2. Sayfa, Toplam 3 BirinciBirinci 123 SonSon
Gösterilen sonuçlar: 11 ile 20 Toplam: 23

Kur’anda her şey açık değildir / Çağa göre tefsir olmaz

islam (Müslümanlık) Kategorisi Kuran-ı Kerim Forumunda Kur’anda her şey açık değildir / Çağa göre tefsir olmaz Konusununun içerigi kısaca ->> Değil Mushaf Kuran Yaşam Kuranında dahi her şeyin açık olmadığı görüşüne katılırım.Şayet yaşam Kuranımız açık olmuş olsa idi orada hata ...

 1. #11
  - Çevrimdışı
  2.imza yarışma birincisi nefisetülilm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Nerden
  İstanbul'da, İstanbulluyum...
  Yaş
  42
  Mesaj
  705
  Blog Mesajları
  19
  Rep Gücü
  7085
  Değil Mushaf Kuran Yaşam Kuranında dahi her şeyin açık olmadığı görüşüne katılırım.Şayet yaşam Kuranımız açık olmuş olsa idi orada hata yapmaz ve zor durumlara düşüp Sefalet çekip Dünyevi rezilliği tatmazdık.Diğer yandan Mushaf Kuranı gerçekten anlayabilmek çok zordur. En basitinden MUKATTALARI buyursunlar izah etsinler? Edemezler.Çünkü Kuran sadece Kuru akılla değil aynı zamandada GÖNÜL DİLİYLE yazılmıştır. [RENK](Ta Ta harfi var işte sin Sin harfi var iştemi diyecekler?)[/RENK]GÖNLÜNÜZÜ VE AKLINIZI İŞLETİN DER Bir çok ayetinde.Yani Analitik zeka Onu kavramakta aciz kalır.
  Size katılıyorum.
  Çok doğru tesbitlerde bulunmuşsunuz...
  Sadece akıl yetmez, gönül işidir.
  Gönül adamları, Allahü Teala'nın seçtiği sevgili kullarıdır...
  Onları tanıyan, (tanımak sadece adını bilmekle olmaz), onlara bağlanır...
  Bu gönül bağı dünya ve ahiret saadetinin kaynağıdır...
  Selamlar, saygılar...

 2. #12
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Alıntı nefisetülilm´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Size katılıyorum.
  Çok doğru tesbitlerde bulunmuşsunuz...
  Sadece akıl yetmez, gönül işidir.
  Gönül adamları, Allahü Teala'nın seçtiği sevgili kullarıdır...
  Onları tanıyan, (tanımak sadece adını bilmekle olmaz), onlara bağlanır...
  Bu gönül bağı dünya ve ahiret saadetinin kaynağıdır...
  Selamlar, saygılar...
  Sağolun Sayın nefisetülilm.Yeni doğan çocuğa Bonfile verilmez.Midesi onu hazmedemez . Süt verilir . Sonra yavaş yavaş Kıymalı yiyecekler, daha sonra yumuşak köfte en sonundada yavaş yavaş bonfile verilir. Kuran ayetleride böyledir. En güzel fakat en ağır ilahi yazılardır.Yavaş yavaş anlaşılırlar zamanla olur bunlar.Baki selamlar.

 3. #13
  cah
  - Çevrimdışı
  Acemi Üye
  Üyelik tarihi
  May 2009
  Mesaj
  216
  Rep Gücü
  888
  Selam

  Kuranı anlamı zor, islamı zor, imanı zor belleyene tavsiyem, girin herhangi bir Kuran web adresine ve "kolay" sonra "zor" yazıp aratın ve sonuçları dikkatlice okuyuverin...

  Kuranda herşey açık değildir lakin Bizi Allaha götürecek bilgiler gayet açıktır, akıl baliğ olmak yeter anlamak için...

  Ey insaf sahibi müslümanlar, bir zahmet edinde Kuranda "apaçık" kelimesini aratın ve neticeleri okuyun...

  Sonra az bir gayret edinde, YAHUDİLER Dinlerini nasıl bozmuşlar, Allah bunu bize nasıl anlatıyor Kurandan araştırın...

  Bakın bakalım hangi yöntemleri kullanmışlar?  Şüphe götürmeyen TEK Kitap var, bizim Bilgiye değil, uygulamaya ihtiyacımız var, mesela Yalan söylememekle başlanabilir olma işine...vesselam.

