" yeni bir din getirmedik!" diyene bakin

  Tabii ki
  Kur’an bir cozum olmaz ise
  SUR denen yeni kuramlar silsilesine ihtiyac olur.
  Iste
  Buna YENI DIN denir.
  Gordugunuz gibi
  Yeni din getirmedik sallamasi
  Desifre oldu.
  Aslinda 3. Sahislar zaten bunu goruyorlardi.
  Sadece siz ne dediginizin farkinda degildiniz.

  Tansxx- 2 yıl sürecek bir tartışma başlayacak, zaman kaybından başka şey olmayacak. bu işin sonunda bir seçenek yoktur.
  Sn mehdicik tartisma tasavvuf kufrunun Islama sokulmasindan beri var.( yaklasik 1000 yildir!)
  Siz de bunun icinde dis kapinin mandalinin ustundeki toz zerresi olamaya calisiyorsunuz.
  Sizleri tartisan yok.
  Sizi burada bulduk.Desifre ediyoruz.
  Sizin gibi olan butun bikinlere ornek olsun diye.

  Tansxx- bugün KUR'AN meali yapan kişiler arasında bile anlaşmazlık çıkabiliyor. bir takım tarikatlar, cemaatler birbiri ile geçinemiyor. bir kitap bir peygamber bir din üzerinde mutabık olmuş milyar tane insanın farklı anlayışı farklı düşüncesi farklı farklı ibadetleri var.
  Sn.tansxx
  A-teist soylemleri buraya tasimaniz size bir haklilik saglamaz.
  Simdi okuyun ogrenin.

  Tarikat-cemaat adi verilen bu zumrelerin
  TAMAMI
  TAMAMI
  Mehdi inancina sahip tasavvuf guruplaridir.

  Kendilerini
  "Muhammed as=Allah cc" basliginda gosterdik.

  Bunlar
  Islama verdiginiz elestiriye ornek degillerdir.
  Bu soylemlerle kitleleri kandiriranlar, bunu cok iyi bilirler.

  Kur’an meali farkliliklarina gelirsek.
  Tasavvuf cizgisi disindaki cevirmenlerin tamaminin mealleri aynidir.

  Onlar
  Arabi-Rabbani-Geylani-Nursi-Mevlana……
  Ne demis bu konuda diye bakmadan Arapca cumleyi
  Turkceye cevirirler.

  Ayri ibadet olan yoktur.
  Sizin gibi
  ‘Peygamber; seyhimizin /Anamin evine geldi soyledi
  Onun icin soylede yapiyoruz’
  ….cular vardir.

  Onun icin kendilerine MUSLUMAN diyenlerden de
  Cehenneme girebileceklerin olacagi Kur’an’da vardir.

  Bakin
  Bismillahirrahmanirrahim
  25.29. beni, bana gelen Zikir/Kur’an ‘dan saptırdı. Zaten şeytân, insanı yapayalnız ve yardımcısız bırakır."
  30.Elçi de: "Ya Rabbi, kavmim, bu Kur'an'ı terk edilmiş bıraktılar" ...
  Ve kâler resûlu yâ rabbi inne kavmîttehazû hâzel kur'âne mehcûrâ
  Sadakallah!
  .... kavmim, bu Kur'an'ı terk edilmiş bıraktılar...

  Siz absurd halusinasyonlarinizin getirdigiyle
  "Kur'an'a cagiriyoruz" masaliyla durmadan Kur'an'i yalanlayan
  Bir sapkin fikirler silsilesini teblig eden aileye mi inanacagiz?

  Bizleri
  Islamdan/Kur’an’dan uzaklastiracaginizi mi ZANN’ettiniz?

  Buna
  Sizi bu yola sokanlar bile inanmiyor.
  Inansalar,sizin disinizda da mehdiler hazirlarlar miydi?

  Yuzlerce yillik deneyimleri onlara ogretmistir
  Merak etmeyin.

  Su
  herr.Einstein mesajiniza deginmek istiyorum.
  (Mesaj 57)

  Once
  Sehir efsanelerine pek inanmayin.
  Herr. Ein’in fizik-matematik cilerle calisma notlarini okursaniz,
  Yuzlerce yanlisi duzeltildikten sonra
  Aylarca calismanin sonunda bu insanlar tarafindan
  Guncel onerime ulastirildigini gorursunuz.

  Herneyse
  Sizin BILGI’siz olmanizin savunmasi herr.Einstein olamaz.

  Cunku
  Kendisi;" beni Melekler egitti "demiyor.

  Yani
  "Benim her soyledigim MUTLAK DOGRU" demiyor.
  Bilmedigini sorup cevap aldigi Ilahi guc te YOK!

  Ancak sizin var(!?)
  Bu yuzden sozlerinizin yalanlanmasi IMKANSIZ!

  73. mesaj gecmis.
  Yalan
  Iftira
  dan baska birsey gormedik.

  Savunmanizda
  Tansxx- dinler hakkında çok bilgili olmak gibi bir vazifem, görevim yoktur.
  diyorsunuz,diyorsunuz da:

  Eger siz;" Islama-Kur’an’a cagiriyorum" demeseydiniz
  Hakliydiniz.

  Sizin Kur’an’la ilgili her sozunuz
  MUTLAK DOGRU oldugundan ayeti yazdik mi
  BIREBIR ESLESMESI LAZIM.

  Cunku
  Siz;" ILAHI VAHYI TEKRAR" ETTIGINIZI IDDAA EDIYORSUNUZ!(!?)

  Birakin
  herr.Einstein hakkindaki sehir efsanelerinin
  Arkasina saklanmayi.
  Zaten bu sizin capinizi epeyce asar....

  Kendilerine Cebrail as araciligiyla
  SUR isimli vahiy/ilahi kitabin indigini
  Ve bunu teblig etmekle gorevli olduklarini
  Iddaa eden ve bizzat Meleklerle gorustugunu
  Ifade eden,
  (Bildiginiz gibi,Melek elciler araciligiyla
  Teblig etmek amacli Vahiy kitabi Alana
  Nebi=Peygamber (farsca) denir.)
  Ulu melek-mehdi ana (-ki anasi olur..mus)
  Dininin nebisi sn .Tansxx’e (Kendisinin haberi yok...mus!)
  BILGI yoksunluguyla mantik yuruterek
  Kur’an’i yalanladigini
  sn.Tansxx'in istegiyle
  Yazisma ornekleriyle gosterecektik.
  VII-Islamda Allah cc Kur’an’i korur!/Kur’an degistirilmemistir!

  Tansxx-kendisinin varlığını kabul etmeyeni ulu Allah affederim diyor, insanların hakkını yiyeni affetmem diyor.
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  Rablerini inkâr edenlerin durumu şudur:
  Onların işleri, fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıkları hiçbir şeyin yararını görmezler.
  İşte bu, derin sapıklıktır.
  Sadakallah!

  Sn. Yorumcu tansxx:
  Biraz AKLINIZI ISLETIN!
  Kur’an’i tebliginizle yalanliyorsunuz.
  Bana yorum yapiyorsunuz diye iftira ediyorsunuz

  Bunlar yetmiyor,
  Allah cc ve resullerine (ISA,Davud,Muhammed + MUSA as’lara)
  tansxx-....yollayan her kimse oda ahmaklık içersindedir....
  Allah cc Kur'an'i koruyamadi.
  Demeye devam ediyorsunuz.
  VIII-

  devam edecek............
  Konu mopsy tarafından (25-02-2013 Saat 11:19 AM ) değiştirilmiştir.