 4. #14
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  SELAM
  [RENK]
  nefise-....Tutturmuşlar bir nakarat; "Kuran-ı Kerim'i herkes anlayabilir" diye... O zaman onlara sormak gerekir ki; niye mezhep imamları, muhaddisler ve müfessirler anlayamadı da sen anladın? Peşlerinden gitmeyin diyerek, niye onların anlamadığını söylüyorsun? Madem ki herkes anlar, daha niye âlimlerin anladığına itiraz ediyor ki?
  (Kur’anı çoban bile anlar, âlim olmaya gerek yok) diyerek Kur’ana inanmadığını açıkça söylemiş olmuyor musun? Niye ilmi ayağa düşürüyorsun?[/RENK]

  ....Tutturmuşlar bir nakarat; "Kuran-ı Kerim'i herkes anlayabilir...

  Sn nefise bunu tutturan Allah cc. Bu soruyu bize degil O'na soruyorsun,dikkat et! Bak simdi ciplak ayetler,3. kisilerin anlamasi icin Turkce. Sen Arapcalarindan bak!

  KUR’AN ACIK ANLASILIR

  Allah;Vahy’in acik ve anlasilir olarak indirildigini bildirmistir.

  24/46//Yemin olsun, biz açık-seçik bilgiler veren ayetler indirdik. Allah, dilediğini/dileyeni dosdoğru yola iletiyor.
  24/34/ Yemin olsun ki, size, gerçeği açık-seçik anlatan ayetler, sizden önce gelip geçmiş olanlardan örnekler,korunanlar için de bir öğüt indirdik.

  22/16//Biz onu, böylece açık-seçik ayetler halinde indirdik. Kuşkusuz, Allah, dilediğine/ dileyene kılavuzluk eder.

  44/58//Biz o Kur'an'ı senin dilinle/senin diline kolaylaştırdık ki, düşünüp öğüt alabilsinler.

  6/55//İşte biz, ayetlerimizi bu şekilde ayrıntılı kılıyoruz ki, günaha sapmışların yolu açık-seçik ortaya çıksın/günaha sapmışların yolunu açık-seçik göresin!

  c) KUR’AN KOLAYLASTIRILMIS

  ANLASILMASI ALLAH TARAFINDAN KOLAYLASTIRILMIS APACIK, ANLASILIR OLAN BU KITAP’IN ELCI TARAFINDAN GIZLENMEYIP INSANLARA BILDIRILMESI EMREDILMISTIR.

  54/17//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?!

  54/22//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?

  54/32//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?!

  54/40//Yemin olsun ki, biz, Kur'an'ı öğüt ve ibret için kolaylaştırdık. Fakat düşünen mi var?!

  16.44.Açık delillerle, kitaplarla gönderdik. Sana da bu zikiri/Kur'an'ı vahyettik ki, kendilerine indirileni insanlara açık-seçik bildiresin de derin derin düşünebilsinler.

  Simdi bu ayeti Kur'an'in acikladigi ayetleri bulalim. YORUMLAMADAN. Cok yorulmadan sayfanin altinda duruyor.

  16.89.Gün olur, her ümmet için kendi aleyhlerine kendi içlerinden bir tanık çıkarırız. Seni de şu insanlar hakkında tanık olarak getireceğiz. Sana bu Kitap'ı indirdik ki herşey için ayrıntılı bir açıklayıcı, bir kılavuz, bir rahmet, Müslümanlara da bir müjde olsun.
  .....Kitap'ı indirdik ki herşey için ayrıntılı bir açıklayıcı, bir kılavuz.......

  Gordugun gibi Allah cc : ACIKLAYICI,DETAYLI KILAVUZ KITABI indirdigi kitabi beyan/teblig etmesini Muhammed sav dan istiyor.