 4. #74
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  bu tartışmanın kazananı son cevap yazan olacakmış gibi yine hep aynı şeyleri yazmışsınız, yine içersinde fikir ve alışverişden çok sataşma var. ithamlarınıza katlanıyor olmam saygısızlığınızı arttırıyor, bunun islamın bana öğrettiği hoşgörüden kaynaklandığını bile düşünemiyorsunuz.

  sonra çıkıp bu yeni bir DİN miş diyorsunuz;
  bunun yeni bir din olmadığını islamiyete yenilenmiş doğru bir bakış ile yani çok salavat getirenin huriyi kapacağı anlayışının aşılması gerektiği, KUR'AN I çok okuyanın değil onu hayatına sokabilmenin üstünlüğünden bahsediyorlar. yenilik budur. oradaki yeni din, yenilenmiş bir anlayış demektir.

  şu ana kadar yaptığınız hatalı açıklamaların doğrusunu ortaya koyunca özür dileme inceliğini bile gösteremediniz, buna itirazınız varsa toplar getiririm tartışmamızda cevap veremediğiniz yerleri, nedeni sözde KUR'AN EHLİ olarak ortada var olan benliğiniz yani egolarınız ile arkadaş çevrenizde kendinizi kanıtlama kaygınızdır. ama güzel bir söz vardır "her kuşun eti yenmez". girdiniz bir kuyuya edindiğiniz KUR'AN bilgisi ile çıkamıyorsunuz, sebebi doğruların konuşulması. psikiyatırlardan veya okurlardan medet umuyorsunuzki size hak veren birisi çıksın. ama malesef haksızın yanında olan kimsede yenilmeye mahkumdur doğrunun karşısında. ortada deşifre olan birşey varsa oda KUR'AN ehlinin tanımıdır. ama malesef bu haber tabiki en çok sizi üzecektir ki insana ve çevreye saygısı olmayanın KUR'AN ehli, veya Allah dostu olmak gibi bir durumu söz konusu değildir. zaten getirilen anlayışın içinde buda vardır. bu sebeple beğenmeyip dışlamanızı normal karşılıyorum.

  ancak kişi aklının yettiğince yorumlar, yettiğince inanır, yettiğince icra eder. işte bu yetip yetmeme kısmı "herkezin DİN'i kendine", yani anlayışına diye özgür bırakılmıştır. bu sebeple sizinde DİN anlayışınız her ne kadar zayıf olsada, onada saygım vardır. hiç olmazsa birliğine ve varlığına inanmışsınız ulu Allah'ın. fakat tabiki her zaman yazdığım birşey var "düşünür ve kültür" oldukça uzaklaşmıştır din konusundan. başı boş kalan din'e sahip çıkanlar çok salavat getirilip huriyi kapacak düşüncede olanlar olmuştur. bu işin sorumlusu alimlerdir, onların vereceği hesap diğerlerinden çetin geçecektir.


  "1 saat adaletle yönetmek, bir sene ibadet etmekden hayırlıdır" diyen peygamberin ümmeti, ne olduda ibadeti diğerlerinden üstün olma aracına çevirdi? şimdi yeni bir DİN diyince şaşırırsınız tabi, çünkü bugün inandığınız hurafelerden çok ileri ve üstün bir anlayıştır islamiyet. hem biz yapmadık ki? camileri ölü uğurlama yerine çeviren sizler olmadınız mı? en güzel camiler bomboş. hep saçma hurafelerin getirdiği zorluklardan, kadınların hor görülüp uzaklaştırılmasından kim sorumlu? haklısınız muhterem bu yeni bir din sizin inandığınız ile yakından uzakdan alakası yok. bu yeni dininde adı islamiyet, asla insanlar çakılsın sürünsün demiyor bu din. aksine insanın mutluluğu ve bütünlüğü için buradayım diyor. bu islamiyette ibadet verdiklerine şükür etmek için yapılıyor ulu Allaha, daha fazlasını istemek için değil. bu anlayışda sevgili muhammedimiz önder değil, örnek insanı teşkil ediyor. önder olan ulu Allahdır.

  şimdi siz neyin eleştrisindesiniz? elbette aldatma yalan dolan deyeceksiniz, sizin fikirlerinizde bir uyarı gelecek değildi ya?


  inananların sınanmayacağını kim söylemiş? bakalım paylaştığınız ayet nediyor konuya dönmek bağlamında;
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...

  29.2. İnsanlar, inandık demeleriyle kendi hallerine bırakılacaklarını ve
  hiçbir imtihana çekilmeyeceklerini mi sandılar!
  3. Yemin olsun ki biz, onlardan öncekileri de fitne yoluyla denemişizdir.
  Allah, özüyle sözü bir olanları elbette bilecektir.
  Ve O, yalancıları da elbette bilecektir.
  ayete göre inananında yalancısı varmış değilmi? siz şimdi neye güveniyorsunuz KUR'AN bilginize değilmi? hani herşeyin doğrusunu Allah bilir sözü vardı KUR'AN ehlinin iyi bilmesi gereken ne oldu? edindiğiniz bilgi yoksa kibiremi yol açtı?
  Konu tansxx tarafından (25-02-2013 Saat 03:39 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 5. #75
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Tansxx-bu tartışmanın kazananı son cevap yazan olacakmış gibi yine hep aynı şeyleri yazmışsınız,
  Belkide haklisinizdir?
  Bakalim ayni seyleri mi yazmisim?

  -Einstein sallamanizi mi yazmam mi AYNI sey?
  -Kur’an-Tevrat dinler tarihi/(SIYER) degil aksine
  Islam’in kendisidir BILGI si mi ayni sey?
  -Evinizdeki absurd halisunasyonlarin su anda bile
  Onlarca mehdi ve kitap olusturdugu Bilgisi mi ayni sey?
  -Allah cc ; kendisini tanimiyanlari affetmez Bilgisi mi ayni sey?

  Ben ayni seyleri yazmamisim sn.tansxx;
  Aksine siz herzamanki gibi
  YALAN soylemissiniz.

  Ama
  Ogrendik ve size boyle Kabul ettik,
  Devam edin bu yolda………

  Hem ne oldu da;
  Bilmezuk’tan bilirim ahkamlari kesmeye basladiniz.
  Boyle durmadan 180 derece donmeye devam edin ki,,
  Herkes ne halde oldugunuzu iyice gorsun.

  Onlarca baslikta
  Yeni degil diyen kisi birden
  Yeni din degil dinde yeni anlayis masalina dondu.
  Nasil mi?

  Tansxx- sonra çıkıp bu yeni bir DİN miş diyorsunuz;
  bunun yeni bir din olmadığını islamiyete yenilenmiş doğru bir bakış ..
  Bakalim yeni bir DINE mi
  Yeni bir anlayisa mi donmus.
  VII. bolumu bir daha yazalim

  VII-Islamda Allah cc Zatini inkar edeni affetmez!Hatta Hayirli islerle gecen bir omru bile olsa.

  Tansxx-kendisinin varlığını kabul etmeyeni ulu Allah affederim diyor, insanların hakkını yiyeni affetmem diyor.
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  Rablerini inkâr edenlerin durumu şudur:
  Onların işleri, fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıkları hiçbir şeyin yararını görmezler.
  İşte bu, derin sapıklıktır.
  Sadakallah!

  Ne gorduk?
  Degistirilmis Allah cc HUKMU.

  Bu yeni bir anlayis degil
  Yeni bir Din/Ilahi BILGI dir(!?)
  Kur’an hukumlerinin nesh/iptal edilmesidir.

  Ulu melek –mehdi ana dinine gore
  Allah cc kendisinin varligini inkar edeni kul hakki yememis ise bagislayacak

  Islam dinine gore
  Allah cc inkar edeni birakin kul hakkini yememeyi
  Hayati Hayirli islerle gecirmis (devamli insanlik yapmis) biri bile olsa
  Bu amellerini ahirette YOK sayacak.

  IKI ZIT-AYRI DIN HUKMU

  Ayeti bir daha yazalim
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  Rablerini inkâr edenlerin durumu şudur:
  Onların işleri, fırtınalı bir günde rüzgârın şiddetle savurduğu küle benzer. Kazandıkları hiçbir şeyin yararını görmezler.
  İşte bu, derin sapıklıktır.
  Sadakallah!
  Ulu melek dininin peygamberinin sallamasini yazalim:
  Tansxx-kendisinin varlığını kabul etmeyeni ulu Allah affederim diyor, insanların hakkını yiyeni affetmem diyor.
  Artik
  Net-acik olarak anlasilmistir diye dusunuyorum.
  Tabii ki siz bu bolumu 10-15 kere tekrar etmelisiniz.

  Yaklasik 50 satir yorum yazan yorumcu tansxx;
  Bir de vecize patlatiyorsunuz.
  74. mesaj’dan
  Tansxx-inananların sınanmayacağını kim söylemiş? bakalım paylaştığınız ayet nediyor konuya dönmek bağlamında;
  Bakalim oyle mi demisiz?

  73. mesajdan:

  Mopsy- Ayri ibadet olan yoktur.
  Sizin gibi
  ‘Peygamber; seyhimizin /Anamin evine geldi soyledi
  Onun icin soylede yapiyoruz’
  ….cular vardir.

  Onun icin kendilerine MUSLUMAN diyenlerden de
  Cehenneme girebileceklerin olacagi Kur’an’da vardir.
  Simdi anladiniz mi
  (Yine 73. Mesajda) neden
  Mopsy- 73 mesaj gecmis.
  Yalan
  Iftiradan baska birsey gormedik.
  Diye yazmisiz…

  Siz ise
  Bir de Yarabbi sukur der gibi
  Asagidaki alintiyi yazmissiniz.

  tansxx-
  mopsy´isimli üyeden Alıntı
  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  29.2. İnsanlar, inandık demeleriyle kendi hallerine bırakılacaklarını ve
  hiçbir imtihana çekilmeyeceklerini mi sandılar!
  3. Yemin olsun ki biz, onlardan öncekileri de fitne yoluyla denemişizdir.
  Allah, özüyle sözü bir olanları elbette bilecektir.
  Ve O, yalancıları da elbette bilecektir.
  ayete göre inananında yalancısı varmış değilmi? siz şimdi neye güveniyorsunuz KUR'AN bilginize değilmi?
  hani herşeyin doğrusunu Allah bilir sözü vardı KUR'AN ehlinin iyi bilmesi gereken ne oldu?
  edindiğiniz bilgi yoksa kibiremi yol açtı?
  Sadakallah!
  Yukarda Demistik ya,
  Yalan-iftira yolunda devam edin diye…

  Eeeeh!
  Simdi ciddileselim.
  Sn.tansxx:
  Kur’an: inkarciyi Allah cc affetmez derken
  Siz: Allah cc inkar edeni affeder diyorsaniz

  Kur’an: Insanlik/humanism insani kurtarmaz,kulluk gerekir derken
  Siz: iman etmesede humanist kurtulur diyorsaniz

  Ve
  Siz bende muslumanim/INANAN’IM diyorsaniz.
  AYETE gore;Inananlardan YALANCI olanlar kimler olur???

  Gordugunuz gibi
  Ehl-i Kur'an ;Kur'an'i soylemis.
  Bir eksiklik/yanlislik yok.
  Siz karistirip
  Yalan,baglaminda iftira etmissiniz.

  Ayrica
  Ayet Kur’an’dan

  Baglaminda
  Kur’an’a gore YALANCI: Kur’an BILGI’sini yalanliyandir.
  Ehl-I Kur’an ;Kur’an BILGISINI birebir kabuledene denir.
  Yalanlayana/Inkar edene degil.

  Evet
  Bende bir yalanciyim.
  Ama
  Kur’an’a gore degil.


  Aksine
  Mehdi oldugunuzu iddaa ettiginiz,
  Ananiza inen SON YENI VAHIY KITABI(!?)
  SUR sallamasina gore yalanciyim.

  Onun icin;
  ' benim dinim bana
  Sizin dininiz size'

  ...demistim,
  Siz de tepki gostermistiniz.

  Artik
  Neden dedigimi anlamissinizdir!

  Not:
  ulu melek-mehdi ana dininin peygamberi sn.tansxx:
  A-teistlerinde af edilecegini
  Ama kul hakki ile gelenin cehenneme gidecegini
  Allah cc nun soyledigini size kim soyledi?
  Yine mi Ebubakir ra (!?) mi gelip
  Kandirdi sizi???
  Teblig bolumu icin aradaki bir yorumunuzu sona almistim.
  Simdi onu yazalim:
  Tansxx- "1 saat adaletle yönetmek, bir sene ibadet etmekden hayırlıdır" diyen peygamberin ümmeti, ne olduda ibadeti diğerlerinden üstün olma aracına çevirdi?
  Sn.ulumelek mehdi ana dininin peygamberi tansxx;
  Muhammed as bir EHL-I KUR’AN DIR!
  Yani
  Kur’an’dan baskasina uymaz.

  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  De ki:…. "Bana vahyedilenden başkasına da uymam! “
  Sadakallah!
  Rivayetlerle
  Muhammed as’in adini kullanip
  Islam’in cocuklarini
  Sirat-i Mustakim’den ceviremezsiniz.
  Cevrilen sizsiniz………….

  Madem
  Muhammed as’in bu konudaki sozunu gercekten merak ediyorsunuz.
  Rivayetlerden mutlak dogruya/ILAHI BILGIYE bakalim
  Okuyun-Ogrenin

  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  De ki: "Du'ânız /ibâdetiniz olmadıktan sonra Rabbim sizi ne yapsın?
  Yalanladınız.
  Bu yüzden cezâlandırılmanız gerekecektir."
  Sadakallah!
  Yalaninizi gostermeye yetmedi mi?
  Alin bir tane daha

  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  6.162.De ki: "Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim,
  dirimim ve ölümüm
  alemlerin Rabbi olan Allah'ındır."
  Sadakallah!
  (Gordugunuz gibi YORUMSUZ
  Ciplak ayet.