  Istersen Biraz daha yazayim,

  27.1. Tâ, Sîn. İşte bunlar Kur'an'ın ve açık-seçik beyanda bulunan Kitap'ın ayetleridir.
  28.2. İşte sana, açık-seçik beyanda bulunan Kitap'ın ayetleri.
  2. 92. Yemin olsun ki, Mûsa size açık-seçik hak beyanlarla gelmişti de onun arkasından buzağıyı ilah edinmiştiniz. Zalimlersiniz sizler.
  14.4. Biz, görevlendirdiğimiz her resulü ancak kendi toplumunun diliyle gönderdik ki, onlara açık-seçik beyanda bulunsun. Bunun ardından, Allah dilediğini saptırır, dilediğini de iyiye ve güzele kılavuzlar. Azîz'dir, Hakîm'dir O!
  22.5. Ey insanlar! Ölümden sonra dirilme konusunda kuşku içinde olabilirsiniz. Ama şu bir gerçek ki, biz sizi bir topraktan, sonra bir spermden, sonra bir embriyodan/döllenmiş bir karışımdan, sonra ne olduğu kısmen belirli, kısmen belirsiz bir et parçasından yarattık ki, size açık-seçik beyanda bulunalım. Ve sizi rahimlerde, belirlenen bir süreye kadar dilediğimiz şekilde bekletiyoruz. Sonra sizi bir çocuk olarak çıkarıyoruz. Daha sonra da tam kuvvetinize ulaşmanızı sağlıyoruz. Bununla birlikte içinizden bir kısmı öldürülüyor, yine içinizden bir kısmı ilimden sonra bir şey bilmesin diye ömrün en basit ve düşük noktasına geri gönderiliyor. Yeryüzünü de sönmüş kül halinde görürsün. Nihayet onun üzerine suyu indirdiğimizde titrer, kabarır ve her güzel/bereketli çiftten bir şeyler bitirir.

  .....açık-seçik beyanda bulunan Kitap'ın ayetleridir.....
  ....açık-seçik beyanda bulunan Kitap'ın ayetleri......
  .....Mûsa size açık-seçik hak beyanlarla gelmişti ....
  ....toplumunun diliyle gönderdik ki, onlara açık-seçik beyanda....
  .....et parçasından yarattık ki, size açık-seçik beyanda bulunalım....

  Daha YUZLERCE AYET VAR!

  Gordugun gibi tuturan Allah cc, bizler tesim olanlar,muslumanlar. Bize saldirmakla bu isi istedigin yere goturemezsin. Ayetler Kitapta duruyor. Onlar orada durdukca heyezanlar bosa olur diye dusunuyorum.