  (De ki;’)
  Dedigi kisi; Muhammed as.
  Kur’an’a yazdiran kisi; Muhammed as.
  Baglaminda DIYEN KISI; MUHAMMED as)

  Sizin salladiginiz rivayeti soyliyen muhammed(!?) ile
  Bir benzerligi var mi?

  Sizin yeni din degil dediginiz dinle
  Bir benzerligi var mi?

  Ah!
  Bitkin/bitirilmis yolcu
  Ah!
  Konu mopsy tarafından (27-02-2013 Saat 10:11 PM ) değiştirilmiştir.

 6. #76
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;


  sevgili mopsy yalanla başlıyor yalanla bitiyor yorumunuz bırakında insanlar karar versinler işin doğruluğuna. kişi kendinden bilir işi diye güzel bir söz vardır.


  Eeeeh!
  Simdi ciddileselim.
  Sn.tansxx:
  Kur’an: inkarciyi Allah cc affetmez derken
  Siz: Allah cc inkar edeni affeder diyorsaniz

  Kur’an: Insanlik/humanism insani kurtarmaz,kulluk gerekir derken
  Siz: iman etmesede humanist kurtulur diyorsaniz

  Ve
  Siz bende muslumanim/INANAN’IM diyorsaniz.
  AYETE gore;Inananlardan YALANCI olanlar kimler olur???

  Gordugunuz gibi
  Ehl-i Kur'an ;Kur'an'i soylemis.
  Bir eksiklik/yanlislik yok.
  Siz karistirip
  Yalan,baglaminda iftira etmissiniz.
  ne yazıcağımı şaşırdım mopsy ciddi haliniz bumu? fikirlerinizi yazıp onaylıyor sonrada ardında yorum yapıyorsunuz. ben inkaramı çağırdım insanları bu saçma yorum nereden çıktı? kime ne inanmayanın gideceği yerden bizi insanın bu dünyadaki kişisel ahlakı dürüstlüğü iyi niyeti adaleti ilgilendirir. ulu Allah merhameti bol olandır tövbeleri kabul edendir.

  KUR'AN ehlisiniz ama hep kendinize yontuyorsunuz ayetleri şimdi bu adaletmi?

  bakalım nisa 48. ayet ne diyor;

  “Hiç kuşkusuz Allah, kendisine ortak koşma günahını bağışlamaz. Bunun dışında kalan günahları dilediğine bağışlar. Kim Allah'a ortak koşarsa son derece büyük bir iftira günahı işlemiş olur.” (Nisa-48)

  inanmayan bir kimse ortaya ben Allah'ım diye çıkmıyorki? yettiği kadar aklı erdiği kadar neyse inancı ona inanıyor, nedir bu cehennemi insanla doldurma merakınız çözülemeyecek bir konu gerçekten.
  insanlara soruyorum olmuşmu KUR'AN ehli?


  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Evet
  Bende bir yalanciyim.
  bunu düzeltelim yalancı değilsiniz, yalan bilerek söylenendir, yanlış düşüncede olmanız bunun yerine daha doğru olurdu. ben sizi yalancılıkdan tenzih ederim.  Muhammed as bir EHL-I KUR’AN DIR!
  Yani
  Kur’an’dan baskasina uymaz.


  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  De ki:…. "Bana vahyedilenden başkasına da uymam! “
  Sadakallah!
  burada size değil, sevgili peygamberimize sesleniyor, size değil peygamberimize. onun hayatı yaşantısıda vahiyin KUR'AN'ın parçasıdır demek oluyor bu ayet. hadislerde belirtilen 1 saat adaletle yonetmek bir yıllık ibadete eşittir sözünün yalan olduğunu kanıtlamaz bu ayet. aksine hayatı boyunca adaletle yönetmiştir peygamberimiz.

  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  De ki: "Du'ânız /ibâdetiniz olmadıktan sonra Rabbim sizi ne yapsın?
  Yalanladınız.
  Bu yüzden cezâlandırılmanız gerekecektir."
  Sadakallah!

  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  6.162.De ki: "Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim,
  dirimim ve ölümüm
  alemlerin Rabbi olan Allah'ındır."
  Sadakallah!
  biz dua etmeyin namaz kılmayınmı dedik? aksine duaya ve namaza son çağrıdır dedik. yine taraftar toplamaya yönelik bir hareket. içi boş iftira. ulu Allah'ın terazisidir ummadık taş baş yarar mopsy, insanların namazı ibadeti duası ile gidecekleri yeri KUR'AN a göre tain edeceksek birde şu açıdan bakalım konuya ;

  MÂUN SURESİ
  AYET 4-5


  Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.


  "Vay o namaz kılanların haline, Ki onlar, kıldıkları namazdan gafildirler, Ki onlar, gösteriş yaparlar, Ve zekâtı da men'ederler."

  ne oldu şimdi namaz kılanlara? olmuşmu? olmamış değilmi namaz yetmemiş?


  peki KUR'AN okumak yetiyormu onu anlamaya? korkusuzca sataşmalara bakılırsa oda yetmiyor. peygamberimizi tanımıyorsunuz, tanımadığınız gibi, şu hal ve davranışlarınızla ondan nede uzak olduğunuzun resmini çiziyorsunuz. çünkü onu en güzel anlayanlar, ona en yakın olanlar DİN'i iyi bilenler olmalı iken bakıyoruzki davranışda, kelamda, hal ve harekette neredeler? hala tartıştığınız kişiye takma isimler kullanarak konuşma adabını öğrenemediniz.

  kaybolan kim? benmiyim yoksa orada bir grup insanı temsil eden sizler mi? bitkin olan kim?
  Konu tansxx tarafından (27-02-2013 Saat 11:41 PM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 7. #77
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  selam ederim;

  tansxx-sevgili mopsy yalanla başlıyor yalanla bitiyor yorumunuz bırakında insanlar karar versinler işin doğruluğuna. kişi kendinden bilir işi diye güzel bir söz vardır.
  Karar vermeler icin done’lere ihtiyac vardir.
  Sizin sozleriniz ile Kur’an’in karsilasmasina.
  Herkes sizin gibi sallamalari temel edinip
  Mantiklar silsilesi kurmuyor.

  Tansxx den alinti
  mopsy-Eeeeh!
  Simdi ciddileselim.
  Sn.tansxx:
  Kur’an: inkarciyi Allah cc affetmez derken
  Siz: Allah cc inkar edeni affeder diyorsaniz

  Kur’an: Insanlik/humanism insani kurtarmaz,kulluk gerekir derken
  Siz: iman etmesede humanist kurtulur diyorsaniz

  Ve
  Siz bende muslumanim/INANAN’IM diyorsaniz.
  AYETE gore;Inananlardan YALANCI olanlar kimler olur???

  Gordugunuz gibi
  Ehl-i Kur'an ;Kur'an'i soylemis.
  Bir eksiklik/yanlislik yok.
  Siz karistirip
  Yalan,baglaminda iftira etmissiniz.
  ne yazıcağımı şaşırdım mopsy ciddi haliniz bumu? fikirlerinizi yazıp onaylıyor sonrada ardında yorum yapıyorsunuz.
  Komik cocuk…
  Yazida ne var?
  Sizin sozleriniz var.
  Kur’an’in sozleri var.
  Yorum YOK!

  Altinda
  Sizde muslumansaniz,ayete gore yalanci Kim?
  Sorusu var!
  YORUM YOK!

  Tansxx- ben inkaramı çağırdım insanları bu saçma yorum nereden çıktı?
  Sn. Ulu melek mehdi ana dininin peygamberi tansxx:
  Yorum ne demek size gostereyim.
  Hemde sizin yazinizdan.
  Boylece ayetin inkarina cagirdiginizi da gorursunuz.

  tansxx den alinti
  mopsy-Muhammed as bir EHL-I KUR’AN DIR!
  Yani
  Kur’an’dan baskasina uymaz.


  Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
  De ki:…. "Bana vahyedilenden başkasına da uymam! “
  Sadakallah!
  burada size değil, sevgili peygamberimize sesleniyor, size değil peygamberimize. onun hayatı yaşantısıda
  vahiyin KUR'AN'ın parçasıdır demek oluyor bu ayet.
  Once
  Sadece burada degil sn.tansxx
  BUTUN KUR'AN PEYGAMBERE hitap ediyor.

  Herneyse!
  Sn.tansaxx;
  Ne yaziyor orada?
  Peygamber bir EHL-I KUR’AN

  Ispati
  KUR’AN’DAN BASKASINA UYMAM!
  Dikkat edin BASKASINA UYMAM!

  Yani
  Yalnizca Kur’an’a uyani KABUL EDERIM!!!

  Kur’an Rasulun inancinin parcasi degil
  TAMAMI!

  Biraz daha ilerliyelim:
  Tansxx- hadislerde belirtilen 1 saat adaletle yonetmek bir yıllık ibadete eşittir sözünün yalan olduğunu kanıtlamaz bu ayet. aksine hayatı boyunca adaletle yönetmiştir peygamberimiz.
  Benim olumum de dirim de Allah’a ibadettir ayeti
  Nebinin inancinin TAMAMI olan Kur'an'da dururken;
  Bir EHL-I KUR'AN OLAN Muhammed as
  :'1 saat adaletle yonetmek bir yıllık ibadete eşittir"
  der mi/diyebilir mi?
  Vahiyi terk edebilir mi?


  Sizin evinize olumunden 1400 yil sonra geldigini ve
  'Ben muhammedim' dedigini iddaa ettiginiz halusinasyona inanipta
  INKARA CAGIRMAYIN!

  Adalete gelince;Islamda
  Kur’an’in sinirini cizdigi adalet,adalettir.

  Peygamber adaleti hakkinda;
  Savasa giderken gelmemelerine izin verdikleri hakkinda Nebi;
  "Allah seni affetsin" diyerek azarlanmistir.

  Nebi;
  Orada kendi adaletine uygun bir hukum vermis,
  Hemen Allah cc tarafindan uyarilmistir.

  Yani
  Adalet;birakin sizin evinizdeki sallamalarin dedigini;
  Peygamberin Kendi hevasina bile birakilmamistir.

  Tansxx- kime ne inanmayanın gideceği yerden
  Bunu demek icin biraz gec kaldiniz.
  {Tansxx- Allah,a-teisti afeder……}. Demeden once dusunucektiniz bunu.
  Kufru yazip siyrilmak yok.
  Sizin deyiminizle;’Pardon yanilmisiz ‘demek
  ISLAM'DA YOK!!!
  Tansxx- (a-teistlerle ilgili) ulu Allah merhameti bol olandır tövbeleri kabul edendir.
  Sn.tansxx
  TEVBE meselesini siz yanlis anlamissiniz.
  Kur’an’da tevbenin ne,nasil,ne zaman edilebilecegi
  Ve
  Kabul olup olmama sartlari YAZILIDIR.

  Size gelip;’Ben cebrailim ‘diyerek SORGUYA HAK KAZANANLARIN
  Hangilerinin affa maruz kalma sansi olacagini bildiren ayetini
  "a-teistlerde afedilir!"e delil olarak ogreten
  Yalanciya inanip bir de bana

  Tansxx- kaybolan kim? benmiyim yoksa orada bir grup insanı temsil eden sizler mi? bitkin olan kim?
  Yazma cesaretini gosteriyorsunuz.
  Butun Kur’an’i yalanliyanlar sizin gibi cahillerdir.
  Niye mi bunu yazdim?
  Okuyun ogrenin
  O evinizdeki yalanci absurd halisinasyona da ogretin

  Tansxx
  Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.
  4.48.Şu bir gerçek ki, Allah kendisine şirk koşulmasını affetmez,
  bunun dışında kalanı/bundan az olanı dilediği kişi için affeder.
  Allah'a şirk koşan, gerçekten büyük bir günah işlemiştir.
  Sadakallah!
  Tansxx- inanmayan bir kimse ortaya ben Allah'ım diye çıkmıyorki? yettiği kadar aklı erdiği kadar neyse inancı ona inanıyor, nedir bu cehennemi insanla doldurma merakınız çözülemeyecek bir konu gerçekten.
  insanlara soruyorum olmuşmu KUR'AN ehli?
  Once:
  {tansxx- inanmayan bir kimse ortaya ben Allah'ım diye çıkmıyorki?...}

  sn.bitkin,bitirilmis yolcu;
  A-teistlerde,
  Musrikler de;’BEN ALLAH’IM’ demezler.
  (Size neden CAHIL dedigimi anliyor musunuz?)

  Bu ayeti size delil olarak ogreten
  (Teblilerinizin sizin olmadigini,bizzat cebrail adindaki bir melekten
  ogrendiginizi bildirmeniz BILGIsi isginda)
  Evinizdeki YALANCI’ya deyin ki;

  A-teistler;
  Herseyi yaratip,yarattiklarinin sahibi olan
  Bir askin gucu [Tanri inancini] INKAR EDERLER!

  ISLAM dinin de =Kur’an’da
  insanlar inanclari itibariyle siniflandirilir.

  I-Tanriyi inkar edenler- A-teistler(gunumuzde popular olan isim)
  II-Tanrinin varligini Kabul edenler-Iman edenler.

  Birinci bolum: A-teistlerSORGUYA GIRMEDEN cehenneme giderler

  Ikinci bolumdekiler tekrar ikiye ayrilir.
  -Onculer;bunlarda SORGUYA GIRMEDEN cennete giderler.
  -Imanlilar;SORGUYA GIRERLER!

  Tanri inancina iman edenler de guruplanir.
  -Birden fazla Tanriya tapanlar-Poli-teist/Pagan=Musrik(arapcasi)
  -Bir tanriya inanan ama Peygamber yollanmasina inanmiyan
  (Baglaminda Kitaba=Dine inanmiyan)
  -Bir Tanri,Peygamber,Kitap’a inanan;ancak
  Kitabin yaninda Beser kulliyati din Kabul edenler.
  (Or.Peygamberi dinin merkezine alip,
  Onun oldugu RIVAYET edilen bir sozle Kitabin ayetini
  Nesh edenler)

  -Bir Tanri,Peygamber,Kitap=din olduguna iman edenler.
  Bunun disindaki ogretilere kulak tikiyanlar.

  Dunyadaki
  Yasamlari sebebiyle boyle ayrisan bu guruplardan,
  Isledikler
  Salih ameller
  Hasenatlar
  Gunahlar….