 5. #15
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Sayın mopsynin yakalamış olduğu bir gerçek vardır. MEZHEPLERİN ESASI TARİKATLARA dayanır.Yani TASAVVUFA.Gerçektende öyledir .Hiristiyanlık İlk önce Museviliğin içinde küçük bir tarikatken çıkmış daha sonra MEZHEP olmuş. Daha sonrada Musevilikten tamamen ayrılarak ayrı bir DİN olmuştur.O yüzden Museviler Hz İsayı bir Yahudi peygamberi olarak görürler.İslamiyetle ilgili fazla konuşmayacağım ama Bakın Yakın zamana gidelim.ALEVİLİK VE HACI BEKTAŞI VELİ meselesine bir göz atalım.Alevilik bir TARİKATTİR. Bu tarikatin merkezide ERDEBİLDİR.Ancak Osmanlıyla Erdebilin arasının bozulması üzerine Yavuz Sultan Selim Han zamanında Ülke savunması nedeniyle Erdebile bağlı Tarikat ve onların salikleri katledildiler.Ama Osmanlıda çok zekiydi ve ne yaptı?Balım Sultan hikayesi ortaya çıkarılmıştır.Yani Hacı Bektaşı Veliden sonra Balım Sultan adında bir zat(İşin tuhaf yanıda bu kişi bir Romen prensidir)Kırşehir Suluca Karahöyüğe gider ve orada Hacı Bektaşı Veli Hazretlerinin Dergahını yeniden düzenler.Derlerki." Evlat Tilkiler yuva yapmıştı kutsal kara kazanlarımızın içine":)))) Ve Balım Sultan Yeniçerilerce PİRİ SANİİ OLARAK İLAN EDİLİR! Kimin zamanında? Yavuz Sultan Selim hanın Babası II Beyazıt Han zamanında.VE ORTAYA BABAGAN BEKTAŞİLİK ÇIKAR.Erdebilin Seyitlerinin Seyitlik sıfatlarıda Osmanlı tarafından geri alınır.Soy Bektaşiliği kaldırılır Yol Bektaşiliği getirilir.Yani Yola hizmetle seyitlik olur denilir.Yoksa Soydan seyitlik olmaz denir. Ama Erdebille arası iyiyken Soy seyitliği kabul edilmişti? Şimdi size Bir Babagan Bektaşi dervişi olarak işin doğrusunu söyleyeyimmi?NE HACI BEKTAŞI VELİ YAŞADI NEDE BALIM SULTAN.Onlar sadece Menevi birer yüce makamdırlar. Suluca karahöyüğe giden Osmanlı Orduyu muazzamasıdır.Oraya gitti ve ne yaptı? Erdebil yanlılarını oradan bir güzel süpürdü ve temizledi!Kara kazan nedir? Sofinin kara kazancıdır. Ve bu iş taa Levililere kadarda uzanırTilkiler ise Şah İsmail ve onun yandaşları olan ERDEBİLDİR! O kazancıda size yedirmeyiz artık denildi.Ha yeni kurulan Bektaşiliğin Eski Bektaşilikten bir farkı varmıydı? TASAVVUF OLARAK YOKTU.Ama SİYASİ olarak vardı.Bir gerçekte ortaya çıkarıldı. Seyitlik yani Hz Hüseyin efendimiz vasıtasıyla Hz Muhammed efendimize soyca bağlanma bir KOCA YALANDI!Yeni kurulan bu tarikate Can dahi başta bulunamadı! Onun için YENİÇERİ ASKERLERİNE NASİP VERİLDİ.PİRİMİZ HÜNKARIMIZ HACI BEKTAŞI VELİNİN DEMİNE DEVRANINA HÜ ! Ama Aynı Yeniçeri bir yandada İMAMI AZAM BAYRAĞI(YANİ EHLİ SÜNNET) taşıyordu.Bu günse Babagan Bektaşilik çok çok küçük bir tarikattir.Ve orada Yeniçeri nostaljiside Tasavvufla beraber Buram buram yaşanır.Ama esas Olan ERDEBİL ALEVİLİĞİDİR.Pekiyi bu İnsanlar Şiayla birleşiyorlarmı? HAYIR. Kim ne derse desin Şia Ehli sünnet tarafından kabul edilmesede bu gün bir MEZHEP olarak vardır.
  VE GELELİM BU GÜNKÜ TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE ALEVİLİĞE:Alevilik AÇILAN CEM EVLERİYLE BERABER bir büyük Tarikat olmaktan çıkmış Neredeyse MEZHEP olmaktadır.Çünkü T.C de TARİKATÇİLİK TEKAYİİ ZEVAYİN KANUNU İLE YASAKLANMIŞTIR.İşte ne olacak o zaman bu kadar Alevininde durumu?VE ALEVİLİK T.C DE MEZHEP OLMUŞTURDA!.Yarın Din dersleri kitaplarında Alevilik yer alacaktır.Pekiyi ya yarın İslamdanda Kopup ayrı bir din olursa?Olamazmı ? Bal gibide olur.Ve Tarihte hiç yaşamamış olan Hz Pirimiz MEHDİ İLAN EDİLİR. Kitapmı? Kuranı açıklayan Vilayetneme ve Yada Fazlı Hurifinin CAVİDANI vardır. Cavidan sonsuzluktur deriz hep. Ve Kuran Cavidana yazılmıştır deriz ama yanlış anlaşılır dediklerimizde olsun YANLIŞ ANLAŞILSIN.
  Pekiyi diğer bir husus daha vardır:NEDEN ŞİADA NAMAZ SECDELERİ KERBELADAN ALINAN TOPRAK TABLETLERİNE YAPILIYOR?Yanlış yada doğru olabilir ama KERBALA TOPRAĞI HZ İNSANI KAMİLİN TA KENDİSİDİRDE ONDAN.Yoksa Kerbelayı Hz Huseynin Şehid edildiği yer olarak görürsek şayet o zaman O ZAMAN O TOPRAK MELUN BİR TOPRAKTIR!ALÇAK BİR TOPRAKTIR! Ama söylenilmek istenilen şudur O toprak Hz insanın Berbat halidir.Ama işte O berbat olan HAZRETİ İNSAN OLAN İNSAN HAK KATINDA MAKBULDÜR.VE BİZ SEMBOLİK OLAN SECDEMİZİ ONA YAPARIZ. Secdeden murat esasında Hizmettir.O zaman Şu mesaj açıkça gören gözlere verilir.Beşer katında Sefil görünen ama Hak katında muteber olan HZ İNSANDIR.Ona SAYGI ,HÜRMET VEDE HİZMET EDERİZ.Pekiyi Ehli sünnet Vel Cemaat Şiadan bu Öz husunda ayrımı?SANMIYORUM.
  Neden bunları anlattım? Sayın Mopsy sanmayınki kaynaklar FARKLIDIR. Kaynaklar birdir.Sadece İslam açısındanda değildir. Diğer Semavi dinler Musevilik,Hiristiyanlık,Budizim hep sonucunda Öz olarak aynı mesajı vermektedirler.Bu işin Kaynağı beğensekte beğenmesekte TEKKEDİR,TASAVVUFTUR ,VE ONLARIN İNCİSİ İNSANI KAMİLDİR. Baki selamlar.
  Konu yavuz34 tarafından (19-06-2009 Saat 12:42 PM ) değiştirilmiştir.