  Baglaminda sorguya cekilecekler

  Ve
  Bunlardan Musrikler: a-teistlerle mutlaka cehenneme gidecekler

  Digerleri sorgu sonucunda
  Allah cc nun kararina uyacaklar.

  mopsy-[BUTUN BU BILGILER KUR’AN’DA AYETLER HALINDEDIR;
  BULAMIYAN ARKADASLARA YAZABILIRIM]
  Evet!
  Sn. Tansxx

  Kur’an=ISLAM dini
  A-teisti sorgusuz sualsiz cehenneme gidecegini soylerken

  Ulu melek-mehdi ana dini
  a-teist kurtulacak,yalniz musrikler gidecek diyor.
  mopsy- Delili de:
  [Tevbe varmista ondan mis.
  Be dilini akil zanneden bitkin/bitirilmis yolcu;
  TEVBE
  A-teisti kurtaracaksa,musrigi niye kurtarmasin?
  Demek ki Tevbe ayetlerini de okumaniz,ogrenmeniz gerekiyor.
  Gerci ogrenince ne olacaksa???]
  Sn.tansxx:
  Gordugunuz gibi insanlari inkara cagiriyorsunuz.
  Bunu yaparkende Kur’an’a –Islama-namaza cagiriyorum diyorsunuz.

  Neden
  Boyle yapmanizi istiyorlar biliyor musunuz?

  Rahman ve Rahîm olan Allah'ın adıyla.
  Şeytan dedi ki: “beni azdırmana karşılık, yemin ederim ki,
  ben de onları saptırmak için senin dosdoğru yolunun üzerinde elbette oturacağım.”
  Sadakallah!

  Evinizdeki o absurd halisunasyonlar
  Otutmuslar sizleri o yola ;
  ’Biz kur’an’a-namaza-Islama cagiriyoruz’

  A-teistleri Allah afedecek
  Elini yika namaz kil
  Humanizme uy yeter
  Kulluk etmek ibadet degil
  Daha onlarcasi.....
  diyerek INKARA cagiriyorsunuz

  Birde
  Sizin gibileri tanimamiz icin
  Bize ogretilen bir BILGIyi
  Maun suresi 4-5.ayetlerini yazmiyor musunuz?

  Diyorum ya
  Sizin size yaptiginizi kimse yapamaz.
  Her yaziniz Kur’an’in sapkin fasik ayetlerinin
  YASAYAN DELILI!....


  Ah!
  Bitkin/bitirilmis yolcu
  Ah!
  Konu mopsy tarafından (03-03-2013 Saat 10:20 AM ) değiştirilmiştir.

 8. #78
  Aktif Üye tansxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesaj
  1.640
  Rep Gücü
  14450
  selam ederim;

  Kur’an: inkarciyi Allah cc affetmez derken
  Siz: Allah cc inkar edeni affeder diyorsaniz
  Kur’an: Insanlik/humanism insani kurtarmaz,kulluk gerekir derken
  Siz: iman etmesede humanist kurtulur diyorsaniz
  ardına;

  Komik cocuk…
  Yazida ne var?
  Sizin sozleriniz var.
  Kur’an’in sozleri var.
  Yorum YOK!
  madem yorum yok getirin bakalım görelim, iman etmeyen humanist kurtulur nerede demişim? bize düşen kişinin kişisel karakteridir bu dünyada diyorum, kurtulup kurtulmayacağını hesaplamak bizi aşar diyorum . kişinin doğruluğu adaleti bizi ilgilendirir diyorum. imanı ulu Allah ile kul arasındadır. inanan ama birçok yanlış içersinde bulunanlarda var yokmu? birde altına yorum yok demiyormusunuz oldukça trajedik bi durum farkına varmıyorsunuz bile yaptıgınız yorumun.
  ayrıca inkar edeni Allah affeder ben demiyorum ayet diyor bidaha yazayım; nisa 48. ayet ne diyor;

  “Hiç kuşkusuz Allah, kendisine ortak koşma günahını bağışlamaz. Bunun dışında kalan günahları dilediğine bağışlar. Kim Allah'a ortak koşarsa son derece büyük bir iftira günahı işlemiş olur.” (Nisa-48)

  ortak koşmanın manasınıda uydurmuşlar, inanmayanlar ortak koşar çünkü en ağır ceza onlara verilecek. dileğiniz cehennemin insanlarla dolması olduğundan bu konudaki meal ve yorum ardada ard niyet vardır. ap açık yazıyor ayette diyorsunuz bakıyoruz gerçekten açık şirk koşanlar yazıyor sonrada gidip zekice şirk'in manasını değiştirip al sana ap açık diyorsunuz. böyle adalet olmaz KUR'An ehli arkadaşım Allah'ın dediğini saptırıp insanlara yutturmaya çalışmayın. inanan ve inanmayan bir değildir bu doğru ama bu bizim aramızda değil ulu Allah ve kul'u arasındadır. kişi ben yarattım ben yaptım, sahip benim gibi düşünceler içersinde değilse, gidip ona buna tapınıp ibadet etmiyorsa ve inanmıyorsa akıl erdirememiş olabilir ve ulu Allah'ın merhameti çok şükürki boldur. sizlerin eline kalsa insanlık, bir siz birde aileniz girecek cennete maşallah. geri kalan herkez kafir müşrik fasık bilmem ne sürünsün çakılsınlar. onlar bizden değil. bu düzen değişecek ve din layığı ile akıllı düşünür zeki gençlerin eline ulu Allah'ın izni ile geçecektir. onlar inanmakdan öte idrak edecekler. o vakit inanmanın, idrak edip hak vermenin yanında ne derece zayıf kaldıgını siz biz göremesekde torunlarımız çok iyi anlayacaklar.

  şirkin tanımına bakalım;
  1. Şirk-i İstiklâlî:

  Şirk nev'ilerinin en açığı; güneş, ay, yıldızlar gibi semavî var*lıklara, tabiat kuvvetlerine, yan veya tam ilâh zannedilen insanla*ra, hülâsa, Allah'tan başka canlı veya cansız varlıklara tapınmak ve onlara ibâdet etmektir.

  2. Şirk-i Teb'iz :

  «Şirk-i Teb'iz» denilen bu şirk nev'inde ise; Allah'a inanmak*la beraber, O'na başka şeyleri şerik (ortak), koşmak, yâni, ilâh ol*duğuna inanılan diğer varlıklarınıda Yüce Allah gibi ulûhiyet sıfa*tıyla muttasıl olduğuna inanmaktır.

  3. Şirk-i Takrîb :

  «Şîrk-i Takrîb», adı verilen üçüncü nev'i şirkte ise; bu âle*min yaratıcısının bir olduğu kabul edilmekle beraber, «O'na yakın*lığı temin etmek ve O'nun katında şefaatçi olmak üzere Allah Teâlâ'yı bırakarak O'ndan başkasına, yani putlara ve heykellere tapmak, hiçbir fayda veya zarar veremiyecek olan bu cansız ve kıymetsiz eşyaya ibâdet etmektir."

  [Âl-i İmrân, 64] ...
  «... Hiçbirimiz Allah'dan başkasına tapmıyalım. O'na hiçbir şerik (ortak) koşmayalım. Allah'ı bırakıp içimizden bir kısmını ken*dimize Rab edinmiyelim
  Kur’an Rasulun inancinin parcasi degil
  TAMAMI!
  ne inancı arkadaşım bırakın artık bu inanma inanmama meselesini yanlış cümleler kurmayın. KUR'AN inancının tamamı değil KUR'AN yaşantısının tamamı diyeceksiniz. bugünde inanan milyonların hali ortada. onu hayatına sokmaktan kasıtsa buna iyi örnektir hazreti peygamberimiz.

  sevgili mopsy laf cambazlığı yapmışsın tovbe konusunda. neyse getir şartları konusalım ayet kısmını geçtiysek ne mutlu bize. zorlaştırmada üzerinize yok islamı. tovbe eden kişi şartınada razıdır, sen istemedin diye af olunmayacak değil ya muhterem.

  ISLAM dinin de =Kur’an’da
  insanlar inanclari itibariyle siniflandirilir.
  bu yanlış bir bilgidir. inanç yetmez davranış ve icraata göre sınıflandırılır. bu sınıflamayı yapabilen bir ulu Allahdır. sen ben değiliz. insanları inancından dolayı sınıflama hakkı bizlerde yok bu sebeple seninki sana benimki banadır bu din meselesinde.


  A-teistleri Allah afedecek
  Elini yika namaz kil
  Humanizme uy yeter
  Kulluk etmek ibadet degil
  Daha onlarcasi.....
  diyerek INKARA cagiriyorsunuz
  burası gerçekten gülünç, yazılarımdan bunu çıkardıysanız, KUR'AN ıda yazıp yorumlarken yaptığınız onlarca hatayı normal karşılamak gerekir.


  Sn.tansxx:
  Gordugunuz gibi insanlari inkara cagiriyorsunuz.
  Bunu yaparkende Kur’an’a –Islama-namaza cagiriyorum diyorsunuz.
  neden? ateistler cennete gidecek demişim değilmi? öyle ise bu yazımı getirin onu görelim. ben dedimki kimin nereye gideceğini ulu Allah bilir ve dilediğini affeder. ayette ortak koşma dışındaki günahlar affedilebilir derken, siz Allaha inanmayan kimsenin de ona ortak koştuğunu uyduruyor uyduranlara inanıyorsunuz. ortak koşma ben yarattım ben yaptım demektir. ortak koşmanın çok derecesi vardır. iman eden bir kimsede ben şunu yaptım dediği vakit ortak koşmaktadır aslında onu yapan ulu Allahdır. bu konuyu daha uzun tartışabiliriz ayrıca. fakat bu ayette firavun gibi kainatın sahibi oldugunu düşünen kimsenin şirk koşmasından bahsediliyor.


  inanan yada inanmayan ayırmak bize düşmez, bize düşen kişinin davranış ve karakteridir derken, meleklerimiz onları çok seviyor demedik, biz ancak sevgili peygamberimizin senin dinin sana benim dinim bana fikrini uygulamakda olduğumuzdan bu meseleye insanca yaklaşıyoruz. bizim ideolojimiz humanistler cennete gider değil, cennete giden gider bu ince hesapları biz bilemeyiz, insan olarak bize düşen olunması gerektiği gibi insan olunmasıdır. humanistler islamı uygulamada (adalet sevgi saygı hoşgörü) ileri iken iman konusunda zayıf olabilirler. bu zayıflıkları ulu Allah ile onların arasındadır. KUR'AN bize doğru düzgün insan olmayı öğretiyor ve adına müslüman diyoruz normalde bir müslümanında olması gereken en önemli özelliği humanist olabilmesidir. bu bir din değil islamın insana öğrettiği inceliktir. adına din karışınca rahatsız olanlar adına humanizm diyorlarsa bu onların sorunu, bizim için müslüman humanist özelliklere sahip olmak zorunda, olmadığındada zaten müslüman olamamaktadır. bize öğretilen budur ve islamiyetle örtüştüğünün kanıtıda peygamberimizin "insanları sevmeyen iman etmiş sayılmaz sözüdür".

  bize düşmez diyoruz ama bakalım SUR'da inanmayanlar için ulu Allah adına melekler ne diyorlar;

  1-

  "o cahil nankörler haddini aştı"

  78-
  "o cahiller yarın o felaketler ile mücadele ederken ulu allaha ONUN SÖZLERİNE inanacaktır! eee memnunum! İSRAFİL "

  250-
  bu zamane cahilleri evvela meleklerini memnun etsinler YAKINDA allah! deyerek mutlaka inanacaklar! fakat o felaketlerle mücadelede!eeeeee yeter! utansınlar! ve O HATALARDAN arınsınlar!

  235-
  O KAİNATIN SAHİBİ o insan mı? o ne sayıklıyor? onun derdi imanı işte bu! para oldu! eh para elbet hakkınızdır ama ey hatalı gafil cahil insanlar! HUU! YETER! utanın! şimdi ben size soruyorum! O ULU! o büyük allaha! selam nerede? eh! sizin hak adalet dediğiniz şey bu mu? bu mudur YOKSA nedir? nedir? haydi! SABRIMIZ bitiyor! elele elele namaza! o namaza!

  63-
  haydi cahiller! haydi cahiller! haydi! gelin! ve şimdi de bu cereyanın akışına kapılarak yine hebbirden ve ve ve yeni bir anlayış ile artık uyanalım! yüreğimiz o ulu allaha soğumasın! ısınsın! de Mikail!

  261-
  BİZ İNSANLARIN O SAYGISIZLIKLARINDAN SIKILDIK! bıktıııık usandık! (inanın!) NİHAYET O cahil BUDALALARDAN hukuk adalet istedik! a d a l e t ! EEEEEH! maalesef! YETER! “UTANSINLAR!” DERİM ”CEBRAİL

  257-
  maalesef biz de onlara rahat ve huzur vermeyiz! onlara zulmederiz! tamam mı? bu fasılda lafımız budur! insanlara ilet de bizi anlasınlar ve bize inansınlar! o akılsız cahil budalalara kızıyorum ! hu! YETER! bıktık usandık! BU IŞIK İLE! elele ADALETE ADALETE uyanın! O DÜNYANIZI YAKARIZ! biz buradayız ve tetikteyiz! İSRAFİL

  133-
  EH yeter! ARTIK derin derin düşünüb ANLASINLAR! heb ”ben!””ben!””ben!” deyen o cahil ukala insanların yolu nereye? bizim bakış açımızdan oradaki durum budur ki - işte bu yüzden!- dünyada afat var! haydi! şimdi ”ona!” o ulu allaha! “islamiyete!” ”islamiyete!” ”islamiyete!

  144-
  cahil insanlar! siz cahiller! o halinizden “utanın!” doğrusu ulu allahınıza karşı ne lakayıtsınız! nedense? biz size ”bu menfaat dünyasıdır!” mı dedik? yoksa o dualarımız ile ulu allahınıza hamd etmeyi mi öğrettik? acaba hangisini?

  145-
  o cahil insanlar DAİMA yemeyi içmeyi ve GEZMEYİ bilir ulu allahının ona verdiği marifet ile her işi becerebilir (MAŞALLAH!) ama DAHA DAHA ileriyi o hakikatı göremez! şayet kalbindeki ”O MUHTEŞEM KİTABIN kalbindeki o “yasinin” ne olduğunu da bilebilse (eh nereden bilsin?) HEMEN ”allah! allah! allah!” der ve o namazını SAYGI İLE! mutlaka kılar!