 6. #16
  - Çevrimdışı
  Tecrübeli Üye collection - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Feb 2009
  Nerden
  Alem-i Hakîkât
  Mesaj
  308
  Blog Mesajları
  20
  Rep Gücü
  1459
  Alıntı cah´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam

  Kuranı anlamı zor, islamı zor, imanı zor belleyene tavsiyem, girin herhangi bir Kuran web adresine ve "kolay" sonra "zor" yazıp aratın ve sonuçları dikkatlice okuyuverin...

  Kuranda herşey açık değildir lakin Bizi Allaha götürecek bilgiler gayet açıktır, akıl baliğ olmak yeter anlamak için...

  Ey insaf sahibi müslümanlar, bir zahmet edinde Kuranda "apaçık" kelimesini aratın ve neticeleri okuyun...

  Sonra az bir gayret edinde, YAHUDİLER Dinlerini nasıl bozmuşlar, Allah bunu bize nasıl anlatıyor Kurandan araştırın...

  Bakın bakalım hangi yöntemleri kullanmışlar?  Şüphe götürmeyen TEK Kitap var, bizim Bilgiye değil, uygulamaya ihtiyacımız var, mesela Yalan söylememekle başlanabilir olma işine...vesselam.

  Cah gardaşım , Kur'anı Kerimin gerçek manasını yani Murad'ı İlahiyi anlamak için Efendimiz + Eshabı Kiram + Tabiin + Tebei Tabiin + Bunların Talebeleri + Bunların Talebeleri olan Ehli Sünnet alimlerinin bizlere naklettiği bilgileri almalı , okumalı ve anlamalıyız değil mi ?

  Bunun dışında kimse kendi ehliyetsiz olduğu halde gerçek manayı anlıyamaz , bu anladığı Kur'an olmaz kendi aklının anladığı şey olur.Buna Kur'an demek sapıklıktır , doğru yoldan çıkmaktır.

  72 bid'at fırkası kendi anlayışına göre Kur'anı yorumlama hatasına düştüğü için Ehli sünnetten ayrılmış dalalete yuvarlanmıştır.

 7. #17
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  Selam

  Sn yavuz bey; su erdebil konusunu biraz daha acabilirmisiniz.
  Hatta bir baslik acip hani birazda akademik forma cekseniz.
  Turkiyede bu konu yanlis degil HIC bilinmiyor.
  Lutfen bir kac gun hazirlanip tek baslikta bir yazi yazarmisiniz.
  Hep beraber gercek tasavvufun ecdaddaki goruntusunu gorelim.
  Konuyuda siz acin lutfen!

  Dortgozle bekliyorum...
  Lutfen!

 8. #18
  - Çevrimdışı
  İletileri Onay'a Tabi
  Üyelik tarihi
  Mar 2009
  Mesaj
  844
  Rep Gücü
  2992
  Alıntı mopsy´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Selam

  Sn yavuz bey; su erdebil konusunu biraz daha acabilirmisiniz.
  Hatta bir baslik acip hani birazda akademik forma cekseniz.
  Turkiyede bu konu yanlis degil HIC bilinmiyor.
  Lutfen bir kac gun hazirlanip tek baslikta bir yazi yazarmisiniz.
  Hep beraber gercek tasavvufun ecdaddaki goruntusunu gorelim.
  Konuyuda siz acin lutfen!