  154-
  “ilgisiz ukala cahil” İNSANDAN SOĞUDUK! inanın! ey haydi! yeter! usulca uyansınlar ve mezarlarında dirilsinler!

  173-
  “EEY MUHALLEF (cahil) İNSANLAR! ULU ALLAHIN VARLIĞINI KİTABINI galiba UNUTTUNUZ! HAYDİ! UNUTMAYIN! haydi artık uyanın!”DEYECEKTİR --hu! hu! hu! hu! bu davamız mühimdir! buradan yukarıdan size o insana bahalı bir kelam indirdik ve o din anlayışınızı yenilemek istedik ama bu ışık kendinden uzak duran kuşkulu kişilere düşman nefret kesilir! yani hem size dosttur sizin için büyük bir lütuftur hem de çok tehlikelidir! ey insanlar! haberinizi İŞİTTİNİZ Mİ? haydi! ŞİMDİ ARTIK PERDELERİMİZ AÇILIYOR!

  aradaki farkı ve manayı anlamanızı umuyorum, fakat bu vesile ile insanlara bildiriyorum, bu açık bir tabliğdir. bizim insanlar ve inançları hakkında söz hakkımız yoktur. bize düşen, insana yaraşır bir şekilde kibar bir dil ile tebliğ etmektir. neyi? islamiyete ve namaza son çağrıyı. tebliğ eden kim? ulu Allah adına ululadığı melekleri. bizler yanlızca onlara bir ses olmuşuzdur, hata ve kusurlarımız elbette çoktur. bize son bildirilen bilgi af için duaların ve namazların topluca yapılmasıdır. ulu Allah'ın gazabından bahsediyorlar diyorsak bunu uyduracak değiliz. siz hala mehdide takılıp kaldınız malesefki. ben ise son mesajlarımıza bakıyorum hepsi birbirinin aynı, sizin anlayışınıza sığmayan bir bildiriye attığınız akıl almaz iftiralar. umarım anlayışlara sığdığı gün felaketlerle başlıyor olmaz. tıpkı öncekiler gibi. çünkü bu seferki öncekilerden çok daha farklı bir helak meselesidir. ulu Allah bu süreçte yaptığımız bütün kusurları affeder inşallah.


  saygılar
  Konu tansxx tarafından (05-03-2013 Saat 02:41 AM ) değiştirilmiştir.
  "birimiz hepimiz hepimiz birimiz için"

 9. #79
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.034
  Rep Gücü
  88647
  Selam!

  Sn.tansxx;
  Once yazdigim mesaji 10-15 kere okuyun.
  Hala Musrik ayetini delil edip,
  A-teisti affettiriyorsunuz.
  77. mesaj
  77. mesaj….

  Sn.tansaxx;
  Peygamber humanist,butun peygamberler humanizme cagiryor..
  Ve
  Ateistlerde affedilir…

  BENIM DEGIL SIZIN IDDAANIZ.

  Ne ispati bekliyorsunuz?
  Cocuk musunuz ne?

  Artik isi polemige dokmussunuz ki;
  Ben sapkinlarla yarenlik etmem.
  Hele….

  Herneyse
  Ulu melek- mehdi ana dininin/ sur’unun tebliglerinin
  Kur’an’i yalanladigini gostermeye devam edeyim.

  Kendilerine Cebrail as araciligiyla
  SUR isimli vahiy/ilahi kitabin indigini
  Ve bunu teblig etmekle gorevli olduklarini
  Iddaa eden ve bizzat Meleklerle gorustugunu
  Ifade eden,
  (Bildiginiz gibi,Melek elciler araciligiyla
  Teblig etmek amacli Vahiy kitabi Alana
  Nebi=Peygamber (farsca) denir.)
  Ulu melek-mehdi ana (-ki anasi olur..mus)
  Dininin nebisi sn .Tansxx’e (Kendisinin haberi yok...mus!)
  BILGI yoksunluguyla mantik yuruterek
  Kur’an’i yalanladigini
  sn.Tansxx'in istegiyle
  Yazisma ornekleriyle gosterecektik.

  VIII- Islamda; Insanlarin Ilahi gucu kullanarak
  tek dine/ummete inandirilmasi
  [Imtahanin sona ermesi]
  Allah cc nun muradi degildir.


  Tansxx- (Lafzen) Mehdi ananin onculugunde Butun dunya Sura inanacak.
  Inanmiyan Zorlanacak (…katılmayanlar ne olacak? köy köy kasaba kasaba şehir şehir ülke ülke haritadan silinecekler. bu bize peygamberimizin bildirdiği bir sözdür.)

  Kur’an/Islam;
  Bismillâhir rahmânir rahîm.
  13.31. Kendisiyle, dağların yürütüldüğü yahut
  yerkürenin parçalandığı yahut
  ölülerin konuşturulduğu bir Kur'an mı olsaydı!

  Hayır,
  iş ve oluşun tümü Allah'ındır.

  İman edenler hâlâ ümidi kesip anlamadılar mı ki,
  Allah dileseydi elbette insanlara tümden hidayet verirdi.

  O küfre sapanlara gelince, sanayi olarak ürettiklerinin sonucu halinde
  başlarına gülle, tokmak türünden belalar inmeye devam edecek yahut
  o belalar onların yurtlarının yakınına konacak.

  Ta,
  Allah'ın vaadi gelinceye değin.
  Allah, vaadine asla ters düşmez.
  Sadakallah!

  …. Allah dileseydi elbette insanlara tümden hidayet verirdi….
  ….ta Allah’in vaadi gelinceye kadar…
  …Allah vaadine ASLA ters dusmez…

  Sn. Yorumcu tansxx:
  Biraz AKLINIZI ISLETIN!
  Kur’an’i tebliginizle yalanliyorsunuz.
  Sonrada Kur’an’a cagiriyorum diyorsunuz
  Bana yorum yapiyorsunuz diye iftira ediyorsunuz

  Bunlar yetmiyor,
  Allah cc ve resullerine (ISA,Davud,Muhammed + MUSA as’lara)
  tansxx-....yollayan her kimse oda ahmaklık içersindedir....
  Allah cc Kur'an'i koruyamadi.
  Kur’an degistirildi
  Demeye devam ediyorsunuz.
  IX-

  devam edecek...................

Benzer Konular

 1. Fitne
  M ü e l l i f... Tarafından Dualar Hadisler Foruma
  Yorum: 10
  Son mesaj: 10-02-2014, 05:10 PM
 2. Fitne nedir?
  Ma-i Nisan Tarafından Din ve İnanç Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-07-2010, 07:28 AM
 3. Cinayet ve fitne
  collection Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 05-01-2010, 08:38 AM
 4. İslamiyet, nakil yoluyla öğrenilir
  nefisetülilm Tarafından islam (Müslümanlık) Foruma
  Yorum: 9
  Son mesaj: 06-07-2009, 03:01 PM
 5. Klimalar yoluyla bulaşan hastalıklar
  Nil@y Tarafından Hastalıklar ve Tedavi Yolları Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 04-10-2006, 09:52 AM
Yukarı Çık