  Dortgozle bekliyorum...
  Lutfen!
  Eyvallah neyin nereden çıktığını daha iyi izah edebilmek için yazacağım Sayın Mopsy .Baki selamlar.

 9. #19
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  [RENK]collection;Cah gardaşım , Kur'anı Kerimin gerçek manasını yani Murad'ı İlahiyi anlamak için Efendimiz + Eshabı Kiram + Tabiin + Tebei Tabiin + Bunların Talebeleri + Bunların Talebeleri olan Ehli Sünnet alimlerinin bizlere naklettiği bilgileri almalı , okumalı ve anlamalıyız değil mi ? [/RENK]

  Selam!

  Sn Collction;...+....+...+....+......... bu ne boyle Binom formulu mu?
  Kur'an Allah cc sozudur. Inadina saadet donemi mucahitlerini yazip,tarikatcilarada dogru NAKIL kelimesiyle ulasmaya calisiyorsun ki,bu iptidai mat.benzeri yazilimlarla olmaz./OLMAZ!
  Muctehid imamlar (Allah cc nun sefaati uzerlerine olsun!) Kur'an'in ACIK hukumleri disinda kalan sosyal meselelerde konu ile ilgili ictihadlerini/zanlarini yazmislardir.Bunlar bizim toplumlarda muslumanca yasamimiz icin bir basvuru kaynagidir.BUNLAR FARZ degildir. farz olsaydi birbirlerinden farkli olmazlardi ve VAHIY oludu. Ama Vahiy Resulun hakkidir.
  Ama Kur'an kendi kendini aciklayan detayli,eksiksiz,beserin yardimina gerek duymayan, Sunnetullah geregi secilmis elciler tarafindan teblig edilmis ILAHI KITAPTIR!-Kur'an


  [RENK]72 bid'at fırkası kendi anlayışına göre Kur'anı yorumlama hatasına düştüğü için Ehli sünnetten ayrılmış dalalete yuvarlanmıştır.[/RENK]

  ya tutturdunuz 72(Belkide 73 ne dersin...)
  hadi atmayi birakta say bakalim herkesde ogrensin!
  Tabii varsa.(Bu konuyla ilgili carpici delillerimi ilerde sunacagim)
  bakalim toplam tekke mensuplariniz,seyhiniz,hepsinden yardim al.
  Bak eline yapistir diye yazi verenler nasil yok oluyor ortadan.

 10. #20
  - Çevrimdışı
  Onursal Üye
  Üyelik tarihi
  Apr 2009
  Nerden
  ISTANBULLU -YURTDISINA OTURUYORUM
  Mesaj
  14.030
  Rep Gücü
  88647
  Selam
  yavuz bey! Bu tuttugunuz yolun, budist kokenlilerle istismarinida onleyecek.
  Goruyorsunuz bagli oldugu kulturun hangi yolda oldugunu bile bilmiyorlar.
  Ben o yolun yolcusu olmadigim icin yazarken tarafsiz olamam.
  Sizle yazisiyoruz.Bilginiz bu isin ustesinden cok rahat gelecek seviyede.
  Inanin heyecanla bekliyorum.

Benzer Konular

 1. Başı açık namaz kılmak günah değildir
  dogangunes Tarafından Dini Sohbet Foruma
  Yorum: 35
  Son mesaj: 29-07-2010, 05:00 PM
 2. Yorum: 0
  Son mesaj: 07-06-2010, 06:27 PM
 3. Mezhebe göre tefsir
  bziya Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 08-07-2009, 02:59 AM
 4. Fransa’dan pkk’ya açık destek
  helindem Tarafından Özgün Makaleler Foruma
  Yorum: 1
  Son mesaj: 06-05-2009, 01:06 PM
 5. Kur'anda çelişki olmaz
  collection Tarafından Kuran-ı Kerim Foruma
  Yorum: 0
  Son mesaj: 07-02-2009, 08:10 PM
Yukarı Çık